Kā atstrādāt partnerattiecību karmu? 08.01.2019
Eva jautā: Vēlos uzzināt vairāk par partnerattiecību karmu. (Sāktas ļoti agras laulības). Kā dzīvē tas jāatstrādā un
jāsadzīvo ar to. Ko nozīmē būt elastīgākai un daudzpusīgākai. Kas būtu jāmaina manā raksturā tad? Vēlētos arī pati mainīties, lai labāk nodzīvotu savu dzīvi. Vai apmeklēt baznīcu? Kā ātrāk aizmirst pāridarījumus?
Elvita Rudzāte atbild: Karmas atstrādāšana tiek sadalīta ciklos, jo uzreiz visu karmu nav iespējams atstrādāt, jo cilvēks to vienkārši nespētu izturēt. Viens no cikla posmiem ir cilvēka dzīve jeb iemiesojums, kas sadalās mazākos ciklos ik pa 12 gadiem un katrs gads sadalās mazākos ciklos – 12 mēnešos. Ja Dievs ir paredzējis dot cilvēkam iespēju atstrādāt karmu ar noteiktu cilvēku, tad Viņš saved kopā ar šo cilvēku, tiek noslēgta laulība (uzsākta kopdzīve) un dota iespēja partneriem ne tikai atstrādāt savstarpējo karmu, bet kopā augt garā, mācoties vienam no otra. Karmas atstrādāšana notiek ar pazemību esošās situācijās priekšā, mācīšanos (Dievišķās zinātnes apgūšanu un garīgo praksi) un pareizām izvēlēm ikdienas situācijās. Mācīšanās notiek caur sliktā izprašanu jeb citiem vārdiem sakot, izprotot, ko neapzināti partneris tev vēlas iemācīt. Tiklīdz mācība ir izprasta, tā problēma atkāpjas un partneris atveras piedošanai.
Ja partneri šo iespēju pārtrauc, šķirot attiecības, tad neatstrādātā karmas daļa jeb parāds tiek pārcelts uz kādu no nākamajām dzīvēm. Parāda atdošanai atkal tiks atvēlēta dzīve. Ja parāds ir mazs, tad Dievs var attiecības šķirt priekšlaicīgi, atņemot dzīvību tikai vienam no partneriem, dodot iespēju otram turpināt dzīvot un atstrādāt karmiskās attiecības jau ar citu partneri. Grūti ir partneriem pārbaudījumi, kad attiecības tiek šķirtas ārēju faktoru dēļ, piemēram, kara dēļ, kad partneri nevar būt kopā, jo atrodas dažādās vietās. Šādi pārbaudījumi tiek uzlikti tiem cilvēkiem, kuriem ir jāapgūst uzticības mācība.
Karmas likums ir ļoti sarežģīts, tam ir ļoti daudz nianšu un man pat nav zināmas visas nianses, bet es personīgi neiesaku šķirt attiecības, bet iesaku problēmas risināt un mācīties no tām, jo tā ir milzīga Dieva dota iespēja strauji augt garā. Ja partneri satikušies raksturos ļoti atšķirīgi, tas nozīmē, ka viņiem ir ļoti labs potenciāls augt garā, mācoties no atšķirīgā. Dievs nevienam neuzdod lielākus pārbaudījumus nekā cilvēks var izturēt. To vienmēr atcerieties situācijās, kad jums liekas, ka ir pavisam grūti, bet ikvienu grūtu situāciju var pārvērst pozitīvā situācijā, ja tikai cilvēks ir gatavs piedot un mīlēt.
Mums nav iespējas uzzināt, kad esam karmu atstrādājuši, un visi tie cilvēki, kas saka, ka droši var šķirties, jo karma ir atstrādāta, diemžēl maz ko zina par Dievišķajiem likumiem, tāpēc arī sniedz tik aplamus padomus par ko paši uzņemas karmu, kuru nāksies atstrādāt šīs vai nākamo dzīvju laikā.
Ja partnerattiecībās karma ir atstrādāta, tad partneri nevis šķiras, bet izbauda laimīgu kopdzīvi, jo beidzot viņi ir sapratuši to, kas bija jāsaprot un spēj partneri mīlēt bez nosacījumiem. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc es apgalvoju, ka karmiskās attiecības netiek atstrādātas ar šķiršanos, bet gan tad, kad visas grūtības ir pārvarētas un partneri var dzīvot kopā laimīgi līdz Dievs tos šķirs.
Ja mēs dzīvē kaut ko nenovērtējām, tad bieži mums to atņem, lai pievērstu uzmanību tikumam – Pateicībai. Bieži laulātie nenovērtē to, cik jauki ir būt kopā un attīstīt laimīgu ģimeni. Laimīga ģimene nerodas pati no sevis, tā patiešām ir jāattīsta, bet to var izdarīt tikai ar mīlestību bez nosacījumiem. Novērtējiet un priecājieties par to, kas jums ir dots. Esiet pateicīgi Dievam par visu, kas jums ir dots. Būdami pateicīgi, jūs izvairīsities no situācijas, ka jums kaut ko atņem un iepazīsiet mīlestības izjūtu.
Lai mainītos raksturā, ir ļoti daudz jāstrādā ar sevi un jāmācās, tāpēc iesaku Evai apmeklēt kādus no Sokrata tautskolas pasākumiem (Sokrata tautskolas aktivitātēm var sekot: https://www.sokratatautskola.lv/) un lasīt Gaismas Skolotāju jeb Dievišķo Valdoņu doto Mācību, piemēram, Gudrības Vārds vai Dzīvā Ētika vai Kristietības mācību vai Budisma mācību. Katrs pats sajūt, kurš no ceļiem, kas ved pie Dieva, viņa būtībai ir tuvāks. Sirdij vistuvāko ceļu arī vajag izvēlēties, nevis sekot citu norādēm. Jo cilvēks vairāk izprot dzīvi, jo elastīgāks un daudzpusīgāks viņš kļūst un vieglāk viņam izveidot laimīgu ģimeni.