Līga jautā: Bet vai nav tā,ka šī mācība ir tāda, ka jau sākumā vajadzēja nemānīties? Jo es jau viņam pieķēros tikai tāpēc, ka viņš mani iemīlēja. Man viņā pat ļoti daudz kas kaitināja. Es viņu neiemīlēju tāpēc, ka viņš vispār ir uz šīs pasaules, bet tikai tāpēc, ka redzēju, ka viņš mani mīl. Nav tā, ka man jāiemācās bija pateikt nē? Nevis kuram katram pateikt jā? Jo es jau sākumā viņu nemīlēju.
Depresija jau bija un un cukura diabēts arī attīstījās, kad gaidīju pirmo bērniņu. Es jau visu laiku strādāju pie otra pieņemšanas utt., bet nulle. Es esmu jau tik tālu atgājusi no sevis, tāda sajūta, ka esmu tik tālu no patiesības. Visas ciešanas manā dzīvē sākās tikai ar šīm attiecībām, kas arī ir pirmās manas attiecības. Pirms tam biju laimīga, atvērta meitene. Gribas vienkārši piecelties beidzot laimīgai ar brīvu sirdi, bez meliem, ciešanām. Es raudu jau 11 gadus…katru dienu.
Man pat jau pašā sākumā mīlēšanās ar šo cilvēku bija caur asarām, pienākuma deļ. Es vēlētos, lai tas ir brīvi un ne tāpēc tikai, ka vīrs to vēlas. Es vēlētos, lai iesaistos tajā ar pilnu krūti..Manis pēc es pat to varētu vispār nedarīt, daru tikai, lai viņu nesāpinātu.
Elvita Rudzāte atbild: Cilvēks, kurā ir liels stress bailes “mani nemīl” noteikti pieķersies citam cilvēkam, kurš izrādīs pret viņu mīlestību. Līga pieķērās pirmajam vīrietim tāpēc, ka viņā bija milzīgas bailes “mani nemīl” un beidzot viņa piedzīvoja laimi, ka kāds tomēr var viņu mīlēt. Tā bija dabiska reakcija un viņa nespēja tai pretoties. Muļķīgi ir domāt, ka viņai bija jāiemācās pateikt nē. Viņai tajā laikā bija jāiemācās atbrīvoties no savām bailēm “mani nemīl”, tad attiecības būtu attīstījušās pavisam citādi.
Veci ļaudis māca: “Labāk precies ar cilvēku, kas tevi mīl, nekā ar cilvēku, kuru tu mīli, bet viņš tevi nē.” Kāpēc no veciem ļaudīm nāk šāda dzīves gudrība? Tāpēc, ka ikvienu cilvēku var iemīlēt, bet ne vienmēr var panākt, ka tevi iemīl, lai cik patiesi tu mīlētu otru cilvēku. Līga varētu iemīlēt savu vīru, ja ieraudzītu sevī visu to, kas viņai kaitina viņas vīrā. Ja Līga izzinātu sevi, strādātu ar sevi, atbrīvotos no saviem stresiem un savām negatīvajām īpašībām, tad viņa atvērtos mīlestībai pret vīru. Līga dzīvo ilūzijā, ka citu vīrieti viņa spētu mīlēt. Ņemot vērā, ka viņā ir milzīgs stress bailes “mani nemīl”, tad arī ar citiem vīriešiem agrāk vai vēlāk viņai rastos līdzīgas problēmas kā ar vīru.
Līgai ir izvēle, pārstāt ciest un sākt izzināt sevi, sākt strādāt ar sevi un iet apzinātu garīgās attīstības ceļu vai turpināt sevi šaustīt par pagātnē pieļautām kļūdām un turpināt iet ciešanu ceļu. Mēs neko nevaram izmainīt savā pagātnē. Tā kā ir noticis, tā ir noticis un mums ir jādomā, kā pareizi dzīvot tagadnē, lai nākotnē justos laimīgi. Līgai pašai ir jāizdara izvēle kā dzīvot tālāk – iet mācības ceļu vai ciešanu ceļu.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …