Ieva jautā: Man Jums būtu 2 jautājumi. 1) Varbūt Jūs varat pateikt, ko nozīmē pazemināts kuņģa skābums? Kāds tam ir cēlonis garīgajā skatījumā? Kuņģis līdz ar to bieži sāp. Un pazeminātā skābuma dēļ ļoti slikti uzsūcas dzelzs, lai gan ēdu ļoti veselīgi. Sākoties mēnešreizēm esmu kā bez spēka, jo nokrītas dzelzs līmenis – sirds sitas ar pārsitieniem, nav spēka. Līdz ar to otrais jautājums – kā vispār ar domām noskaņot sevi uz veselību, uz pašdziedināšanos. Jo kad ir slikti, tad arī liekas, ka ir slikti. Nezinu ar ko sākt…
Elvita Rudzāte atbild: Skābes trūkumu kuņģī rada sevis attaisnošana jeb bez vainas vainīgā izjūta.
Ja ķermenis neuzsūc dzelzi, tas nozīmē, ka cilvēka mērs ir pilns, viņš vairs nevar kaut ko izturēt, viņa izturība ir beigusies.
Sirds ritma traucējumus izsauc bailes izrādīties vainīgam, t.i., sākotnējā aritmijas attīstības enerģija ir bailes kļūt par vainīgo. Sirds pārsitieni norāda, ka cilvēks ir izsists no sava personiskā dzīves ritma. Tas nozīmē, ka cilvēks sev uzspiež svešu ritmu, kaut kur steidzoties, rosoties, skrienot. Nemiers un bailes sāk pārvaldīt viņa jūtas.
Daudzi cilvēki dzīvo pastāvīgā spriedzē, gaidot to, kas varētu notikt, un, ja tas tiešām notiek, par vainīgu viņi uzskata sevi, jo nespēja novērst slikto, savukārt no tā viņi secina, ka viņi nebija pietiekami gudri un apķērīgi.
Lai pašdziedinātos, ir jāsāk izzināt sevi un dzīvi – jāanalizē dzīves notikumi, jāizprot neapgūtās mācības, jāatveras piedošanai (jāpiedod pāridarījumus, jālūdz piedošana tiem, kurus pati esi sāpinājusi un jāpiedod sev) un jāmaina sava attieksme pret dzīvē notiekošo. Lai to izdarītu, ir jāapgūst Dievišķie likumi un mācības, jāizprot to darbība ikdienas notikumos. Sevis izzināšanu nevar paveikt ātri, jo cilvēkam ir jāapgūst mācības vairākos līmeņos. Sākumā jāapgūst tās mācības, kas ir acīmredzamas, piemēram, Ievas gadījumā acīmredzama mācība ir izprast kā atgriezties pašai pie savas būtības. Tālāk ir jāapgūst mācības, kas slēpjas aiz ikdienas notikumiem, domām un izjūtām.
Slimība ir skolotājs, kas aiziet projām, tiklīdz skolnieks ir apguvis mācību. Tāpēc darbs ar domām jeb attieksmes maiņa pret dzīvi ir pats svarīgākais, lai atgūtu veselību, izņemot gadījumus, ja veselības problēmas ir karmiska rakstura, bet arī tajā gadījumā ir ļoti svarīgi strādāt ar sevi, jo tad karmas atstrādāšana notiek maigāka formā.
Ar ko sākt?
Paņemt papīra lapu un stabiņā uzrakstīt visu to, kas tev kaitina citos cilvēkos, dzīves situācijās, darbā utt. Tas, ko būsi uzrakstījusi uz lapas, tās visas ir tavas neapgūtās mācības, kuras tavs gars vēlas apgūt šīs dzīves laikā. Jāsāk izprast savas mācības tādā secībā kā tās ir uzrakstītas uz lapas – no pirmās līdz pēdējai, strādājot pakāpeniski -sākumā izprotot pirmo mācību, pēc tam otro, pēc tam trešo utt.
Ja pašai pietrūkst zināšanas, lai izprastu savas neapgūtās mācības, tad nepieciešams saņemt palīdzību no malas. Šādu palīdzību sniedz Sokrata tautskolas atbalsta grupas, e-semināri un izglītības programma “Domātājs” (skatīt Sokrata tautskolas mājas lapu šeit) un sociālā uzņēmuma “Dvēseles miers” programmas (skatīt Dvēseles miers mājas lapu šeit).