Elvitas Rudzātes novēlējumi Latvijai 2024. gadā! 01.01.2024
Katru gadu Jaunā gada pirmajās dienās visi cilvēki cits citam novēl kaut ko labu Jaunajā gadā. Kāpēc tāda tradīcija? Tāpēc, ka ļoti svarīgi Jaunajam gadam ielikt labu pamatu, jo tikai uz stipra pamata var radīt kaut ko vērtīgu un paliekošu.
Es novēlu Latvijas sabiedrībai:
- Būt PATIESIEM – lai vārdi sakrīt ar domām.
- Izdarīt PAREIZAS IZVĒLES – lai rīcība sakrīt ar izteiktiem vārdiem un vārdi sakrīt ar domām; lai sabiedrības intereses ir svarīgākas par personiskajām interesēm; lai ir drosme dzīvot pēc Sirdsapziņas.
- Būt MIERĪGIEM – lai katram indivīdam izdodas atgriezties pie sava Augstākā Es, kas ir Dievs cilvēkā un pasargā no visām nelaimēm.
- Būt MĪLOŠIEM – lai sirds atveras piedošanai un mīlestībai, izprotot, ka naids iznīcina, bet mīlestība dod spēku sākt jaunu dzīvi, labāku par iepriekšējo pieredzi.
- PAPLAŠINĀT APZIŅAS LĪMENI – lai sabiedrība uzņemas atbildību par savu likteni.
Es novēlu Latvijas ekonomikai:
- Izveidot Latvijas ekonomisko pašnodrošināšanas sistēmu, lai jebkādi ārēji satricinājumi nespētu negatīvi ietekmēt Latvijas sabiedrības eksistenciālo vajadzību nodrošināšanu.
- Samazināt birokrātiju publiskajā pārvaldē, uzliekot lielu atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un sasniegtajiem rezultātiem uz vadītājiem, atsakoties no kolektīvās atbildības, bet dodot lielu brīvību un augstu atbildību vadītājam lēmumu pieņemšanā, lai sasniegtu pēc iespējas ātrāku un labāku rezultātu Valsts interesēs.
- Attīstīt sociālo uzņēmējdarbību, lai tā nodrošinātu sabiedriskajam labumam nepieciešamo, dodot iespēju sociālos uzņēmumus veidot pašvaldībām, atbalstot privātā sektora un NVO sabiedriskā labuma iniciatīvas.
- Veikt eksperimentu vienā nozarē, lai pārbaudītu, kādas ir izmaiņas nodokļu ieņēmumos, nodarbinātībā, valsts pārvaldes izdevumos saistībā ar šo nozari, nozares attīstībā, nosakot nozares uzņēmumiem tikai vienu nodokli – 10% no ienākumiem.
Es novēlu Latvijas izglītības sistēmai:
- Attīstīt metodiku, kā ar mazākiem resursiem nodrošināt kvalitatīvu izglītību reģionos, lai nebūtu jālikvidē izglītības iestādes, samazinoties bērnu skaitam.
- Dot iespēju attīstīt ļoti atšķirīga piedāvājuma un lieluma izglītības iestādes, nenovienādojot visas izglītības iestādes ar vienādu piedāvājumu un, nenosakot bērnu skaitu izglītības iestādē, jo bērni ir dažādi – tas kas der vienam, neder citam, dodot iespēju bērnu vecākiem un pašiem bērniem izdarīt izvēles kādas izglītības iestādes piedāvājums viņus interesē.
- Dot lielāku brīvību izglītības iestādes vadītājam personāla izvēlē un attīstībā, atsakoties no obligātajām prasībām augstākajā izglītībā, bet nosakot kompetences, kuras pedagogam būtu jāpārvalda, atstājot izglītības iestādes vadītāja ziņā kādā veidā pedagogam tiek attīstītas vajadzīgās kompetences, jo tikai izglītības iestādes vadītājs uzņemas atbildību par izglītības iestādes darba kvalitāti.
Es novēlu Latvijas veselības sistēmai:
- Attīstīt sabiedrības līdzatbildību par savu veselību, paplašinot sabiedrības apziņas līmeni, kā sabiedrība ietekmē savu veselību ar nepareizu domāšanu un nepareizu attieksmi pret dzīvi, palīdzot sabiedrībai attīstīt pozitīvo domāšanu un dzīves izpratni, attīstot sabiedrības garīguma kompetenci, kas savukārt samazinās veselības budžeta izmaksas.
- Dot iespēju attīstīt ļoti atšķirīga piedāvājuma un lieluma ārstniecības iestādes, labāk izprotot sabiedrības vajadzības veselības aprūpē.
Es novēlu Latvijas sociālās labklājības sistēmai:
- Attīstīt sabiedrības līdzatbildību par savu sociālo labklājību, paplašinot sabiedrības apziņas līmeni, kā sabiedrība ietekmē savu sociālo labklājību ar nepareizu domāšanu un nepareizu attieksmi pret dzīvi, palīdzot sabiedrībai attīstīt pozitīvo domāšanu un dzīves izpratni, attīstot sabiedrības garīguma kompetenci, kas savukārt samazinās sociālās labklājības budžeta izmaksas.
- Rūpēties, lai senā gudrība “dot makšķeri, nevis zivi” tiktu ieviesta praksē.
- Izglītot sabiedrību stipru ģimeņu attīstībā, paplašinot sabiedrības apziņas līmeni, un atbalstīt ģimenes materiāli tādā līmenī, lai sabiedrība būtu ieinteresēta veidot ģimenes un Latvijā pieaugtu bērnu dzimstība, jo tā ir GALVENĀ PRIORITĀTE, LAI LATVIJA VARĒTU PASTĀVĒT UN SAGLABĀT SAVU KULTŪRU NĀKOTNĒ.
LAI TOP!!!
Elvita Rudzāte