Ginta jautā: Kādu mācību man jāapgūst? Vīrs man ir brīnišķīgs cilvēks, es ļoti cienu viņa viedokli, bet viņam ir tendence katru dienu pie jebkuras situācijas mani audzināt, māca man ko darīt, ko runāt, ko just utt. par pagātni nerunāt, par sāpīgiem pārdzīvojumiem nestāstīt, ko runāt ar saviem vecākiem, draugiem utt.., mana jau ne tik augstā pašapziņa ir kļuvusi tik zema, jo ja es gatavošu ēst viņš būs jau pie plīts un šiverēs pa manis taisīto ēdienu, ja es ģērbšu dēlu, viņam būs ko piebilst vai es esmu vai neesmu attiecīgi saģērbusi, es viņa klātbūtnē sevi tik ļoti cenšos kontrolēt, ka sāku no tā pagurt, un vispār jau visu daru ar domu, ko domās vīrs.
Pa garīgās attīstības ceļu eju jau diezgan sen, lasu dažādas grāmatas utt., bet konkrēti šo situāciju es nevaru saprast, ko es nespēju apgūt, es mīlu savu vīru, bet nevēlos dzīvot tādā attiecību modelī kā skolniece ar skolotāju vai tēvs ar meitu. Es daudzas reizes esmu teikusi, ka lai izbeidz, bet pati jau saprotu, ka neba otru pārveidosi, ko viņš grib no manis, ko lai es daru citādāk, visu laiku daru visiem kā labāk, ko viņš uzsver ka arī tas man jābeidz un jāmīl sevi utt., viņš cenšas man palīdzēt ātri izaugt, bet neredz, cik nelaimīga palieku, jo patiesībā ne ar ko daudz neatšķiras, kas arī mani vēlas redzēt pēc saviem ieskatiem..
Kāpēc es tādus cilvēkus satieku, mana brāļa sievas klātbūtnē jūtos pilnīgi garām. Viņa man uzsver kā neatbilstoši ģērbjos, kā gan es varu bez kosmētikas iziet ārā utt..Meita man regulāri sniedz norādījumus, bet es nevienu cilvēku necenšos aizskart,..dīvaini tas, ka darbā gan es jūtos droša un vienmēr esmu zinājusi ko un kā darīt, bet personīgā dzīvē šķiet visi zina kā man labāk, tikai ne es pati. No bērnībās cīnos, tiešā vārda nozīmē cīnos ar to, lai redzētu, ka dzīvot ir skaistāk nekā nedzīvot. Saprotu, ka tas viss ir sasaistīts..es lai ko darītu vai pirktu, nedomāju par sevi, bet gan vai citam patiks utt..Gaidīšu Jūsu atbildi. Jūsu interneta mājas lapu atradu pavisam nesen, ļoti laba un patīk tieši sadaļa jautājumi un atbildes.
Elvita Rudzāte atbild: Ja tuvinieki mēģina pāraudzināt un pats cilvēks to nemēģina darīt attiecībā pret citiem cilvēkiem, tas nozīmē, ka ar pazemību jāatstrādā karma, t.i., iepriekšējā dzīvē cilvēks ir mēģinājis citus kontrolēt un pāraudzināt. Ko darīt? Vispirms ir jāpalūdz domās piedošana visiem tiem gariem, kurus tu esi mēģinājis pāraudzināt un kontrolēt iepriekšējo dzīvju laikā. To vislabāk ir darīt klusumā un mierā pie aizdegtas sveces. Pēc tam ir jāatbrīvo bailes “mani nemīl”, piedodot vecākiem un tuviniekiem visus nepatīkamos pagātnes notikumus, kas tās neapzināti ir attīstījuši. Jāatbrīvo stress “vēlme izpatikt”, bet to var atbrīvot tikai tad, kad izprot tā mācību – neviens cilvēks nav labāks vai sliktāks par mani. Katrs cilvēks ir unikāls un piesaista uzmanību ar savu unikalitāti nevis līdzināšanos citiem.
Tikai tad, kad cilvēks atgriežas pie savas būtības, tikai tad citi ierauga viņa unikalitāti un ļauj viņam būt pašam. Tas nav viegli atgriezties pie sevis, tā ir liela uzdrīkstēšanās un drosme, jo jābūt ir gatavam saņemt kritiskas piezīmes. Tumsas spēki darīs visu, lai cilvēkā radītu bailes. Tāpēc atgriešanās pie Dieva nozīmē atgriešanos arī pie sevis paša. Jo būs spēcīgāka ticība Dievam, jo vairāk cilvēks paļaujas uz Dievu, jo viņam vieglāk būt pašam un ne no viena nebaidīties. Arī es esmu izgājusi šādas ugunskristības un jūtos ļoti laimīga, ka man izdevās nepazaudēt sevi un atgriezties pie Dieva.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties atbalsta grupā “DZĪVES MEZGLU ATSIEŠANA” klātienē un/vai attālināti, trešdienās, sākot ar 2025. gada 21. maiju, plkst. 18.00-20.00. Klātienē nodarbības notiks Kuršu iela 26A, Rīga; attālināti varēs pieslēgties klātienes nodarbībai ZOOM platformā. Dzīves Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …