Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Dzemdes kakls ir līdzīgs parastajam kaklam, kas notur galvu un pagriež to vajadzīgajā virzienā. Tikai ar to atšķirību, ka dzemdes kakls ir mātišķuma kakls, kas rāda sievietes kā mātes problēmas. Bez vīrieša sieviete nevar kļūt par māti. Dzemdes kakls ir līdzīgs mātei, kurai jāatbalsta vīrs un jāpavērš īstajā virzienā. Ja sieviete neprot mīlēt vīru, tad arī nemāk viņu pavērst īstajā virzienā, un tad viņa meitai rodas dzemdes slimības, kas atbilst mātes un tēva attiecību savdabībai, ieskaitot arī seksuālās attiecības. Tā notiek, ja meita pārņem un padziļina mātes kļūdas.
Meita redz mātes grūto dzīvi. Ja meita, piebalsodama mātei, tajā vaino tēvu, viņas dzemdes kakla attīstība beidzas, it kā vēstot, ka šai meitenei jau izveidojusies naidīga attieksme pret vīriešu dzimumu. Ja mātei šāda attieksme radusies dzīves laikā, tad meita to mantos no mātes.
Dzemdes kakla slimības rada neapmierinātība ar seksuālo dzīvi, t.i., neprasme mīlēt seksuāli, neizvirzot noteikumus. Simboliski dzemdes kakla ārējā daļa atbilst dvēseliskam skūpstam seksuālā līmenī.
Dzemdes kakla čūlas ir parasta sieviešu kaite. Pastāv pat tā dēvētās iedzimtās čūlas, kuru cēlonis no mediķu viedokļa ir hormonālā nepietiekamība meitenēm un kuru dēļ dzemdes kakla audi neattīstās normāli. Tas nozīmē, ka meitenei nav priekšstata par sievietes dzīvi, kurai ir savas neizbēgamās puses.
Iedzimta čūla prāta kategorijās rāda, ka meitenes māte, būdama baiļu pārņemta, nespēj caur skūpstu vīram sniegt dvēseles mīlestību. Viņa baidās, kaunas, savu kaisli uzskata par anomāliju un rezultātā jūt neapmierinātību.
Dabīgs protesta turpinājums ir vēlme atriebties vīram. Tā ir vēlēšanās ievainot vīra dvēseli. Sievietes slēptās dusmas uz vīru, kurš nesaprot sievietes mēmo valodu, kura lūdz mīlestību, sievietē rada nedzīstošu dvēseles brūci, kura fiziskajā līmenī materializējas čūlā, kas atrodas labi paslēptā, klusā vietā.
Dzemdes kakla vēzis rodas no aplamas attieksmes pret seksu, vilšanās dzimumdzīvē. Vēlēšanās būt labam cilvēkam un neizpaust savu apkaunojošo problēmu, piespiež paturēt sevī dusmas, tādējādi audzējot vēzi.