Justīne jautā: Portāls Delfi publicēja rakstu, kurā minēts, ka pirotehniķi vērsīsies tiesā par pirotehnikas aizliegšanu. Kā sapratu, tad Siguldas novads piroteniku atļauj tikai izmantot gadumijā. Vai pareizi saprotu, ka tas viss ir tikai naudas dēļ? Varbūt tāpēc tagad Jēkabpilī notiek plūdi, jo daba mums atmaksā to, ko nodaram viņai? Arī šoreiz portāls Mana balss ir uzsācis parakstu vākšanu pirotehnikais lietošanas aizliegšanai privātpersonām. Es aicinu Domātāja lasītājus parakstīties. Kad mēs šaujam raķetes Jaungada vakarā, putniņi ir aizmiguši un viņi ļoti izbīstas, kad dzird trokšņus. Viņu sirsniņas nespēj izturēt stresu un viņi aiziet bojā. Tāpat arī visi mājdzīvnieki – viņiem tas ir ļoti liels stress. Kā arī cilvēki paši gūst traumas. Cik zinu, šogad Valmierā pašvaldības salūta nebija, bet bija gaismas šovs. Manuprāt lieliska ideja, kā aizstāt salūtu. Tiem, kas vēlas parakstīties:
Elvita Rudzāte atbild: Jebkāds aizliegums kādam biznesam radīs finansiālus zaudējumus. Tāpēc vienmēr būs kāds neapmierināts. Pirotehnika tāds pats ierocis vien ir un ar to, mērķējot uz kādu, var cilvēku arī nogalināt.
Garīgajā skatījumā svētku laikā pirotehnikas šaušana gaisā, tā ir milzīga naudas izšķērdība, jo skaistuma efekts, kas patiešām rada prieku, ir īslaicīgs. Atceros Rīgas 800 svētkus, kur bija noorganizēts milzīgs un skaists salūts. Pieļauju, ka neviens necieta no šī salūta, bet nauda tika samaksāta milzīga. Mums jāmācās prieku radīt ar maziem līdzekļiem. Es bērnudārzā redzu, ka meitenes priecājas arī par pašgatavotām lellītēm un tās mīļo. Viņām nemaz nevajag dārgās runājošās lelles. Tāpēc nevajag pārspīlēt un sākt mācīties priecāties par to, ko mums Dievs ir dāvājis – mūsu skaisto dabu, saullēktu un saulrietu u.tml., kā arī pašiem ar minimāliem finanšu resursiem radīt svētkus un prieku.
Sokrata tautskola aicina piedalīties pasākumā “Izglītības programmas “DOMĀTĀJS” dalībnieku saiets 2025”, 2025.gada 9. augustā, plkst. 11.00-17.00, Sirdsapziņas skolā, Bezdelīgu ielā 16, Sigulda, Siguldas novads. Pasākuma mērķis: attīstīt Domātāju savstarpējo sadarbību un kompetenci, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas dzīves Lasīt vairāk …