Vai censties nevajag, jo viss ir karmā, kas ir sastrādāta iepriekšējā dzīvē? 12.09.2023
Sintija jautā: Klausījos Piedošanas mācības 4.nodarbību. Tika minēts pārdzimšanas, karmas likums. “Ja kādam neapmierina darba apstākļi, kolēģi utt, tad tā esot karma, un dzīve jāpieņem tāda, kāda tā ir”.
Mans jautājums skan šādi: kā tad ar tiem cilvēkiem, kuri nepadodas, un vienalga meklē labākas darba iespējas? Daudzi ātrāk, vai vēlāk atrod labāku vietu, lieliski kolēģi, citi, pat nolemj veidot savu uzņēmumu un pelna ļoti, ļoti daudz (es domāju, ka šis ir arī tas iemesls, kāpēc ir tik ļoti daudz dažādu cilvēku, kas no pieredzes māca, kā iegūt sapņa darbu, kolēģus utt.)
Zinu, piemēram, grāmatu autorus, kuru darbus nepieņēma publikācijai uzreiz, bet tikai pēc divdesmitā-trīsdesmitā uzradās publicēšanas kompānija, un bieži vien, ļoti labus rezultātus sasniedza no materiālās puses skatoties. Kas bija šādiem autoriem jāsaprot no dievišķā aspekta?
Vienā no FB rakstiem atbildēji, ka veiksme ir ja virzās pareizā virzienā.. Tātad, šiem autoriem nevajadzēja iesniegt savus darbus pēc pirmā noraidījuma? Tajā pašā laikā ir grāmatu autori, kuru darbus apstiprina publikācijai uzreiz, bet šie darbi neaiziet pasaulē, netiek tulkoti utt.
Atgriežoties par darba tematu:
Protams, ir maza daļa grupiņas, kas atzīs, ka netiek ārā no situācijas, bet varbūt patiesībā var arī tikt ārā, tikai nav pietiekami neatlaidības?
Vai karmas likums šādā veidā neattaisno tos, kuri nemaina savu dzīvi sava slinkuma dēļ?
Vēl esmu dzirdējusi, ka cilvēkiem patīk ar karmas likumu attaisnot savas rīcības “Tas nekas, nākamajā dzīvē darīšu citādāk, mainīšos utt.”
Tajā pat laikā, vai nesanāk, ka netaisot uzlabojumus savā dzīvē, tiks uzņemta karma par nekā nedarīšanu? Varbūt pat darba problēmas nav karma, bet neapgūtā mācība? Vai censties nevajag, jo viss ir karmā, kas ir sastrādāta iepriekšējā dzīvē?
Darba temats tikai bija kā piemērs. Ļoti vēlētos saprast kopumā. Vai šos jautājumus var ar prātu atbildēt, vai arī viss atkarīgs tikai ko saka sirds?
Elvita Rudzāte atbild: Lielo Skolotāju dotajā Mācībā ir aicināts cilvēkus tiekties uz priekšu pareizu motīvu vadītiem. Lielie Skolotāji nekad nav atbalstījuši un attaisnojuši slinkošanu un bezdarbību. Lielie Skolotāji augstu novērtē cilvēka cenšanos.
Seminārā minētais skaidrojums par karmu, kas var izpausties sarežģītos apstākļos darbā, ir atbilde, kāpēc mums dzīvē dažkārt klājas grūti un mēs nekādi nespējam grūtības pārvarēt, jo karma no neapgūtas mācības atšķiras ar to, ka karmas gadījumā cilvēks, lai ko darītu, nespēj atrisināt grūto situāciju līdz tam laikam, kamēr karma nav dzēsta. Savukārt neapgūtas mācības gadījumā cilvēks, izprotot neapgūto mācību, var pārvarēt grūtības.
Lielie Skolotāji neaizliedz mainīt darba vietas un meklēt sev piemērotāku darbu un apstākļus. Lielie Skolotāji pievērš uzmanību tam, ka sliktas karmas gadījumā, darba vietas mainīšana var nepalīdzēt, jo karma nāk līdzi cilvēkam nevis paliek darba vietā. Citiem vārdiem sakot, cilvēks nomainot darba vietu atkal sastopas ar grūtībām, atkal viņu neapmierina jaunā darba vieta.
Cits piemērs, sieviete cieš no vīra neuzticības. Viņa nolemj attiecības šķirt un veidot jaunas attiecības. Ja vīra neuzticība bija saistīta ar sievietes slikto karmu, tad arī nākamajās attiecībās sieviete sev piesaistīs vīrieti, kas viņai būs neuzticīgs. Ja vīra neuzticība spoguļoja sievietei kādu viņas neapgūtu mācību, kuru viņa izpratīs, tad nākamās attiecības būs veiksmīgas.
Dažkārt mēs sastopamies ar grūtībām tieši tāpēc, ka Lielie Skolotāji pārbauda mūsu neatlaidību un ticību izvirzītajam mērķim. Tie ir gadījumi, kad tev vairākkārtīgi durvis tiek aizvērtas deguna priekšā, bet neatlaidīgi mēģinot sasniegt savu mērķi, pienāk brīdis, kad durvis atveras un tiek piedzīvota veiksme. Tie ir tie gadījumi par kuriem rakstīja Sintija.
Piemēram, es kopā ar komandu attīstām Sirdsapziņas skolas projektu. Mums šobrīd nav pietiekami līdzekļi, lai uzbūvētu pirmo skolas ēku, bet mēs neesam atteikušies no domas uzbūvēt skolas ēkas un turpinām meklēt iespējas kā savākt nepieciešamos līdzekļus. Tanī pašā laikā mēs aktīvi strādājam, lai attīstītu mūsu idejas kā ar alternatīvām metodēm sasniegt augstus izglītības rezultātus, panākot, ka bērni uz skolu nāk ar prieku, un sirds man saka – tiklīdz mēs būsim gatavi nākamajam solim, atradīsies risinājums skolas ēkas būvniecībai. Tā kā mums tikai jāturpina uzsāktais darbs un jāpārvar tās grūtības, kas nāk mūsu ceļā.
Tie, kuri saka, ka mainīsies nākamajā dzīvē, patiesībā nesaprot, ka viņi atliek savu iespēju virzīties uz priekšu jau tagad. Dievs visiem cilvēkiem ir devis brīvo gribu, tāpēc nevienam netiek aizliegts izvēlēties laiku, kad virzīties uz priekšu – tagad vai rīt vai parīt. Tikai nogaidītājiem ir jāsaprot, ka viņi nekad nepanāks tos, kas tagad virzās uz priekšu, bet iespējams pēc laika apskaudīs tos, kas tālu ir tikuši. Kurš vainīgs pie tā, ka esi nokavējis?