Ko man māca kaķa veselības problēmas? 05.01.2024
Elīna jautā: Cik saprotu, tad dzīvnieki uzņem mūsu problēmas. Kaķītim atklāta nieru mazspēja un viena niere gandrīz beigta, otrā arī bojāta. Netiekam vaļā arī no cistīta-urīnpūšļa iekaisuma. Lietojam zāles, vienu brīdi bija ļoti labi, centos piedomāt arī pie savas dzīves, mēģināt neapvainoties, nesarūgtināties. Jaunā Gada naktī kaķītim palika ļoti slikti, izrādās urīnpūslī atklāja nogulsnes kristālus, kurus ja neārstē var pārvērsties par akmeņiem. Tagad atkal labāk ir. Taču lieliski apzinos, ka šīs kaites nav gluži tikai vecuma, bet jāsaprot garīgi.
Cenšos saprast ko es atkal neesmu izpratusi un kas man jādara. Pie kā man vēl ir jāpiedomā, ar ko tas varētu būt saistīts? Kaķi savulaik es paņēmu no ielas, jo viņš nāca laikā, kad man bija ļoti vientuļi. Dievam es ticu. Un arī ticu tam, ka mūs pamāca.
Elvita Rudzāte atbild: Kaķi patiešām uzņem saimnieka stresus un īpaši jau kaķi, kuriem saimnieks ir sniedzis savu atbalstu grūtā brīdī, kā piemēram, Elīna, kas kaķim deva mājas.
Garīgajā skatījumā nieru uzdevums ir likt cilvēkam saprast savas jūtas.
Dzīvot garīgajā skatījumā nozīmē kaut ko radīt. Ja mēs neko neradām, tad mēs garīgajā līmenī mirstam. Dzīve virzās uz priekšu, tikai pateicoties tam, ka cilvēks nemitīgi mācās, bet, ja reiz nemācās, atstāj šo sauli, lai atpūstos. Cilvēks mācās no šķēršļiem, kas rodas paša likteņa ceļā. Šķēršļi ir bailes un vilšanās, kas bremzē cilvēka attīstību. Bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks ir vīlies, tad viņš baidās vēlreiz kaut ko darīt vai mainīt savā dzīvē, jo viņš netic, ka izdosies. Bailes parādās no tā, ka viņa vēlmes varētu nepiepildīties. Jo lielākas bailes, jo sarežģītāks šķērslis – mūsu vēlmes var būt tik lielas, ka vilšanās ir neizbēgama.
Attīstība ir baiļu atbrīvošanas process, citādi bailes apstādina dzīves kustību. Ja cilvēks nebaidās kļūdīties, tad viņu nepiemeklē vilšanās un pat, ja cilvēks kļūdās, dzīve tādēļ neapstājas, un cilvēks mācās no kļūdām, kas arī ir galvenais nieru garīgais uzdevums. Radīšanas vajadzību apstādina tikai bailes, kuras radušās no vilšanās. Tāpēc bailes sauc par tumsas jeb nāves enerģiju, jo tās apstādina kustību – ja cilvēks pēc kļūdām ir vīlies sevī vai citos, tad turpmāk viņš sāk baidīties no šādu situāciju atkārtošanās un neapgūst dzīves mācību, kas simboliski nozīmē dzīves plūsmas apstādināšanu. Tā kā ķermenis vēlas, lai cilvēks nepārtraukti attīstītos, tad talkā nāk nieres un virsnieres, kuras caur slimību ved cilvēku pie prāta. Tātad nieres sevī uzkrāj stresus – bailes un vilšanos, kas ir pamatcēloņi nieru slimībām.
Ja no bailēm noskumis cilvēks pastāvīgi salīdzina sevi ar citiem un izjūt skaudību par to, ka citiem viss ir kārtībā, bet viņam ne, tad cieš nieres. Skaudībai ir iepriekš neparedzamas sekas. Vienas no tām – vēlme atriebties, kas noved pie nieru mazspējas problēmas.
Nieru mazspēja rodas no skaudības, kas pāraugusi atriebības kārē. Tā ir baiļu nepietiekamība jeb pamācošo baiļu neesamība. Cilvēks, kas nevēlas neko dzirdēt par savām vājībām un dara visu, lai viņu uzskatītu par drosmīgu, kategoriski savas bailes noliedz. Tātad viņā nav pamācošu baiļu, ko pārvērst drosmē. Ja cilvēks bailes nomāc līdz tādai pakāpei, ka pret tām kļūst pavisam nejūtīgs, tad viņš grasās demonstrēt savu pārgalvīgo drosmi. Paštīksminoša plātība un galvu reibinoši triki slēpj sevī veikli paslēptas bailes, ka cilvēku var noturēt par gļēvuli. Ar nesaprātīgu drosmi cilvēks pierāda sev un citiem, ka viņš ir labāks par citiem. Izjūta, ka viņš ir drosmīgāks, proti, labāks par citiem, piespiež izgudrot iespējas savas drosmes demonstrēšanai. Šī vēlme izraisa riskēšanu ar veselību jau tā bīstamā darbā, jo vairs netiek ievēroti drošības tehnikas noteikumi. Nieru nepietiekamībā visi vaino tikai darbu. Ar nieru nepietiekamību slims cilvēks, kas apzinās šīs kļūdas un no tām izrietošo pārējo kļūdu virkni sevī, spēj atlabt. Diemžēl darba varonība vai nesaprātīga drosme darbā ir tik vilinošs saldais ēdiens, ka no tā ļaudis nekādi negrib atteikties.
Ja cilvēks jūt spēcīgas bailes „mani nemīl”, viņš aizver muti, glabā Dvēselē slepenas dusmas un iemanto nierakmeņus. Nierakmeņi simbolizē noslēpumainas dusmas.
Garīgajā skatījumā caur urīnpūsli izvada ārā jūtu rūgtumu. Urīnpūslī sakrājas sarūgtinājuma jūtas. Lai mūsu iekšējai ūdens būtu tīrāks, notiek dabisks attīrīšanās process – mēs savus netīrumus izvadām ārā ar urīnu. Ja cieš urīnpūslis, tas nozīmē, ka sarūgtinājums ir uzkrājies pārmēru daudz jeb pārsniedzis kritisko robežu.
Urīnpūšļa iekaisums rodas no dzīves sarūgtinājumu uzkrāšanas un pazemojuma izjūtas.
Iesaku Elīnai apzināties savas jūtas un izprast savu negatīvo emociju sniegtās mācības. Jo labāk viņa izpratīs savas neapgūtās mācības un mainīs attieksmi pret dzīvi, jo labāk varēs palīdzēt savam kaķim atveseļoties.
Ja Elīnai pietrūkst zināšanas savu neapgūto mācību noteikšanā un izpratnē, tad iesaku piedalīties Sokrata tautskolas vai “Dvēseles miers” programmās, tuvākās programmas:
Sevis dziedināšanas programma “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti (07.01.2024 – 11.02.2024)
Sevis dziedināšanas programma “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA”, klātienē (17.01.2024 – 28.02.2024)
20.01.2024 14:00 – 17:00 |
Atbalsta grupa “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” attālināti |