Iegurņa saslimšanas cēloņi 19.07.2014
Fragments no topošās Elvitas Rudzātes grāmatas “Ķermeņa filosofija” sērijā “Piedošanas mācība”.
Iegurņa josla medicīnas skatījumā
Iegurņa josla (Latīņu val.: cingulum membri inferioris) savieno kājas ar vidukli.
Tās skeletu veido 2 gūžas kauli. Gūžas kauls (os coxae) sastāv no 3 kauliem: zarnu kaula, sēžas kaula un kaunuma kaula, kas pieaugušam cilvēkam saauguši vienā kaulā. Zarnu kauls vērsts uz augšu, sēžas kauls – uz leju un mugurpusi, bet kaunuma kauls – uz priekšpusi. Gūžas kauli, krustu kauls, astes kauls un divi pēdējie jostas skriemeļi veido iegurni (pelvis), kas noliekts uz priekšu. Tā ieejas plakne pret horizontālu plakni veido 55—60° leņķi.
Izšķir lielo un mazo iegurni. Lielais iegurnis veido vēdera dobuma apakšējo daļu. Zem lielā iegurņa atrodas mazais iegurnis. Tā mugurējā sienā ir krustu kauls un astes kauls, sānsienas un priekšējās sienas veido gūžas kauli un saites.
Sievietēm mazajā iegurnī atrodas urīnpūslis, olnīcas, olvadi, dzemde, maksts un taisnā zarna, bet vīriešiem – urīnpūslis, priekšdziedzeris, sēklas pūslīši, sēklvadi un taisnā zarna.
Iegurņa josla garīgajā skatījumā
Gurni pauž dzīvības un saimniecisko noturību vai stiprumu, izturību, spēku, ietekmi, augstsirdību, pārākumu. Cilvēkam, kas sev tic un vienmērīgi iet pa savu dzīves ceļu, gurni ir mēreni plati, kas nosaka dzīvības noturīgumu. Kas baidās, skumst un grib kļūt vīrišķīgi stiprs, tam gūžas kauli sāk palielināties un nostiprināties uz platuma rēķina, līdz pienāk kritiskā robeža un kauls lūst. Jo bargākas bijušas cilvēka domas par nākotni, jo sarežģītāks lūzums, un tas sliktāk dzīst.
Kas baidās un jūtas sarūgtināts par savas dzīves nestabilitāti, kas nejūtas pārliecināts par sevi, tā gurni kļūst gaļīgi.
Ja cilvēks nomāc sarūgtinājumu, vēlēdamies savu dzīvi padarīt pievilcīgu ar sievišķīgiem paņēmieniem, kā arī ietekmīgu, nozīmīgu un stabilu ar emociju spēku, tad šī vēlēšanās var īstenoties, tikai gurniem palielinoties līdz pievilcīgiem apmēriem. Tāpat arī pārmēru trenēti, acīs krītoši muskuļi vīriešu gurnos pauž apspiestu sarūgtinājumu, ko vīrieši jūt tāpēc, ka ar savu vīriešu prātu nav spējuši sasniegt to stabilitāti, kādu vēlējušies. Nepietiekamību kompensē ar fiziskā spēka palielināšanu.
Iegurnis nozīmē apakšējo balstu jeb mājas, kurās cilvēks rod atbalstu. Garā stiprās ģimenēs izaug bērni ar spēcīgiem iegurņiem. Ja garā vājā ģimenē izveidojas cilvēks ar stipru ķermeni, tad Gars ir apzināti strādājis, lai augtu. Viņš ir pacēlies pāri ģimenes vājībām, jo ir jutis, ka pretējā gadījumā var aiziet bojā.
Šķībs iegurnis nozīmē sašķobījušos ģimeni (tēvs & māte), un mugurkauls nesaliecies nevar uz tā balstīties.
Iegurnis rāda lielas vīrišķīgas un idejiskas ekonomiskās problēmas. Iegurņa stāvoklis liecina, kā cilvēks izturas pret vīrieti un vīrieša dzimumu. Daudziem iegurnis ir tā deformēts, ka tas ir acīm redzams. Tas nozīmē, ka šī cilvēka attieksme pret lieliem vīrišķīgiem plāniem un darbiem ir šķība, izkropļota, deformēta.
Mazajā iegurnī atrodas acīm neredzami orgāni, kuru saslimšana liecina, ka cilvēkam ir lieli un svarīgi plāni, kurus īstenot nav viņa spēkos. Lielais – tas vienmēr ir vīrišķais. Lielas ekonomiskas problēmas vienmēr kārto vīrieši.
Gūžas kaulam ir galviņa un kakliņš. Kāda ir cilvēka galva, tāda ir viņa gūžas kaula galviņa. Kakls – tā ir sieviete, kas groza vīrieti, kā pašai tīk. Ja vien šis kakls negrieztos tik daudz un tik krasi, ka noskrūvējas galva! Sieviete, kas ietiepībā mokās ar kaula radikulītu un galvas sāpēm, vajadzētu zināt, ka no ietiepības līdz pilnīgam nekustīgumam ir tikai viens solis. Mūsu galvu daba ir izveidojusi ļoti saprātīgi, bet, ja mēs nepareizi izturamies pret saprātīgumu, apdomību, tas ietekmē arī gūžas kaula galviņu. Atšķirība ir tikai tāda: ja galva nozīmē domāšanu vispār, gūžas kaula galviņa pauž attieksmi pret lieliem jeb vīrišķīgiem saimnieciskajiem plāniem. No domu plūsmas galvā, no domāšanas ir atkarīga vispārējā attīstība, no gūžas kaula galviņas kustības atkarīga gaita.
Gūžas kaula kakliņa lūzums saka: „Tu šo mācību stundu esi pelnījis ar savu ietiepību. Ja tagad pagulēsi un padomāsi par sevi, iespējams, sapratīsi, ka uzvedies kā spītīgs bullis, kas vienā gabalā bliež ar galvu pa nīstamo sienu, lai tai pierādītu savu pārākumu.” Tas, kurš to sapratīs, izveseļosies. Diemžēl daudzām padzīvojušām sievietēm gūžas kaula kakliņa lūzums izrādās durvis uz viņpasauli, jo nav viņu spēkos atteikties no ietiepīgas vainīgo meklēšanas savās likstās.
Gūžas kaula locītavas stāvoklis, proti, tas, kā gūžas kaula galviņa ir saistīta ar gūžu, vai tas, kā savstarpēji sader gūžas kaula galviņa un ciskas kaula dobums, liecina, kādā mērā cilvēks spēj vīrišķīgi saprātīgi organizēt savu saimniecisko dzīvi vai kādā mērā cilvēks ļauj sevī pastāvēt vīrišķajai sākotnei. Sieviete, kas ar cieņu izturas pret vīriešu prātu un jūtas apmierināta vīrieša saprātīguma dēļ, gūžas locītavas ir veselas. Vīrietis, kas ciena savu prātu, apzinās savu ierobežotību un ar prieku mācās visu jauno, viņš nerada problēmas savas neprasmes dēļ, jo šī problēma ir īslaicīga. Viņa sieva ciena vīru, bet, ja neciena, vīrieša dvēseli tas neievaino. Tāda vīrieša gūžas locītavas ir veselas.
Gūžu locītavas rāda dzīvīgumu jeb vitalitāti, cilvēka saimniecisko attīstību. Ja jūs kustoties jūtat traucējumus gūžas locītavās, tad jūsu ķermenis saka: jūs liekat šķēršļus vīriešu dzimumam saimniecības vadīšanā vai arī uzskatāt vīriešu dzimumu par traucēkli saimnieciskajā dzīvē. Jūs pieļaujat kļūdu. Jo spēcīgāk jūs tam pretojaties, jo nekustīgāka kļūst gūžu locītava. Ja jūsu viedoklis ir galīgs un neapstrīdams, arī jūsu gūžu locītava ir galīgi pārkaulojusies. Fiziski jums var palīdzēt ķirurgs, ieliekot mākslīgo locītavu. Tad jūs varēsiet turpināt vaimanāt par vīriešu dzimumu, līdz atnāks lielāka bēda.
Savu materiālo vajadzību upurēšana citu vēlmju dēļ rada iegurņa apkaimes slimības. Savu materiālo vajadzību upurēšana citu kaprīžu dēļ rada īpaši smagas iegurņa rajona slimības.
Tam, kurš vēlētos ar savu pēcpusi dot mīkstu, bet spēcīgu sitienu, lai citi dotos citā virzienā, cieš pēcpuse.
Autore: Elvita Rudzāte