Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Asinsvadi medicīnas skatījumā
Asinsvadi ir cauruļveida orgāni, pa kuriem ķermenī plūst asinis. Tie ir asinsrites sistēmas daļa. Asinsvadus iedala artērijās, vēnās un kapilāros.
Asinsvadi garīgajā skatījumā
Artērijas simboliski saistāmas ar sievieti. Vēnas simboliski saistāmas ar vīrieti. Artērijas biežāk sāp vīriešiem, bet vēnas sāp sievietēm. Vēnu un artēriju slimības ir saistītas ar gribu. Ja saimniecisko jautājumu risināšanā rodas „pārsitieni”, un cilvēks sāk vainot sievieti vai vīrieti, attiecīgi saslimst vai nu vēnas, vai artērijas. Atkarībā no tā, kā vīriešiem vai sievietēm sablīvējas ekonomiskās problēmas, rodas arī sablīvējumi vēnās vai artērijās.
Ja vīrietis piktojas, ka sievietes nemitīgi bāž degunu ekonomikā, lai gan neko no tās nesaprot, bet tikai pavēl, izrīko, traucē un visu sajauc, tad sievietes viņam rūpes sagādās arī turpmāk. Šāds vīrietis nopelna artēriju slimības. Un, ja viņš vēl sāk sevi rāt par muļķību, bailīgumu un nevarību, tiek pie gangrēnas.
Ja sieviete ekonomisku problēmu dēļ patiesi dusmojas uz sevi un sieviešu dzimumu, viņai rodas artēriju iekaisums.
Gangrēna sievietēm mēdz būt reti, jo ekonomiskajās problēmās viņas nevaino sevi, bet gan vīriešus.
Artēriju slimības gan vīrietim, gan sievietei rodas, ja, strādājot organizācijā, kuru vada sieviete, cilvēks par to dusmojas, uzskatot, ka sievietes nevar vadīt organizāciju.
Paplašinātas vēnas vīrietim veidojas, ja vīrietis uzskata par savu pienākumu vadīt dzīves saimniecisko pusi, bet nemāk atbrīvot bailes un nepārtraukti uztraucas ģimenes budžeta dēļ.
Paplašinātas vēnas sievietei veidojas, ja sieviete krāj sevī dusmas par saimnieciskajām problēmām. Ja viņa vēl dusmojas uz vīra vai vīriešu ekonomiskajām problēmām, viņai rodas vēnu iekaisums. Ja sieviete pareizi nesecinās un problēma paplašināsies, viņai sāksies dziļo vēnu iekaisums. Jo lielākas dusmas, jo spēcīgāks iekaisums.
Vīrieša saimnieciskums ir vērsts uz āru. Sievietes saimnieciskums ir vērsts uz iekšu. Saimniekošana ir vīrieša rūpes, tāpēc viņa saimnieciskās darbība apjomi var paplašināties tāpat kā vēnas. Sievietes daļa ir mīlestība, tāpēc viņas saimnieciskās darbības mērogi ir ierobežoti. Ja viņa iesprūst saimniecisko problēmu gūzmā, aizsprostojas arī artērijas, bet viņu bērnam var būt abas kaites.
Kapilāri simboliski ir saistīti ar mīlestības jutīgumu, t.i., cik smalka ir jutīguma pakāpe. Kad asinis nenokļūst līdz kapilāriem, tad rokas un kājas ir aukstas, kas simboliski nozīmē bailes no tuvības, kuru cēlonis ir kauns. Bailes un kauns traucē asinsriti.
Cilvēki, kuriem uz kājām vai citām ķermeņa vietām ir redzami mazi asinsvadi, pārdzīvo un „ieciklējas” sīkumos, kas kapilāros rada pārslodzi un tāpēc tos var redzēt uz kājām vai citām ķermeņa vietām. Kapilāri māca: „Domās nepieķerieties sīkumiem. Ejiet tālāk.”
Ateroskleroze (asinsvadu apkaļķošanās) bojā asinsvadus visā ķermenī, izraisot asinsrites traucējumus. Ja kauls spiež kaulu, kaulaudi tiek savainoti. Bojātais kauls tūlīt grib atveseļoties un izveido kaula plēvi, it kā pasargājot sevi no virspuses. Tā arī rodas sāļu nosēdas – eksostoze, kas atdalās no tā paša ievainotā skriemeļa. Svarīgi saprast kāpēc skriemelis ir noslīdējis – pamazām novecojot vai traumas rezultātā. Vienmēr traumēta tiek tā vieta, kurai to piesaista stress. Ateroskleroze atkāpjas pēc mugurkaula iztiepšanas vingrinājumiem, regulāras sportošanas un stresu atbrīvošanas.
Ateroskleroze vecam cilvēkam rodas, ja vecs cilvēks arvien vairāk kultivē bailes „mani nemīl”, jo ietiepīgāks cilvēks kļūst, jo spēcīgāk iesūno viņa domu pasaule.