Ilze jautā: Radās pārdomas par Elvitas atbildi rakstā Sievietei par ciešanām. Precīzāk pārdomas izlasot šo rindkopu: “Sieviete nespēs apmierināt vēlmi “gribu saņemt mīlestību”, jo vīrietis nespēs viņai to dot tādā veidā kā sieviete to vēlas. Es domāju, ka vīrietis mīl savu sievu, jo ja viņš viņu nemīlētu, viņš jau sen būtu atradis sev mīļāko, kas no viņa nepieprasītu mīlestību. Tas, ka vīrietis ārēji neizrāda savas jūtas, tas nenozīmē, ka viņš nemīl. Sievietei ir jābūt ļoti gudrai un jāprot ieskatīties vīrieša dvēselē. Ja sieviete to prot, viņai nav nepieciešami mīlestības apliecinājuma dāvanas un vārdi.”
Patreiz ar vīru esam uzsākuši apmeklēt Laulāto kursu baznīcā, kas ir balstīts Kristietības pamatprincipos un organizē to Alfa international, starptautisks izdevums kopš 2001.gada. Šajā praktisko uzdevumu grāmatiņā ir atrodama nodaļa 7.praktiskā nodarbība – Mīlestība darbībā, kas sevī ietver 5 mīlestības valodas – apliecinoši vārdi, pārdomātas dāvanas, pieskārieni, kvalitatīvi pavadīts laiks un mīlestības darbi.
Mani aizķēra pirmie divi punkti – apliecinoši vārdi un dāvanas, jo saprotu no Jūsu skaidrojuma, ka sievietei nebūtu jātiecas saņemt/izrādīt apliecinājuma dāvanas un vārdus, savukārt, šajā grāmatā šie divi punkti iekļauti kā mīlestības darbības veids, kuru dzīvesbiedri var izmantot, lai attīstītu savstarpējās attiecības un mīlestību.
Kā pareizāk uztvert un tulkot šos grāmatas ieteikumus, jo manuprāt viņi ir pretrunā Jūsu sacītajam, lai gan grāmata ir balstīta Kristietības pamatos un arī Domātāja mācība ir balstīta kristietības pamatos. Acīmredzot ir kāda nianse, kuru neizprotu, jo nevajadzētu būt tā, ka veidojas pretruna.
Elvita Rudzāte atbild: Es piekrītu grāmatā teiktajam, ka mīlestība ir jāattīsta un to palīdz attīstīt dažādi mīlestības apliecinoši veidi, kas ir aprakstīti šajā grāmatā. Problēmas rodas tad, kad viens no partneriem sāk gaidīt no otra partnera mīlestības apliecinājumus (nav svarīgi kādā veidā). Brīdī, kad partneris sāk gaidīt mīlestības apliecinājumus, viņš sev priekšā izveido enerģētisko sienu, kas partnerī rada nevēlēšanos apliecināt savas jūtas ar dāvanu, mīļiem vārdiem vai kā citādi.
Nianse ir došanā un ņemšanā. Ja partneris apliecina mīlestību, piemēram, iepriecinot partneri ar dāvanu un neko negaida pretim, tad enerģija plūst brīvi un abi partneri jūtas laimīgi. Ja partneris apliecina mīlestību, piemēram, iepriecinot partneri ar dāvanu un gaida mīlestības apliecinājumu pretim, tad enerģiju aiztur enerģētiskā siena “gribu saņemt mīlestību” un abi partneri jūtas neapmierināti.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …