Sieviete jautā: Ļoti vēlos uzzināt Jūsu domas par to, vai tas ir normāli, ka mans dzīvesbiedrs vienmēr pieprasa, lai tikai es viņam taisu kafiju un tēju. Viņš daudzreiz saka, ka man jākļūst sievišķīgākai. Turpretī zinu, ka citiem attiecībās tā gan nenotiek! Gluži otrādi, vīrietis taisa kafiju sievietei, un daudzreiz arī brokastis. Kā tad īsti ir jābūt?
Manās attiecībās es vairs gribēdama nespēju līdz galam būt sievišķīga, jo man pašai liekas, ka daru to, ko patiesībā būtu jādara pašam vīrietim. Manā ģimenē tieši brokastis abi mani vecāki to bieži darīja kopā. Nespēju pierast kā tas ir man. Jautājums ir, kā tad būtu pareizi? Pats nav nekāds biezais, bet tik grib, lai viņu es apčubinu no visām pusēm.
Sievietei esot jāklausa vīrieti, tā esot rakstīts Bībelē. Visu Bībeli neesmu izstudējusi, godīgi sakot. Atsāku lasīt psalmus, lai manai dvēselei būtu bišķiņ vieglāk dzīvot. Zinu, ka manī tiešām iekšā joprojām valda liels egoisms, un tomēr, kas tagad par laikiem? Kādreiz vīrieši aptekalēja sievietes utt. A tagad? Viss otrādi ir! Vīrieši kļuvuši ļoti prasīgi pret sievietēm. Un sievietēm ko darīt? Pakļauties tādiem vīriešiem?
Elvita Rudzāte atbild: Cilvēki ir dažādi – gan vīrieši ir dažādi, gan sievietes ir dažādas, un paldies Dievam, ka tā tas ir, jo citādi dzīvot būtu ļoti garlaicīgi un nenotiktu garīga izaugsme.
Mūsdienās vismaz Latvijā katrai sievietei ir iespēja izvēlēties sev vīru. Neviens neliek tev precēties vai dzīvot kopā ar vīrieti, kura attieksme un dzīves principi tevi neapmierina. Nav taisnība, ka mūsdienās vairs nav vīrieši, kas iepriecina sievu ar brokastīm un palīdz ikdienas saimnieciskajos darbos. Tādu vīriešu ir daudz, bet vēstulē minētā sieviete ir izvēlējusies sev partneri, kurš ir citādi domājošs. Kurš pie tā ir vainīgs?
Kad sāk plānot ģimeni, tad abiem partneriem ir savstarpēji jāvienojas par saimnieciskajiem un citiem pienākumiem. Nepastāv tāds jēdziens kā būtu pareizi sadalīt pienākumus laulāto starpā, jo to nosaka abu partneru savstarpējā vienošanās, abu partneru prasmes, talanti, rakstura īpatnības, darba īpatnības un citi pienākumi ārpus ģimenes. Ja sievietei nav pieņemams gatavot kafiju vai tēju savam dzīvesbiedram, tad viņai ir jāpiedāvā viņam cits risinājums. Ja dzīvesbiedram nav pieņemams cits risinājums, tad abiem partneriem ir jāmeklē kāds kompromiss, kas būtu pieņemams abām pusēm. Visa dzīve sastāv no kompromisiem, jo to pieprasa cilvēku dažādība jeb atšķirīgā dzīves uztvere. Uzspiežot partnerim savu taisnību, ģimenē būs tikai strīdi.
Nevienam nav tiesības mainīt cita cilvēka domāšanu un attieksmi pret dzīvi, jo tā ir vardarbība. Cilvēks drīkst mainīt tikai pats sevi. Mums ir dotas tikai un vienīgi izvēles tiesības ar kādu partneri mēs veidojam ģimeni. Ja esi izvēlējusies partneri, kurš nav gatavs piekrist taviem uzskatiem un nepiekrīt nekādiem kompromisiem, tad padomā, vai arī pati neesi ietiepīga kādos jautājumos, ja reiz sev esi piesaistījusi bezkompromisu partneri? Protams, dzīvē pastāv iespēja “savaldīt arī spītniekus”, bet lai to izdarītu, sievietei ir jābūt ļoti gudrai un mīlošai.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …