Kā atbrīvoties no skumjām? 07.05.2013
Cilvēks, nespējot atrisināt kādu problēmu, kas viņā rada neapmierinātību, sāk skumt vai kļūst nomākts. Skumjas rada smaguma izjūtu. Ja cilvēkā uzkrājies pārāk daudz skumju, viņam var rasties dažādas veselības problēmas, piemēram, fiziskajā plānā var parādīties sāpes urīnpūslī, bet emocionālajā plānā – depresija. Urīnpūšļa iekaisums liecina par to, ka cilvēks uzkrājis pārāk daudz skumju, kas jāatbrīvo. Skumjas ir dusmu enerģija. Dusmas ir enerģija, ar ko cilvēks iesaistās dzīves cīņā. Lai šajā cīņā kaut ko panāktu, sievietes dažkārt izmanto asaras, jo ar tām var likt dancot pēc savas stabules. Asaras liecina par ilgi glabātām skumjām. Tāpēc asaras ir tīras. Cilvēki, kuri raud, skatoties emocionāli piesātinātas filmas, ir skumju pārpildīti. Asaras viņiem palīdz atbrīvoties no skumjām.
Kur ir pazemojums, ir arī skumjas, savukārt, kur ir skumjas, ir arī cietsirdība. Kas ir ārēji skumjš, iekšēji ir cietsirdīgs. Kas ārēji ir cietsirdīgs, iekšēji ir skumju pilns.
Bērnu pēc piedzimšanas pieaugušie bieži pazemo, piespiežot darīt to, ko viņš nevēlas. Tad bērns savas skumjas sāk uzkrāt, tās „norijot uz leju”, līdz tiek sasniegta kritiskā robeža. Skumjas paliek apslēptas, un priekšplānā parādās otra galējība – cietsirdība. Tā rodas noziedznieki. Viņi ir nežēlīgi, bet dvēseles dziļumos skumjāki par visiem.
Patiess gadījums
Tā bija pavisam parasta ģimene – tēvs, māte un dēls. Māte mīlēja dēlu, bet diemžēl nepietiekami mīlēja savu vīru. Māte savu neapmierinātību pret vīru neslēpa, skaļi lamājot un pazemojot viņu. Dēls, kurš ļoti mīlēja gan tēvu, gan māti, to redzēja. Vecāki izšķīrās. Dēls arvien vairāk skuma par izveidojušos situāciju. Klusībā viņš laulības izjukšanā vainoja māti. Notika nelaimes gadījums un tēvs gāja bojā. Dēls to ļoti pārdzīvoja, pēc laika viņā parādījās pirmās cietsirdības pazīmes. Dažreiz viņš nodarīja pāri saviem skolas biedriem. Būdams pieaudzis, dēls izdarīja noziegumu, dzērumā nežēlīgi noslepkavojot savu draugu, un nokļuva cietumā.
Dēls līdz kritiskajai robežai sevī bija uzkrājis skumjas. Ārēji šīs skumjas izpaudās kā cietsirdība. Dēla kļūšanā par noziedznieku patiesībā vainojama viņa māte, kura ar savu nepareizo attieksmi pret vīru bija veicinājusi dēla cietsirdības rašanos.
Skumjas var radīt depresiju gan sievietēm, gan vīriešiem, gan arī bērniem. Šajā gadījumā depresijas pazīmes bija vērojamas bērnam, tās veicināja vecāku nespēja atrisināt savas kopdzīves problēmas.
Lai atbrīvotos no skumjām, ar tām ir jāsarunājas līdzīgi, kā mācīju sarunāties ar citiem stresiem. Piemērā apskatīsim, kā jaunajam vīrietim, kurš bija kļuvis par noziedznieku, vajadzētu atbrīvot savas skumjas.
Skumju atbrīvošanas piemērs
Mīļās skumjas, paldies, ka pie manis atnācāt, lai celtu manu garīgo attīstības līmeni. Piedodiet, ka es jūs piesaistīju, bet citādi es nebūtu kļuvis gudrāks, es nebūtu sācis interesēties par garīgo pasauli, apguvis Piedošanas mācību. Es nebūtu sapratis, ka manī ir ne tikai skumjas, bet arī neapmierinātība, dusmas un naids. Paldies, ka esiet mani vedušas pie prāta. Šodien ir tā diena, kad es jūs atbrīvošu no sevis. Lūdzu, piedodiet man, ka es jūs tik ilgi turēju savā cietumā un nelaidu laukā. Lūdzu, piedodiet man, ka es jūs izaudzēju tik lielas, kļūdams cietsirdīgs. Diemžēl es līdz šim nesapratu, ka manī ir stress – skumjas. Jūs savu darbu esat paveikušas, tādēļ tagad varat būt brīvas un iet savu ceļu. Es jūs atbrīvoju no sevis. Lūdzu, ejiet savu ceļu tur, kur jums ir jāiet. (Mēģiniet domās redzēt, kā skumjas aiziet projām.)
Mīļais ķermeni, lūdzu, piedod man, ka es tev ar savām skumjām un pārējiem stresiem nodarīju pāri. Piedod man, ka tev nācās ciest tikai tāpēc, lai es kļūtu gudrāks.
Lūdzu, piedodiet man visi, kam es ar savām skumjām un cietsirdību esmu nodarījis pāri (vēlams lūgt piedošanu katram atsevišķi).
Mīļie vecāki, es piedodu jums, ka jūs manī jau bērnībā radījāt skumjas. Es zinu, ka jūs bijāt tikai mani skolotāji un apzināti nevēlējāties manī radīt skumjas. Es jums no visas sirds piedodu jūsu kļūdas, ar kurām pastiprinājāt manī skumjas.
(Vēlams piedot visiem pārējiem, kuri dzīves laikā pastiprinājuši skumjas vai veicinājuši kļūdu pieļaušanu).
Es piedodu pats sev, ka esmu tāds, kāds esmu. Es tikai mācos. Es esmu skolnieks, kurš no savām kļūdām mācās. Es darīšu visu, lai apgūtu mācību stundas. Es mīlu sevi! Es piedodu sev visas savas kļūdas un turpmāk darīšu visu, lai iepriekš pieļautās kļūdas vairs neatkārtotu.
Tā kā viņa skumjas pāraugušas cietsirdībā, vīrietim, līdzīgi kā skumjas, būtu jāatbrīvo arī cietsirdība.
Autore: Elvita Rudzāte