Vīrietis jautā: Man ir situācija kad draud izjukt 10 gadu ilga laulība kurā ir bērns. Es par to pārdzīvoju, jo esmu ģimenes cilvēks. Man tā nozīmē daudz. Mums ir pārāk dažādi raksturi, intereses, kā arī šajā laikā ir zudusi cieņa vienam pret otru, dažādi aizvainojumi, pārmetumi utt. Skaitu lūgšanas Dievam ar lūgumu stabilizēt situāciju. Nezinu ko vēl varētu darīt lietas labā, jo mums īsti nesanāk normāli savstarpēji kontaktēties, kaut kā tas mums nesanāk. Esam diezgan stipri atsvešinājusies. Pateicoties Jūsu portālam un info saprotu, ka laulība ir jācenšas saglabāt un nevajag naivi cerēt ka nākamā laulība būs labāka. Problēma iespējams ir, ka sievai neinteresē garīgas lietas, viņai nav zināšanas par šim lietām. Viņai vienkārši tas neliekas aktuālas, jo viņas nav pārāk taustāmas. Ko Jūs man ieteiktu?
Elvita Rudzāte atbild: Partneri attiecībās viens otram ir skolotāji. Partnerattiecību problēmas var risināt, ja abas puses strādā ar sevi, bet ja viena no pusēm atsakās to darīt, tad svarīgi, lai vismaz viena puse strādā ar sevi. Šajā gadījumā vīrietim ļoti jāstrādā ar sevi, lai glābtu laulību. Ne velti pastāv teiciens: “Gudrākais piekāpjas”.
Vīrietim ir ļoti svarīgi izprast, kas viņam ir jāmācās no sievas jeb citiem vārdiem sakot, ko sieva neapzināti savam vīram spoguļo?
Iesaku vīrietim uz lapas uzrakstīt visas sievas negatīvās īpašības, kuras kaitina vīrieti. Svarīgi ir izprast, kas konkrēti kaitina sievā? Piemēram, ja kaitina, ka sieva neizprot vīru, tad jāpajautā sev tālāk – kāpēc tas kaitina utt. līdz nonāks līdz īpašībai, kas jāmeklē sevī, jo sieva tikai spoguļo vīrieša slēpto slikto.
Tālāk vīrietim ir jāstrādā ar savu slikto. Kamēr viņš pats nemainīsies pozitīvā virzienā, arī sieva nemainīsies. Tāpat jāturpina lūgt palīdzība Dievam.
Ieteiktu meklēt palīdzību pie ģimenes psihologa, jo sieva varētu pieņemt psihologa viedokli un padomus.
Ja vīrietis saviem spēkiem nespēj izprast savas neapgūtās mācības, tad iesaku piedalīties programmā “Garīgā prakse – mana ikdiena” klātienē vai attālināti (vairāk informācija šeit).
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …