Sieviete jautā: Vēlos jautāt, uzzināju, ka arī brālim galvā aizdomīgs perēklis, pagaidām vēl jāizmeklē, bet pēc ārstes teiktā labākajā gadījumā mikro insults, sliktākajā multiplā skleroze. Būtībā līdzīgi man, bet man atrada, ka visticamāk neizārstēta Laima slimība, tāpat regulāri jāpārbauda galva. Brālim tirpst plaukstas un pēdas, tā kā sajūta, ka pa naglām staigā. Cik dīvaini arī, ka mums ar brāli tā. Man gan nekas netirpa, bet reiba galva, vemšana, ģībšana. Kas brālim būtu jāsaprot?
It kā arī sāp muskuļi, pēc mazas slodzes sajūta, ka būtu smagi fiziski strādājis. Vai viss tas pats kas man? Kā arī mums sanāca konflikts. Bija situācija, kad brālis meitu aicināja līdz uz savas meitas vārda dienas svinībām viesnīcā. Pirts, baseins utt. Mana meita atveseļojas no saaukstēšanās, puņķi bija tik spēcīgi, ka jādzer antibiotikas. Abi vecāki teicām, ka ne pirtī, ne baseinā iet nevar. Bet brālis tā teikt pa kluso devis zaļo gaismu, lai jau priecājas. Par ko, protams, mēs abi vecāki priecīgi nebijām. Kaut gan arī meita taču zināja, ka nelaižam ir jau padsmit gadi. Un tomēr brālim savu viedokli pateicu whats up lietotne, par ko brālis tik ļoti sadusmojas, ka mani nobloķēja, tā, ka viņam neko nevaru nosūtīt. Neko tik briesmīgu nepateicu, domāju normāla reakcija no manis. Pat nejūtos vainīga un mazliet nošokēja tas, ka var nobloķēt māsu. Vai es vispār nevarēju aizstāvēt to, ka mūsu viedoklis netika ņemts vērā? Vai arī mūsu attiecības ietekmē veselību saistībā ar perēkļiem?
Elvita Rudzāte atbild: Vienā ģimenē nāk iemiesojumā bērni, kam ir jāapgūst līdzīgas mācības no saviem vecākiem, jo bērnu uzdevums ir vērst vecāku slikto uz labo. Tāpēc nav brīnums, ka arī veselības problēmas var būt līdzīgas. Visi stresi ietekmē veselību. Visas sliktas attiecības ietekmē veselību.
Kamēr diagnoze nav uzstādīta, tikmēr nevar precīzi noteikt slimības cēloņus, bet vispārīgi runājot, sievietes brālim ir bailes no nākotnes. Viņu moka negatīvas domas par to, kas varētu notikt nākotnē un tas viņu biedē. Viņš dusmojas, ka viņa doto nenovērtē un satrauc ikdienas saimnieciskie pienākumi. Viņa dusmas ir saistītas ar sieviešu dzimuma pārstāvēm, kas viņa spējas nenovērtē un droši vien arī māsa ir ielikusi savu artavu ar saviem pārmetumiem.
Lasot sievietes vēstuli, radās jautājums, kāpēc sieviete neuzņēmās atbildību par notikušo arī uz sevis – vai bija atbildīgi atļaut bērnam piedalīties ballītē atveseļošanās laikā? Pie tam iesnas ir ļoti lipīgas. Vai bija atbildīgi atļaut savam bērnam ballītē aplipināt citus? Sievietes brālis tikai spoguļo sievietei viņas pašas dusmas un neapgūtās mācības. Atcerieties mācību – tas, kas tev kaitina citos, ir tevī pašā.