Asins slimību cēloņi 13.07.2013
Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Asinis medicīnas skatījumā
Asinis ir šķidri audi ar izteiktu trofisku funkciju un aizsargfunkciju. Asinis veido apm. 7% cilvēka masas; 70 kg smagam cilvēkam vidēji ir 5—5,5 l asiņu. Asinis sastāv no plazmas un formelementiem. Plazma ir bezkrāsains, viskozs šķidrums, kurā 90—93% ir ūdens. Asins formelementi ir eritrocīti, leikocīti un trombocīti.
Asinis nodrošina vielmaiņu organismā. No gremošanas trakta uzsūktās barības vielas asinis vispirms aiznes uz aknām un no turienes iznēsā pa visu organismu, apgādā audus ar nepieciešamo skābekli, ko uzņem caur plaušu alveolu sienu. Savukārt audu izdalīto ogļskābo gāzi u.c. vielmaiņas produktus asinis aiznes uz vietām, kur tie izdalās no organisma (uz plaušām, nierēm u.c.).
Asinis pa visu organismu iznēsā arī bioloģiski aktīvas vielas — hormonus, kas kopā ar nervu sistēmu regulē orgānu darbību. Infekcijas slimību laikā asins plazmā rodas īpašas aizsargvielas – antivielas, kas neitralizē organismā iekļuvušo mikroorganismu kaitīgo darbību. Pēc pārciestas infekcijas slimības vai aizsargpotēšanas antivielas asinsplazmā saglabājas noteiktu laiku, bet dažreiz pat visu mūžu, pasargājot organismu no jaunas saslimšanas ar attiecīgo infekcijas slimību (izveidojas imunitāte). Aizsargfunkciju veic arī leikocīti, kas iznīcina organismā iekļuvušos mikrobus (fagocitoze). Asinīm ir svarīga nozīme arī organisma termoregulācijā.
Asinis garīgajā skatījumā
Asinis simbolizē sievieti un mīlestību. Sarkanie asinsķermenīši (eritrocīti) simbolizē sievieti un ir ticība Dievišķā spēka enerģijai, bet baltie asinsķermenīši (leikocīti) simbolizē vīrieti un ir ticība sev.
Asinsķermenīšiem ir savā starpā jāsadarbojas līdzīgi kā mātei un tēvam. Baltie asinsķermenīši attīra asinsplazmu. Kad baltie asinsķermenīši redz baktērijas, tad tie tās pievelk un caur limfu transformē jeb attīra. Limfātiskā sistēma attīra visu ķermeni. Ja sieva tic vīram, tad asinsķermenīši sadarbojas. Ja sieva netic vīram, tad vīrs nespēj sievu sargāt no baktēriju uzbrukumiem, t.i., asinsķermenīši nespēj attīrīt ķermeni no baktērijām, un cilvēks saslimst. Visas asins slimības simbolizē atmaksas dievināšanu. Jāņem vērā, ka tas, ko mēs domājam, mūsu asinīs šī informācija atgriežas ik pa 3 minūtēm.
Akna, liesa un kaulu smadzenes ir asinsrades orgāni. Daba radījusi kaulus, piepildot tos no iekšpuses, lai droši aizsargātu tajos esošās kaulu smadzenes, kas izstrādā asinis, kuras baro ķermeni. Aknas un liesu pasargā ribas. Tāpat arī vīrietis radīts, lai pasargātu mīlestību. Viņš radīts pasargāt sievieti. Sievietes vēlēšanās valdīt pār vīrieti pātago asinsradi, un, jo spēcīgāka vēlme valdīt, jo smagāka asinsrades orgānu kaite. Pārmēru sarkano asinsķermenīšu palielināšanās liecina par naidīgu mātes un sievas uzbrukumu vīriešiem. Pārmēra balto asinsķermenīšu palielināšanās liecina par naidpilnu mātes un sievas pakļaušanos vīriešiem, kas pārgājuši pretuzbrukumā. Lai gan asinis simboliski ir sieviete, tām ir divas nozīmīgas daļas – asins sievišķo pusi pārstāv sarkanie asinsķermenīši, bet vīrišķo – baltie asinsķermenīši.
Tātad eritrocīti (sarkanie asins ķermenīši) norāda sevī uz sievietes mīlestību, bet leikocīti (baltie asinsķermenīši) norāda sevī uz vīrieša mīlestību. Problēmas ar asinīm norāda uz problēmām mīlestībā (jautājumi, kuriem nepieciešams risinājums). Cilvēka asinis (mīlestība) sastāv no sievietes mīlestības (māte, sieva, sievietes) un vīrieša mīlestības (tēvs, vīrs, vīrieši). Tiem, kuriem ir problēmas ar sarkanajiem asinsķermenīšiem, tam ir problēmas ar mātes, sievas vai sieviešu mīlestību. Kam ir problēmas ar baltajiem asinsķermenīšiem, tam ir problēmas ar tēva, vīra, vīriešu mīlestību. Kas cīnās par mīlestību sievišķīgi (ar emocijām), tam strauji pieaug sarkanie asinsķermenīši. Kas cīnās par mīlestību vīrišķīgi (ar spēku), tam strauji pieaug baltie asinsķermenīši. Tādēļ, ja cilvēks nespēj tikt skaidrībā pats ar sevi, bet pamana sava dzīves biedra trūkumus, tas kļūst par galveno iemeslu asinsķermenīšu skaita pieaugumam.
Kāds ir asiņu uzdevums? Asinis baro šūnas un nogādā līdz izvadorgāniem šūnu dzīvības procesu norisē pārpalikušās vielas. Palēninoties asinsritei, mazinās gan barošanās, gan attīrīšanās. Nesaņēmusi nepieciešamās vielas, šūna nomirst, un tā jāizvada no ķermeņa. Tā kā asinsapgāde ir palēnināta, šis process notiek ar grūtībām. Ķermenis sāk uzkrāt arvien vairāk sārņu. Cilvēks var sevi ārstēt ar labākajām zālēm pasaulē un organismu attīrošiem dabas produktiem vai kļūt par veģetārieti, tomēr, ja vainas izjūta pieaug, nekas nelīdzēs, jo asinsrite palēninās, ja uz sirds guļ milzum daudz vainas izjūtas. Tātad sirds asinsvadu slimības rodas no vainas izjūtas.
Asinsspiediena paaugstināšanās nozīmē, ka cilvēks cīnās. Tā ir cīņas enerģija. Ja cilvēks tiešām cīnās, realizē savu cīņas enerģiju, tad viņa asinsspiediens ir normāls. Ja cilvēks ir cīnītājs, bet to nedara, apslāpējot sevī cīņas enerģiju, tad viņam būs paaugstināts asinsspiediens. Ja šādu cilvēku ārstē ar asinsspiediena pazeminošām tabletēm, tad viņam kļūst slikti. Nevajag cīnīties, atbrīvojieties no tā, ar ko gribat cīnīties.
Ja asinsspiediens krītas zem normas robežas, tas nozīmē, ka cilvēks cieš no vainas izjūtas, zaudē dzīvības spēku, netic sev, saviem spēkiem un iespējām. Cilvēks necenšas pārvarēt šķēršļus, bet cenšas izvairīties no šķēršļiem – cenšas izvairīties no konflikta situācijām, aiziet no atbildības.
Arteriālā (augšējā) spiediena rādītājs parāda attieksmi pret sieviešu dzimumu. Venozais (apakšējais) spiediena rādītājs norāda uz jūsu attieksmi pret vīriešu dzimumu. Piemēram, ja jūs cīnāties ar savu māti, tad jums asinsspiediens var būt 160/60. Kad mēs cīnāmies tikai ar vīriešu dzimumu, tad apakšējais asinsspiediena rādītājs pieaug, piemēram, 120/100.
Ja pulsa spiediens rāda tikai 20, tas nozīmē, ka asinis gandrīz nekustas. Tāds spiediens ir ļoti bīstams, īpaši, ja jūs esat vīlies mīlestībā. Ja tādēļ jūsu asinis ir pārāk biezas, tad ļoti īsā laikā var izveidoties trombs, kurš aizvērs kādu svarīgu dzīves kanālu, un jums var draudēt paralīze vai nāve.
Asinsapgādes palēnināšanās, kas rada pietūkumu, rodas, ja iedzīvoties kārais nedomā par savām kļūdām, viņā iedzīvošanās alku dēļ rodas neizskaidrojama vainas izjūta. Vainas izjūta un apvainojumi, kas iemājojuši sirdī, izraisa asinsapgādes palēnināšanos un stresam atbilstīga apvidus pietūkumu.
Mazasinība liecina par to, ka dzīvības spēki un dzīves jēgas izpratne izsīkusi. Mazasinība piemeklē to, kas savu uzturētāju uzskata par sliktu. Ja sieva savu vīru uzskata par sliktu ģimenes apgādnieku, bērnam rodas mazasinība. Ja sieviete audzina bērnu viena pati bez vīra un dzīvi, kas viņu uztur, sauc par sliktu, viņas bērns noteikti sirgs ar mazasinību.
Mazasinība, kuru izraisa BIZ vitamīna trūkums ir pašpārliecināta cilvēka pazīme. Dzelzs dod asinīm stiprumu. Asins vājums ir pārāk liela stipruma rezultāts. BIZ vitamīnam ir pašaizsardzības enerģija. Sevi aizsargā tas, kurš uzskata sevi par vainīgu. Par vainīgu sevi uzskata tas, kurš dzīvo ar bailēm. Dzīvošana ar bailēm ir viņa galvenā kļūda, kas vienu pēc otras rosina visas citas kļūdas. Sev pat nemanot, šis cilvēks ir pārstājis būt devējs. Pavisam bez došanas dzīvot nav iespējams, tādēļ viņš atdod to, kas ir sliktāks, varbūt pat sev iztēlojot to par labu. Atbilstoši priekšstatiem viņam rodas mazasinība. Par mazasinību brīdina ādas, īpaši sejas ādas bālums, kas var ilgt gadiem, kamēr rodas anēmija. Ja bērns ir bāls vai viņam kaut vai vienreiz ir diagnosticēta mazasinība, vecākam noteikti būtu jāatbrīvo sava pašpārliecinātība, īpaši svarīgi ir atbrīvot pašpārliecināto greizsirdību, jo tā rada vissmagākās asiņu slimības.
Bērna asinssastāvs pasliktinās, ja māte sevi uzskata par bezpalīdzīgu un nesaprātīgu būtni un tādēļ nomoka bērnu ar pārmetumiem.
Ass izmisuma kauns savas bezjēdzīgās mīlestības dēļ izsauc sepsi.
Sepses gadījumā, kad asinis ir saindējušās strauja balto asinsķermenīšu skaita pieauguma dēļ, asinīs rodas strutas. Sepsei raksturīgs straujš temperatūras kāpums un kritums. Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās norāda uz to, ka cilvēks cīnās. Jo biežāks temperatūras pieaugums, jo nežēlīgāka cīņa.
Strauja ķermeņa temperatūras krišanās norāda uz to, ka cilvēks sevi ir atzinis par uzvarētu jeb zaudētāju, izjūtot bezizejas, vainas un kauna izjūtas. Jo stiprāk un biežāk pieaug temperatūra, jo vairāk leikocītu satur asinis. Strutas nav nekas cits kā miruši leikocīta ķermenīši, kuri aizsargāja organismu no kaitīga faktora.
Ass kauninošs izmisums savas bezjēdzīgās mīlestības dēļ noved pie leikēmijas.
Leikēmija, leikoze un tautas valodā – asins vēzis sākas tieši tāpat kā sepse. Visi ļaundabīgi procesi notiek varonīgu pārdzīvojumu dēļ par savu kaunu. Ja varonīgam cīnītājam ir kauns cīnīties, viņš sevī nospiež izmisumu, tādēļ augstā temperatūra samērā ātri krītas. Šī situācija maldina gan ārstus, gan pacientus. Patiesība saskatāma, kad ilgstošā atveseļošanās periodā asinīs atklājas leikocīti, kuri ir paaugstinātā daudzumā. Asins vēzis simbolizē ciešanas nesaņemtās mīlestības dēļ un atmaksas perināšanu.
Ja cilvēka asinis un limfa ir kārtībā, cilvēks ir vesels. Limfa ir attīrītāja. Asinis ir barotājas. Ja barības (asinis) ir pārāk maz, tad ir daudz skumju. Ja barības ir pārāk daudz, tad arī ir daudz skumju. Jo vairāk cilvēks par pareizu uzskata atriebību, jo šķidrākas kļūst šausmīgās atriebības alkās dzīvojoša cilvēka asinis. Atriebību dievinošam cilvēkam rodas hemofilija (asins nesarecēšana). Viena no pirmajām hemofilijas pazīmēm ir asins tecēšana no deguna, kas pēc slimības iestāšanās var kļūt bīstama dzīvībai. No atriebības alku lieluma atkarīga asins kvalitāte, tās plūšana vai neplūšana gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.
Tātad asinis kļūst pārāk šķidras, tās arvien vairāk plūst kā ūdens, ja cilvēks dievina atriebību, piemēram, ja kāds atriebjas mīlestības dēļ. Jo vairāk cilvēks vēlas gūt šādu mīlestības apliecinājumu, jo lielāki ir asins sarecēšanas traucējumi – līdz pat pilnīgai nesarecēšanai. Rezultāts var būt savu asiņu pilnīgs zaudējums.
Asinis kļūst pārāk biezas, neplūst, ja cilvēks kaunas, nopeļ, pārvalda, apspiež, iznīcina savu vēlmi atmaksāt, kamēr var godīgi to sevī noliegt. No tā asinīs rodas trombi, kas augot nonāk līdz asinsvadiem, caur kuru sašaurinājumiem tie vairs netiek tālāk. Ķermeņa attiecīgās zonas asinsrites pārtraukuma rezultāts var būt nāve. Pārāk daudz pārāk biezu asiņu arī izraisa nāvi. Jo vairāk cilvēks spēj sevi apvaldīt, jo biezākas ir asinis. Asinis ir ķermeņa šūnu barotājas. Asiņu sabiezēšanas pirmā pazīme ir ādas izžūšana. Tas nozīmē: cilvēks kaunas no godīguma. Kaunas izrādīt savu slikto pusi un kaunas, ja citi nekaunas no sava negatīvuma. Jo vairāk viņš kaunas, jo vairāk sāk meklēt godīgumu, nezinot, kas ir godīgums. Viņš tic, ka tas, kurš nezog un nemelo, ir godīgs. Viņš nezina kas ir meli.
Ja asinis jau ir tik biezas, ka nevar plūst asinsvados, tad vēlme iegūt mīlestību jau zvana iznīcības zvanu. Tad tā jau kļuvusi par alkatību pēc mīlestības.
Tātad asins sabiezēšana rodas no vilšanās mīlestībā. Asinis nevar tecēt un veidojas trombi, no kuriem cilvēks mirst. Tā ir vilšanās mīlestībā. Tāpēc tromboze simbolizē vilšanos mīlestībā.
Tromboembolija sirdī, plaušās vai smadzenēs rodas, ja cilvēks sāk pātagot pats sevi paša godīguma pēc un salīdzināt sevi ar negodīgiem ļautiņiem.
Autore: Elvita Rudzāte