Ja partneri guļ atsevišķi, vai viņi ir ģimene? 20.09.2023
Kristīne jautā: Ar dzīvesbiedru dzīvojam kopā 16 gadus, mums ir 2 meitas: 10 un 12 gadus vecas. Jau vairākus gadus ir tā, ka grūti pa nakti gulēt blakus savam dzīvesbiedram, jo ir ļoti karsts. Sajūta tāda, ka viņš ir ļoti karsts, bet man pa nakti ir vajadzīgs vēsāks mikroklimats. Tad nu mēģinu ieturēt lielāku attālumu, bet dzīvesbiedrs ar to īsti nav mierā. Mēģinu viņam šo situāciju skaidrot, bet, šķiet, man īsti labi nesanāk, laikam jau galvenokārt tāpēc, ka pati nesaprotu, kāpēc tā ir. Kad bijām jaunāki tā nebija, varēju gulēt visu nakti cieši blakus un nekādu diskomforta karstumu neizjutu. Mums nevienam nav temperatūra.
Bet es pati esmu salīga, īpaši tad, ja ilgstoši daru kādu mazkustīgu darbu. Vēlos saprast, kāpēc tā ir. Šobrīd jau ir tā, ka vairākus mēnešus guļam atsevišķi, mans mikroklimats un miegs ir labs, ar daudz ko pa dienu sevi nodarbinu, ne vienmēr tam ir rezultāts, bet nu nodarbes garantētas, dzīvojam laukos, te nekad netrūkst, ko darīt. Kad dzīvojām Rīgā arī vienmēr sevi nodarbināju, kad nu ģimenē visu it kā izdarīju, nespēju neiesaistīties arī daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanas jautājumu risināšanā, tie darbi arī nekad neizsīka. Tomēr ir tāda dīvaina sajūta, jo liekas, ka tomēr pareizāk būtu gulēt kopā. Man ir arī tāda iekšēja sajūta, ka es tomēr labāk gribētu gulēt kopā. Kaut gan, tad es sliktāk izguļos gan dēļ karstuma, gan intīmajiem pieskārieniem. Un man nav sajūtas, ka man vajadzētu intīmo tuvību, es varētu ar palielu attālumu gulēt vienkārši blakus, es tā justos vislabāk, bet viņam ir otrādi, tā vēlme būt pavisam tuvu ir neizsīkstoša, fiziskais karstums un aktivitāte arī. Kā lai mēs saprotamies? Es gribētu gulēt blakus, bet kāpēc tas ir tik sarežģīti, lai abiem būtu labi? Vieglāk ir gulēt atsevišķi. Bet vai tādā gadījumā mēs vairs esam ģimene? Vai ir godīgi prasīt no vīrieša, lai mums nav intīmās attiecības? Un otrādi: vai ir godīgi prasīt no manis, lai tādas būtu, ja es neizjūtu tādu iekšēju vajadzību?
Elvita Rudzāte atbild: Kaut kas enerģētiskajā plūsmā starp partneriem ir mainījies. Būtu nepieciešams veikt Kristīnes dzīves analīzi, lai labāk izprastu problēmas cēloni.
Ja es pareizi sapratu no Kristīnes vēstules, tad Kristīne attiecības ar dzīvesbiedru oficiāli nav reģistrējusi, jo viņa to nenosauca par vīru. Ja tas tā ir, tad rodas jautājums, kāpēc attiecības nav reģistrētas jeb citiem vārdiem sakot, kāpēc partneri nav uzņēmušies viens par otru atbildību?
Tā kā viņi nav uzņēmušies viens par otru atbildību, tad tas var kaut kādā mērā ietekmēt sievietes enerģētisko lauku, īpaši ja sieviete vēlas reģistrēt attiecības, bet vīrietis to nevēlas.
Laulībā ir vēlams gulēt vienā gultā, jo arī nenotiekot intīmām attiecībām, notiek enerģijas apmaiņa starp partneriem, tādējādi partneri viens otram enerģētiski palīdz. Tanī pašā laikā tas nav obligāts uzstādījums. Tikpat veiksmīga laulība var būt arī tad, ja laulātie guļ atsevišķās istabās, jo mīlestības enerģijai sienas nav šķērslis. Jautājums ir tikai, vai starp partneriem patiešām ir mīlestība?
No Kristīnes vēstules īsti nesapratu, vai viņa mīl savu dzīvesbiedru? Vairāk sajutu pienākumu pret dzīvesbiedru.
Iesaku Kristīnei pamēģināt gulēt vienā gultā ar dzīvesbiedru, bet katrs ar savu segu, kā arī vienoties ar dzīvesbiedru par intīmās tuvības biežumu, piemēram, reizi nedēļā, jo pilnībā atsakot intīmo tuvību, tas radīs vīrietī neapmierinātību, kas provocēs attiecībās strīdus. Ne tikai politikā nepieciešami kompromisi, bet arī ģimenes dzīvē bez tiem neiztikt. Tomēr fakts, ka Kristīne nevēlas intīmas attiecības ar savu dzīvesbiedru liecina, ka viņā ir kaut kāda aizture, bet jautājums ir tikai kas šo aizturi rada? Ļauties intīmai tuvībai, piespiežot sevi, arī nav pareizi. Tāpēc Kristīnei būtu nepieciešams veikt dzīves analīzi, lai labāk izprastu attiecību problēmas cēloņus un neapgūtās mācības. Iesaku Kristīnei piedalīties atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, informācija par tuvāko atbalsta grupu lasīt šeit un/vai ģimenisko attiecību uzlabošanas programmā “HARMONIJA ĢIMENĒ”, informācija par tuvāko programmu lasīt šeit.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …