Kā saprast multiplās sklerozes skaidrojumu? 03.04.2023
Sieviete jautā: Lasot par multiplo sklerozi, kā saprast vārdus: “Jo ilgāk cilvēks nolēmis smieties par dzīvi un slēpt savas dusmas pret dzīves netaisnību?”
Elvita Rudzāte atbild: Ķermeņa filosofiju nevajag uztvert šauri, izraujot vārdus no konteksta un jāņem vērā, ka katrs cilvēks ir unikāls. Ķermeņa filosofija parāda virzienu, kurā jādomā, bet neapgūtās mācības ir jāmeklē, veicot cilvēka dzīves analīzi, īpaši analizējot negatīvos dzīves notikumus, kas notikuši tuvākajā pagātnē – pēdējo nedēļu laikā.
Garīgajā skatījumā izkaisītā skleroze jeb multiplā skleroze ir tāda cilvēka slimība, kas atmetis sev ar roku. Tā rodas kā atbilde uz dziļi slēptām skumjām un bezjēdzības izjūtu.
Saslimst darbaholiķi, kas nesaudzē ne sevi, ne citus, bet kļūst arvien ļaunāki, ja viņu plāni nepiepildās. Saslimst sportisti, kam par spīti īpašai trenētībai un pilnīgai atdevei sportam, veiksme izslīd no rokām. Saslimst cilvēki, kuri dusmojas, ka viņu vēlmes nepiepildās un skumst, ka dzīve pret viņiem netaisnīga. Šāda muskuļu sabrukšana parasti mēdz būt ļoti kareivīgas mātes bērniem. Mātes cīnītājas dusmas, viņas vēlēšanās pārspēt citus nomāc ģimeni un iznīcina bērna muskuļus, lai gan pati māte meklēs vainu vedeklā vai znotā. Šo slimību izraisa dusmas, kas uzkrājas, no tā, ka no viņiem pieprasa pašu pūliņus.
Šī smagā tradicionālajā medicīnā nedziedināmā slimība rodas no zaudējuma sāpēm un dusmām, kad cilvēks nesaņem to, pēc kā tiecies. Jo ilgāk viņš nolēmis smieties par dzīvi un tā slēpt savas dusmas pret dzīves netaisnību, jo bezcerīgāk sabrūk viņa muskuļi. Respektīvi, smiešanās par dzīvi nozīmē, ka viņš ārēji slēpj savas dusmas pret dzīves netaisnību, cenšoties sev un citiem parādīt, ka viņam viss ir kārtībā. To varētu uzskatīt par melošanu sev un citiem. Dzīves netaisnība – kāpēc citiem izdodas sasniegt mērķus, bet man nē? Ja cilvēkam šķiet, ka dzīve ir netaisnīga, tad viņā rodas bezcerības izjūta, ka viņam neizdosies sasniegt savus mērķus, kas savukārt sāk graut muskulatūru.
Cilvēks mēģināja pierādīt, ka ir kā vērts, bet viņa centienus neviens nav novērtējis. Tieši vēlme saņemt citu cilvēku apbrīnu un novērtējumu, dzen cilvēku cīnīties, bet tā kā pēc laika viņš konstatē, ka viņa centieni nav devuši to rezultātu, kuru gaidīja, tad viņu pārņem bezcerības izjūta, kas ir pamats muskuļu sabrukšanai.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …