Ādas problēmu cēloņi 21.09.2013
Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Āda medicinās skatījumā
Āda (Latīņu val.: cutis) ir ķermeņa ārējā sega, kas aizsargā dziļāk esošos audus un orgānus no dažādu ķīmisku un fizikālu faktoru iedarbības, piedalās arī vielmaiņā (tauku, ūdens, sāļu, pigmentu maiņā) un termoregulācijā; pieder pie maņu orgāniem.
Ādai ir 3 slāņi: epiderma jeb virsāda, pamatāda un zemāda (zemādas tauku slānis).
Epidermu (epidermis) veido daudzkārtu plakanais pārragotais epitēlijs. Tās apakšējā, t.s. augšanas slānī šūnas nemitīgi vairojas un pakāpeniski tuvojas ādas virsmai, kur zaudē kodolu, pārragojas un izveido raga kārtu, kas ādu pasargā no dažādiem mehāniskiem, fizikāliem un ķīmiskiem kairinātājiem, kā arī organismu — no izžūšanas un mikroorganismu iekļūšanas. Ārējās raga kārtas šūnas nolobās (cilvēka mūžā apmēram 15—18 kg novecojušu šūnu).
Pamatādu jeb īsto ādu (derma) veido blīvie saistaudi. Tajā ir daudz asinsvadu, limfvadu un nervu. Pamatādā iespiežas epiderma pauguriņu veidā, tāpēc arī epiderma ir nelīdzena, uz tās veidojas šķautnītes un rievas.
Zemādas tauku slāņa attīstība katrā ķermeņa daļā ir citāda, piemēram, plakstiņos taukaudu nav, bet vēdera apvidū tie ir sevišķi labi attīstīti. Zemādas taukaudu attīstība ir atkarīga no dzimuma, vecuma, organisma uzbūves īpatnībām. Tauku slānim ir liela nozīme organisma termoregulācijā.
Pamatādā un daļēji arī epidermā ir ļoti daudz dažādu receptoru, kas uztver ārējās vides kairinājumus, kurus rada pieskāriens, spiediens un citi kairinātāji. Taustes receptoru visvairāk ir pirkstu galos, lūpu malās, dzimumorgānu ādā, termoreceptoru — lūpās, vaigos, plaukstu mugurējā virsmā, vēdera ādā. Kairinājums no šiem receptoriem pa nerviem nonāk galvas smadzeņu garozā, kur sarežģītas nervu darbības rezultātā rodas noteikta sajūta. Ādas jutība atkarīga ne tikai no receptoru skaita, bet arī no nervu sistēmas stāvokļa.
Āda garīgajā skatījumā
Āda slēpj Dvēseles dzīvi. Āda ir cilvēka Dvēseles dzīves ģeogrāfiskā karte.
Nieze signalizē par pārmaiņām enerģijas plūsmā. Nieze nozīmē piesiešanos un kašķīgumu.
Krevele uz ādas vienmēr, neatkarīgi no tās rašanās vietas, ir nospiesta jeb apspiesta žēlošanas enerģija. Krevele ir izžuvušas skumjas.
Kreveles uz ādas (zīdainim) ir ķermeņa protests pret nedabīgu un uzspiestu situāciju. Bērnam pirms gada vecuma sasniegšanas nav nepieciešams nekāds mazgāšanas līdzeklis, pat ne ziepes. Pārlieka tīrība iznīcina ādu aizsargājošās baktērijas, un bērnam rodas kreveles. Tas ir ķermeņa protests pret nedabīgu un uzspiestu situāciju, kas izšķīrusi viņu no viņa draugiem – vajadzīgajām baktērijām. Tas, ko agrāk darīja šie draugi, tagad ķermenim jādara pašam. Šim mērķim nav citu līdzekļu kā audu sula jeb limfa, kas sāk plūst no visām porām un labākajā gadījumā pārvēršas krevelē.
Sausa āda nozīmē, ka cilvēks negrib izpaust savas dusmas. Jo sausāka āda, jo lielākas slēptās dusmas.
Ādas izžūšana ir kauna noliegšana. Ādas izžūšana ir parādīšana, ka manī nav nekā slikta, no kā kaunēties. Jo skaistāka ir kaunīga cilvēka ilūzija par godīgumu, jo sausāka ir viņa sejas āda. Ādas ārstēšanas nolūkā izdzerot litriem ūdens, tiek sasniegts zināms efekts, taču ne vēlamais, jo mērķa sasniegšanai stresu atbrīvošana šķiet kā iešana pret vēju. Uz priekšu var tikt, taču elkoņi un ceļgali saslimst. Pieaugušai sievietei dienā vajagot 2 l ūdens, bet vīrietim 3 l ūdens. Ja pēc šī daudzuma izdzeršanas āda ir sausa vai pat slima, tas nozīmē, ka asinis nenogādā ūdeni līdz ādas šūnām. Stresi traucē.
Ādas zvīņošanās, kas izpaužas arī kā blaugznas. Blaugznas rada vēlēšanos atbrīvoties no kaitinošas bezrūpības.
Sausas ādas zvīņošanās liecina par īpašu nepieciešamību ātri atbrīvoties no dusmām, kas tomēr neizdodas neprasmes dēļ. Sausas ādas nosarkums nozīmē, ka dusmas ir tuvu sprādzienam.
Zvīņošanās un sārti plankumi raksturīgi psoriāzei. Psoriāze ir Dvēseles mazohisms, varonīga Dvēseles pacietība, kas cilvēkam tās plašumā sagādā laimi. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka cilvēkam patīk ciest, kaut arī viņš domā, ka viņam to nepatīk darīt, un tikai dzīve piespiež paciest neciešamo situāciju, jo cilvēks pats nezina, kā to atrisināt.
Taukaina āda raksturīga tiem, kas nekaunas izšļakstīt savas dusmas uz āru. Taukaina āda ilgāk saglabājas jauna, jo cilvēks atbrīvo dusmas no gūsta, tauki par to pateicas ķermenim.
Normāla āda nozīmē, ka cilvēks ir līdzsvarots.
Āda pauž cilvēka attieksmi pret godīgumu – pret tādu godīgumu, ko viņš uzskata par godīgumu, bet kas patiesībā ir ilūzija, jo gluži vienkārši rāda bailīga cilvēka vēlēšanos būt godīgam un neprasmi tādam būt.
Bailīga cilvēka bezpalīdzība melīga godīguma priekšā pārvēršas skumjās un rada ādas sabiezējumus, pat ja cilvēks tā nedomā un tāpēc neko tamlīdzīgu neapzinās.
Celulīts rodas, ja cilvēks uzstājīgi vēlas visiem pierādīt, ka brīnišķīgi tiek galā ar dzīvi pats saviem spēkiem. Jo stiprāk cilvēks baidās zaudēt savu seju, būt apstākļu salauzts, zaudēt inteliģentuma spīdumu, jo stiprāk saraujas elastīns, izveidojot sava veida tīklu. Jo vairāk sieviete vēlas nodemonstrēt savu patstāvību, savu vēlmju un ideju īstenošanas stingrību, jo redzamāks uz sievietes gurniem būs celulīts. Veiksmīgai sievietei, kura īsteno savas vēlmes, celulīta nav. Jo vairāk sieviete lepojas par saviem panākumiem darbā un, jo vairāk vēlas to demonstrēt citiem, jo redzamāks celulīts izveidojas uz vēdera. Ja celulīts veidojas plecu daļā, tas nozīmē, ka sieviete lepojas ar savu prasīgumu un vēlas parādīt, ka viņas vēlmēm visi pakļaujas jeb citiem vārdiem, ka viņa vienmēr visu iegūst, bet patiesībā viņa neiegūst neko.
Papiloma ir pastāvīgi augošs pauguriņš uz ādas, kas rodas no nemitīgām skumjām, sabrūkot konkrētām ilūzijām. Piemēram, ja cilvēks sapņo par attiecībām, kuras kaut kādu iemeslu dēļ neveidojas tā, kā cilvēks ir iedomājies, tad uz sejas veidojas mazi balti izaugumi jeb papilomas. Parasti, lai atbrīvotos no papilomas, cilvēki dodas pie kosmetologa, bet pēc laika papilomas atgriežas atpakaļ, jo problēmas cēlonis nav novērsts.
Par ādas virsmu augstāka kārpa liecina, ka cilvēkam ir skumjas par savu kaunu. Zinot ķermeņa daļas enerģētiku, var saprast, kāds kauns un skumjas nomoka cilvēku.
Autore: Elvita Rudzāte