Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Leikopēnija medicīnas skatījumā
Leikopēnija (Latīņu val.: Leucopenia) ir leikocītu daudzuma samazināšanās asinīs (zemākā normas robeža ir 4000 vienā mm3).
Leikocītu daudzuma samazināšanos līdz 3000 vienā mm3 asiņu var uzskatīt par patoloģiju tikai tad, ja tā ir ilgstoša. Smagos gadījumos leikocītu daudzums vienā mm3 asiņu var būt 1000 un pat mazāk. Visbiežāk samazinās neitrofilo leikocītu daudzums.
Leikopēniju var izraisīt hroniskas infekcijas slimības, hepatīts, ilgstošs gastrīts, pielonefrīts, medikamenti (levomicetīns, sulfanilamīdi, amidopirīns, butadions u.c.), toksiskas vielas (benzols u.c.), jonizējošais. Leikopēnija izskaidrojama ar neitrofilo leikocītu nepietiekamu rašanos sarkanajās kaula smadzenēs vai ar leikocītu pastiprinātu sairšanu asinīs.
Leikopēnija garīgajā skatījumā
Leikopēnija – tā ir patoloģiska balto asinsķermenīšu jeb leikocītu samazināšanās asinīs, kas liecina par pazeminātām pretošanās spējām dažādām slimībām. Leikocītu daudzuma palielināšanās rāda organisma aizsargreakciju uz dažādiem kairinātājiem. Tādējādi leikopēnija rāda, ka ķermenis ir neaizsargāts. Apskatīsim sīkāk simbolisko nozīmi:
Šķidrumu ķermenī veido asinis un limfa. Asinis simboliski ir sieviete. Limfa simboliski ir vīrietis.
Asins sastāvā ir sarkanie asins ķermenīši jeb eritrocīti un baltie asins ķermenīši jeb leikocīti. Eritrocīti atbilst sievietei, leikocīti vīrietim.
Kā jebkurā veselumā cilvēkā ir sievišķā un vīrišķā sākotne. Tādējādi ar leikopēniju saslimušajam vīrišķā asinīs ir mazāk par normu. Eritrocītu daudzums atbilst normai, tātad sievišķā asinīs pietiek. Ja slimnieks ir sieviete, tas nozīmē, ka šī sieviete pret vīriešiem izturas iznīcinoši. Pret sevi viņa izturas normāli. Viņas asinis rāda prāta ievirzi.
Asinis ir mīlestība. Tās cirkulē, pateicoties sirdij – mīlošajam. Kad mīlētājs mīl, mīlestība nemitīgi plūst. Tam, kurš mīl bez priekšnoteikumiem, sirds ir līdzīga avotiņam, kas savus ūdeņus sūta upei, bet tajā pašā laikā zemes dzīles tos atdod atpakaļ. Zemes dzīles nosaka ūdens daudzumu un sastāvu, tāpat kā asinsrades orgāni nosaka asins daudzumu un sastāvu. Asinsrades orgāni ir liesa, aknas un kaulu smadzenes. Liesa ir fiziskā ķermeņa sākotnējās enerģijas glabātāja. Liesa simbolizē abus cilvēka vecākus kopumā. Mātes nosaka dzīves virzību jeb mīlestības enerģijas plūsmu. Tēvs rada, balstoties uz šīs mīlestības enerģijas spēka. Ja vecāki dzīves vezumu velk mīlestībā un saskaņā, bērna asins sastāvs ir normāls, kas arī nodrošina ātru izveseļošanos grūtos laikos. Ja vecāki dzīvo kā uz nažiem, viņi viens otru novājina, un arī bērna asinīm piemīt tādas pašas īpašības.
Ja tēvs slikti izturas pret māti, uz šādu kairinājumu bērns reaģē, ātri palielinot leikocītu daudzumu asinīs. Leikocītu daudzuma palielināšanās ir iekaisuma pazīme, tātad cilvēkam ar palielinātu leikocītu daudzumu asinīs tēvs jūt nepilnvērtības kompleksu jeb atrodas pazemojuma stāvoklī, bet mēģina no tā tikt vaļā, valdonīgi izturēdamies pret māti.
Ja māte slikti izturas pret tēvu, tas ir, ja māte ir sieviete, kas cieš no nepilnvērtības kompleksa, bez iemesla uzbrūkot vīram, bet vīrs to pacieš, tad viņa ir baiļu mākts bezpalīdzīgs cilvēks, un viņas bērnam leikocītu daudzums samazinās no vismazākā kairinājuma – bērns saslimst.
Liesa nav tiešais leikopēnijas cēlonis. Aknas ir dusmu un naida koncentrēšanās vieta. Dusmas un mīlestība ir bailīga cilvēka kā vienota veseluma divi pretpoli. Kad aknas izvada dusmas, ķermenī paliek vairāk vietas mīlestībai. Tādējādi, izvadot dusmas, aknas rada mīlestību, t.i., asinis. Aknas nav tiešs leikopēnijas iemesls. Kaulu smadzenes ir līdzīgas sievietei. Būdamas mīlestības avots, mīlestības radītājas, tās atrodas vīrieša (kaulu) spēcīgā aizsardzībā un dara to, kā dēļ radīta sieviete – mīl vīrieti. Kad uzdrošinās – mīl, kad neuzdrošinās, – nemīl.
Leikopēnijas iemesls sievietei var būt sievietes augstprātība, kas pazemo vīru, kā arī vēlēšanās to pārveidot par īstu vīrieti.