Mērķu sasniegšanas labums un bīstamība 02.09.2023
Gaismas Skolotāji māca, ka mēs varēsim sasniegt savus mērķus un justies laimīgi, ja mūsu motīvs būs tīrs. Ļoti daudzi biznesa cilvēki neizprot, kurā brīdī mērķa sasniegšana kļūst bīstama pašam cilvēkam, jo arī garīgā literatūra māca, ka nepieciešams izvirzīt mērķus un uz tiem tiekties, lai notiktu cilvēka gan profesionālā, gan garīgā attīstība.
Atbildes dziļākā būtība ir tieši motīvā. Lielie Skolotāji māca: “Līdz tam laikam, kamēr jūs atrodaties blīvajā fiziskajā pasaulē, jums pastāvīgi ir jābūt modriem un katru mirkli jācenšas atšķirt tos motīvus un tās vēlēšanās, kas jūs virza.” Tātad mums jācenšas atšķirt kā mēs virzāmies uz mērķi, vai mūsu motīvs ir tīrs vai mēs virzāmies uz mērķi, lai apmierinātu kādu savu vēlmi. Rodas jautājums, ko Gaismas Skolotāji saprot ar tīru motīvu?
Apskatīsim piemēru no dzīves. Jūs strādājat organizācijā, kura ir izvirzījusi mērķus, lai sasniegtu organizācijas vīziju (sapni) pēc 7 gadiem. Arī jums ir noteikti mērķi un uzdevumi, kas ir jāveic, lai organizācijas vīzija īstenotos. Tad jūs sākat pildīt savus uzdevumus. Tanī brīdī pavērojiet sevi no malas, ar kādu motīvu jūs pildāt uzdevumus? Vai jūs to darāt aiz pienākuma; vai tāpēc, ka to liek vadība; vai tāpēc, ka pats vēlaties palīdzēt organizācijai sasniegt vīziju; vai tāpēc, ka par to maksā algu? Tīrs motīvs būtu tad, ja jūs pildītu savus uzdevumus tik labi cik jūs spējat – no sirds ar mīlestību neko negaidot pretim, un nevis tāpēc, ka organizācija jums liek vai par to maksā.
Motīvs iedod enerģijai nokrāsu. Ja motīvs ir tīrs, tad cilvēks saņem no Smalkā Plāna Dievišķo Mīlestības enerģiju, kas cilvēkam dod spēku, lai varētu uzdoto uzdevumu paveikt. Ja motīvs ir savtīgs (vēlme par to kaut ko iegūt atpakaļ, piemēram, prēmiju), tad enerģija pārvēršas negatīvajā enerģijā, palīdzība no Smalkā Plāna tiek sniegta no tumšo spēku puses kārdinājumu veidā, kas palīdz cilvēkam skriet uz priekšu, strādāt ar milzīgu atdevi. Šādā gadījumā cilvēks tērē pats savu Dievišķo enerģiju līdz brīdim, kad ir iztukšots. Psiholoģijā to sauc par izdegšanas sindromu darbā. Ko šādā situācijā cilvēki dara? Meklē palīdzību pie psihologiem, maina darbu, bet nesaprot, ka problēmas būtība ir viņa nepareizais motīvs strādāt.
No pieredzes varu teikt, ka manas milzīgās darba spējas, ir saistītas tikai ar manu motīvu tīrību. Es ļoti labu redzu kas notiek ar manu enerģiju, ja kaut ko daru, lai nopelnītu naudu – tā vienkārši izsīkst. Tāpēc es cenšos visos savos pienākumos ieraudzīt labumu, ko sabiedrība vai organizācija iegūs no tā, ka es daru vai darīšu konkrēto uzdevumu. Tiklīdz es ieraugu sava darba jēgu un sniegto labumu, tā ir tik viegli strādāt dažkārt pat vairāk kā 12 h dienā, bet tas gan nenozīmē, ka tik daudz būtu jāstrādā. Esmu sapratusi, ka svarīga ir arī atpūta, bet arī atpūtai ir jābūt lietderīgai, tāpēc atpūtas brīžus cenšos izmantot, lai garīgi attīstītos jeb citiem vārdiem sakot – es mācos.
Lielie Skolotāji māca kādi motīvi raksturīgi Viņu skolniekiem:
- “Mūsu skolnieki cenšas atbrīvoties no visiem saviem trūkumiem un savām piesaistēm šīs pasaules lietām, lai sniegtu visu iespējamo palīdzību visām dzīvajām būtnēm uz planētas Zeme, kurām vajadzīga palīdzība.
- Viņi cenšas attīrīt sevi, visus savus zemākos ķermeņus, lai sekmīgāk īstenotu savu kalpošanu.
- Mūsu skolnieki cenšas nodibināt saiti ar Dievu, kas mājo viņu iekšienē, un mūsu skolnieki godā Gaismas Hierarhiju un apzināti nostājas uz Hierarhijas pakāpiena.
- Un nekādi ārējās pasaules apstākļi nav spējīgi novirzīt viņus no Ceļa, kad viņi paši dzird sava Augstākā Es atbildes un saņem padomus no sava Augstākā Es visās grūtās dzīves situācijās.”
Vai jūs vēlaties kļūt par Gaismas Skolotāju skolniekiem? Ja jums šķiet, ka neesiet šim nopietnajam solim vēl gatavi, tad nesteidzieties, bet vispirms apgūstiet šo svarīgo mācību par motīva tīrību savā darbā un personiskajā dzīvē. Pēc tam tas notiks dabiski, kad sajutīsiet, ka esiet gatavi iet tālāk – kalpot cilvēcei un Dievam. Lielie Skolotāji norāda, ka vienīgie īstie motīvi, kam jābūt jebkuru darbību pamatā jebkuros esamības plānos ir žēlsirdība, līdzcietība, nesavtīgums un vēlēšanās palīdzēt Dzīvībai.
Iesaku katram padomāt ik brīdi, lai ko jūs darītu, kādi ir jūsu motīvi un brīdī, kad atklājat paši sev, ka tie ir savtīgi ar vēlmi kaut ko iegūt atpakaļ, tā uzreiz atcerieties, ka jūs esat nonākuši vēlmju tīklā, kas raus jūs arvien dziļāk purvā. Tanī brīdī jums būs izvēle – ļauties vēlmes kārdinājumam vai apturēt sevi un padomāt ar kādu attieksmi es varētu šo pašu uzdevumu veikt tā, lai motīvs būtu tīrs. Piemēram, jūs tīrāt māju, lai ciemiņi redzētu, cik tīrīgi jūs dzīvojat. Šādā gadījumā motīvs tīrīt māju ir savtīgs. Kā mainīt attieksmi? Jūs tīrāt māju, lai mājās būtu pēc iespējas vairāk Gaismas enerģija, kas piepilda jūsu ģimeni ar gaismu un mīlestību, un Dievišķās Gaismas būtnes varētu pie jums atnākt ciemos un sniegt jums palīdzību grūtā brīdī. Vai jūtat atšķirību motīvā?
Tad, kad mēs kaut ko darām Dievam, mūs piepilda spēks un mīlestība. Tad, kad mēs kaut ko darām savtīgu nolūku vadīti, lai kaut ko iegūtu, mūs piepilda gaidas, un brīdī, kad gaidas neīstenojas tā kā esam iecerējuši, mēs jūtamies vīlušies un neapmierināti. Pat, ja gaidas īstenojas, tās nespēj mums sniegt piepildījuma izjūtu, jo piepildījuma izjūtu sniedz tikai mīlestības enerģija, kuru mēs gūstam tikai tad, ja paši esam devuši patiesu mīlestību.
Autore: Elvita Rudzāte