Lily jautā: Man jautājums, kuru nevaru atrisināt 13 gadu garumā. Man ir ģimene: vīrs, 3-īs bērni +vīramāte (kas dzīvo kopā ar mums). Vīrs izdabā visām mammas kaprīzēm, viņa uzskata, ka bērnus audzina viņa un man (kā mātei) nav nekādas teikšanas (vai ka visu daru nepareizi). Trakākais, ka vīrs viņu klausa un respektē. Mani tas traucē (pat negribas mājās doties), jo tur sagaida klusējoša, uzpūtusies vīramāte. Bērni to jūt un nezina kam kurā brīdī no pieaugušajiem pieslieties. Esmu izmēģinājusies gan ar labu (ko pēc tam vīramāte izsmej), gan nerunāt, bet tas sāpina.
Mājās cieņā ir vakara iedzeršana (vīramāte kopā ar vīru – it kā apspriežot notikušo pa dienu). Mani tas traucē. Esmu runājusi ar vīru, lai vīramāte dzīvo atsevišķi – viņš neparko (nebūs kas par bērniem rūpējas, bet to es pati daru, bērnu jau lieli-11.,11. un 12.gadu veci). Tāpat man uz sejas kreisā pusē metas sarkani plankumi (pumpas). Gribas savu ģimenes dzīvi (bez vīramātes), lai visu laiku netēlo saimnieci mājās (vīra uzskatā, ka māte visu dara, jo es nedaru – bet kā darīt, ja pēc tam visu pārtaisa pa savam – vīramāte), bet kā to panākt – nezinu? Varbūt variet ko ieteikt?
Elvita Rudzāte atbild: Vīramāte ir sievietes lielais skolotājs. Ko viņa neapzināti māca? Iespējams bezspēcības mācību. Ja cilvēks jūtas bezspēcīgs, tas nozīmē, ka viņš neredz milzīgas iespējas, kuras ir “deguna galā” un cilvēks ir tālu no Dieva (netic un nepaļaujas uz Dievu). Es nevaru pateikt kādas ir sievietes iespējas, jo pārāk maz ir informācijas, būtu nepieciešams veikt dzīves analīzi. Iespējams, ka ir pavisam cita mācība (varbūt sieviete darbā vai savā ģimenē kādu ir “pagrūdusi malā kā nederīgu” vai kaut kādā veidā ierobežojusi), bet no rakstītā vairāk ir sajūta, ka sieviete jūtas šajā situācijā bezspēcīga.
Uz sievietes sejas kreisā pusē sarkani plankumi (pumpas) liecina, ka sieviete dzīvo ilūzijā kādai būtu jābūt pareizai ģimenes dzīvei, un dusmojas, ka dzīvē viss ir savādāk. Sieviete jūtas pazemota, kas ir vēl viena viņas neapgūtā mācība.
Iesaku sievietei sākt strādāt ar sevi:
1) Piedot vīramātei visus pāridarījumus, pazemojumus un netaisnības.
2) Piedod vīram, ka viņš ir nostājies mātes pusē.
3) Piedod sev, ka nav pratusi šo situāciju visām pusēm labvēlīgi atrisināt.
4) Sūtīt domās mīlestību vīramātei un vīram.
5) Lūgt palīdzību Dievam, lai Viņš sarunas laikā ar vīramāti palīdz atrast pareizos vārdus, lai vīramāte labāk izprastu kā vedekla jūtas, kā arī lai Viņš palīdz atrisināt šo grūto situāciju.
6) Lūgt piedošanu visiem tiem, kurus pati savas dzīvēs laikā ir pazemojusi, atgrūdusi un ierobežojusi.
7) Būt pateicīgai Dievam, ka viņai ir vīramāte, kas atvieglo viņas pienākumus mājās, dodot iespēju veltīt laiku sevis garīgajai izaugsmei.
8) Pateikties vīramātei (skaļi) par visu to, ko viņa dara ģimenes labā. Vīramāte vedeklu uzskata par nepateicīgu, bet tā jau ir vīramātes neapgūtā mācība.
Sievietei ir svarīgi ieraudzīt pozitīvo pusi negatīvajā situācijā. Viņa līdz šim redzēja tikai negatīvo, bet nav novērtējusi pozitīvo.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 8. maija līdz 19. jūnijam, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar sevi, Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …