Mūsdienu lielākā sabiedrības problēma ir egoisms. Egoisms plaukst un zeļ, kas ir galvenais iemesls, kāpēc arvien vairāk jaunu cilvēku izvēlas neveidot ģimenes un nedzemdēt bērnus. Egoisma problēma visaktuālākā ir tieši attīstītās valstīs, bet kā sērga tas izplatās arī uz mazāk attīstītām valstīm, jo par egoistu būt ir viegli.
Egoists vēlas, lai visa dzīves griežas tikai ap viņu un viņam ir grūti izprast, ka arī citiem cilvēkiem ir vajadzības. Egoists domā, ka viņš sevi mīl, bet patiesībā viņš vergo savām vēlmēm, kas nav mīlestība.
Ja esi sev piesaistījis partneri, kurš ir ļoti liels egoists, tas nozīmē, ka tavs Gars vēlas izprast šo īpašību un atbrīvot to no sevis. Kas vienam partnerim ir redzamā formā, tas otram partnerim var būt arī slēptā formā. Visu, kas man kaitina otrā cilvēkā, tas ir arī manī pašā, jo līdzīgs piesaista līdzīgu.
Ja tevi kaitina citu cilvēku egoisms, tas nozīmē, ka arī tevī slēpjas egoisms, tikai iespējams tu sevī neesi to pamanījis. Tāpēc, lai turpmāk sev nepiesaistītu egoistus, vispirms jāatrod sevī savs slēptais egoisms. Tikai tad, kad būsi atbrīvojis no sevis savu egoismu, tikai tad vari cerēt, ka citi rēķināsies ar tavām vajadzībām.
Ja mēs iztēlojamies egoismu kā dzīvu būtni, tad viņš saka: “Es esmu tas labākais un pareizākais. Mans viedoklis ir svarīgāks par citu viedokli. Viss, kas notiek manā dzīvē ir svarīgāks par pārējo dzīvē notiekošo. Man viss pienākas – gan mīlestība, gan labs darbs, gan nauda, gan slava, gan…Pateicoties man…utt.”
Egoisma mācība: “Visi cilvēki ir unikāli. Tu neesi ne labāks, ne sliktāks par citiem un tev nepienākas vairāk nekā citiem. Neuzskati sevi par pārāku par citiem, jo pasaulē katram cilvēkam ir sava loma un uzdevums. Samazini savas vēlmes līdz minimumam, tad tu iepazīsi īstu brīvības izjūtu. Visu ko tu saņem, tu saņem pēc nopelniem, gan labo, gan slikto. Iemācies rēķināties arī ar citu cilvēku vajadzībām, tāpat kā citi rēķinās ar tavām vajadzībām. Ja tu negribēsi to mācīties, tad vienā brīdī viss tas, kam esi veltījis savu lielāko dzīves daļu, tev tiks atņemts. Tad tu meklēsi atbalstu pie tuviniekiem, bet vai tev blakus būs vēl palicis kāds kas tevi mīl?”
Tā kā egoisti kā magnēts piesaista sev citus egoistus, tad brīdī, kad egoistu piemeklē neveiksmes, citi egoisti, kas ir tik daudz laika pavadījuši kopā ar viņu, bēg, jo nedod Dievs, vēl pašam pielips neveiksme. Tad egoists paliek viens un sāk domāt, kas ir patiesās dzīves vērtības. Viņam ir palaimējies, ja vēl ir saglabājis ģimeni, kas no viņa nav novērsusies neveiksmju laikā, bet ar mīlestību to atbalsta. Biežāk egoistu pamet arī paši tuvākie un viņš paliek viens ar sevi. Pienācis laiks padomāt kā dzīvot tālāk un kāpēc mani piemeklēja neveiksmju sērija. Tajā brīdī cilvēkam ir izvēle, sākt jaunu dzīvi ar pavisam citu attieksmi pret dzīvi, priecājoties par to, ko Dievs ir devis un arī pašam kļūstot par devēju vai turpināt uzskatīt sevi par gudrāko, pareizāko, kuru tikai ir piemeklējušas nejaušas neveiksmes, kuram viss pienākas.