Mūsdienās austrumu kultūra arvien vairāk mijiedarbojas ar rietumu kultūru. Pie mums no austrumiem atnāk garīgās prakses tehnikas, kas gadu tūkstošiem tika turētas noslēpumā. Kāpēc tieši tagad?
Iemesls ir vienkāršs: kad skolnieks ir gatavs, skolotājs ierodas.
Tiešā tulkojumā no ķīniešu valodas “Ci” – enerģija, “gun” – darbs. Reizēm pieņem, ka “gun” ir saīsinājums no vārda “gunfu” (kunfu), kas nozīmē laiks un telpa.
Varētu teikt, ka tā ir dzīves māksla – kā būt veselam, gūt panākumus, būt enerģētiski stabilam un aizsargātam. Sākumā cilvēks iemācās sajust enerģijas plūsmu savā ķermenī, vēlāk – vadīt un uzkrāt. Pamazām notiek it kā saplūšana ar dabu, Universu, Dievu, kā rezultātā iestājas miers, harmonija, veselība. Izmantojot jēdzienus kristietībā – tā ir salīdzināšanās ar Dievu.
Izpratne par šīm lietām bija arī latviešu viedajiem. Viņi šo mākslu skaidroja līdzībās, lai katrs saprot atbilstoši savam apziņas līmenim:
Avotā guni kūru, caur akmeni dūmi kūp,
Caur Mēnesi diegu vēru, tur zied zelta purenīši.
Dieviņš taisa zelta sētu apkārt dižu ozoliņu,
Cirta čūska, dzēla bite, ne zariņis nedrebēja.
Ja uztveram tautas dziesmā teikto tieši, tad vispār nav saprotams, par ko tur ir runa. Ja sāk praktizēt ci gun, tad pamazām atklājam noslēpumu, kas ietverts šajās rindās. Cilvēkam atveras zināšanas par dabas un kosmosa likumiem, dvēseles attīstību un viedumu.
Ci gun ir gadu tūkstošos izstrādāta stabila tehnika, ar kuru pasaulē nodarbojas tūkstošiem cilvēku, lai atvērtu spējas un iepazītu sevi. Izmantojot šo mākslu, starp cilvēku un Dievu starpnieku nav. Skolotājs parāda metodi, pārējais ir cilvēka paša rokās – kādu virsotni izvēlies, tik augstu kāp.
Cilvēkam ir vajadzīgs kāds augsts mērķis, uz ko tiekties, lai nezūd dzīves jēga.
Ciguna mērķis ir panākt, lai katrs ir vesels un gūst panākumus izvēlētajā jomā. Veselība ir neizbēgams ci gun prakses rezultāts, pie kam tas ir pats mazākais, ko katrs var sasniegt.
Šai metodei nav vajadzīga nekāda iepriekšēja sagatavošanā,nav nekādu vecuma ierobežojumu. Visi vingrinājumi ir fiziski viegli izpildāmi. Ārzemnieki to jokojot sauc par ķīniešu deju. Tas varētu iedrošināt vecāka gada gājuma cilvēkus. Jauniešus parasti iepriecina tas, ka šī metode ir brīva no reliģiska piesaistēm, tā maca, kā uzņemt enerģiju no kosmosa un dabas. Praktizētājs ikļūst neatkarīgs un brīvs, nostabilizējas viņa emocionālais stāvoklis, ceļas pašapziņa un iekšējā spēka apziņa. Katram motīvs ir savs, bet rezultāts viens:
• uzlabojas asinsrite, nostiprinās imunitāte, zūd miega traucējumi, nostabilizējas asinsspiediens, atjaunojas organisms kopumā;
• sakārtojas attiecības, iestājas emocionāla stabilitāte un prāta skaidrība, uzlabojas atmiņa;
• katrs uzzina kaut ko jaunu par sevi, mostas gara spēks un dvēseles mīlestība;
• veidojas jauns draugu un paziņu loks, paplašinās apziņa;
• ir apgūts veids, kā palīdzēt sev un tuviniekiem u.c.
Nekrājiet to mantu, ko rūsa un kodes ēd…To, ko iegūst ar ci gun, neviens nevar atņemt!
Vairāk informācijas par ci gun: www.aura.ema.lv