Kā izkļūt no attiecību apburtā loka? 05.01.2016
Daudzās ģimenēs vedeklai ir nesaskaņas ar vīramāti. Daudzās ģimenēs sievai ar vīru ir nesaskaņas. Daudzās ģimenēs nesaskaņas veido tādu kā apburto loku – vedekla – vīrs – vīramāte- vedekla utt. Nesaskaņu cēloņi bieži ir līdzīgi – vedekla nav tāda kāda ir vīra māte.
Jau ilgāku laiku esmu lieciniece šādam apburtam attiecību lokam, kur sieviete cītīgi mācās, cenšas izprast savas neapgūtās mācības, bet nespēj izkļūt no apburtā loka, jo nemitīgi rodas dažādas pārpratuma situācijas, kas sanikno visas trīs apburtā lokā iesaistītās puses. Cieš ne tikai pieaugušie, bet visvairāk cieš bērni, jo viņi mīl gan mammu, gan tēti, gan vecmāmiņu. Ko darīt, kas ir jāizprot šādās situācijās?
Analizējot strīdus situācijas, kā arī aprunājoties ar apburtā lokā iesaistītajām pusēm, es nonācu pie secinājuma, ka pamatproblēma ir ilūzija jeb citiem vārdiem iztēlošanās kā būtu jābūt. Vedekla ciena tradicionālās ģimenes vērtības un vēlas izveidot laimīgu ģimeni. Viņai ir savi priekšstati par laimīgu ģimeni, kurus viņa nav guvusi savā ģimenē, jo viņas vecāki izšķīrās, bet gan lasot dažādu literatūru. Vīrietis ļoti mīl bērnus, bet viņš nespēj pieņemt sievas trūkumus (attiecības nav oficiāli reģistrētas). Sievas ārējā uzvedībā ļoti atšķiras no viņa mātes uzvedības. Vīrieša māte ir ātra, izdarīga, ļoti emocionāla, bet sieva ir mierīga un ne tik aktīva kā māte. Kāpēc attiecībās sākās strīdi?
Vīrietis nespēja samierināties, ka sieva nepilda visus pienākumus kādus viņaprāt viņai būtu jāpilda. Situāciju pasliktināja salīdzināšanas iespējas, jo blakus bija māte, kas ātri tika galā ar visiem pienākumiem. Taču vislielākā problēma bija seksuālā nesaderība. Vīrieti neapmierināja intīmā dzīve un viņš savu neapmierinātību sāka izpaust arvien lielākās dusmās, taču viņš nespēja iejusties sievietes izjūtās, nespēja saprast kāpēc sievai intīmā tuvība nav patīkama, ko viņa sagaida no intīmās tuvības. Vīrieša māte nostājās dēla pusē un strīdi sāka veidoties starp vedeklu un vīramāti, kas padziļināja jau tā samilzušās problēmas starp partneriem. Abas sievietes mēģināja problēmas risināt, bet plaisa attiecībās tikai pieauga, jo pārpratumi tikai vairojās un ilūzijas neatkāpās. Tieši pārpratumi un ilūzijas bija pie vainas, kas izjauca ģimeni.
Tā kā man bija iespēja aprunāties ar visām strīdā iesaistītajām pusēm, tad es redzēju, ka sirds dziļumos visas puses vēlējās problēmas risināt, tikai nezināja kā to izdarīt. Savstarpējā neizpratne, radušās pārpratumu situācijas un ilūzijas kā būtu jābūt, problēmas tikai padziļināja. Man neizdevās pusēm paskaidrot viņu problēmu cēloņus tā, lai kaut kas mainītos uz pozitīvo pusi, jo visi ietiepīgi palika pie savas taisnības un ģimene izjuka. Tā kā ģimenē bija mazi bērni, tad visas puses bija spiestas turpināt attiecības bērnu dēļ.
Bērnu māte cenšas strādāt ar sevi un izmainīt situāciju tā, lai ģimene atkal varētu būt kopā, bet pagaidām viņas centieni ir nesekmīgi un plaisa starp partneriem sāk padziļināties. Domājot par šo sarežģīto situāciju, nonācu pie vairākām atklāsmēm kāpēc sievietei neizdodas likvidēt radušās problēmas:
1) Sieviete savā būtībā ir sapņotāja ar dziļu iekšējo pasauli, kas nav slikti un noteiktās profesijās ļoti vērtīga īpašība, bet viņas gars vēlas apgūt mācību, ka viss ko tu iztēlojies var realitātē būt pavisam savādāk, ka tu nedrīksti savas izjūtas pieņemt kā absolūto patiesību. To sauc par dzīvošanu ilūzijā. Tāpēc viņa sev ir piesaistījusi vīrieti un vīramāti ar izteiktu materiālu domāšanu, kas dzīvi uztver pavisam savādāk un katrā situācijā jūtas savādāk nekā sieviete to iztēlojas. Tā kā sieviete mīl dzīvot domās par nākotni un pārdzīvo, ka kaut kas notiek savādāk nekā viņa bija iztēlojusies, tad arī viņas ķermenis reaģē ar somatiskām problēmām galvas apvidū. Savukārt vīrietim un viņa mātei veidojas par sievieti priekšstats atbilstoši savai dzīves uztverei, kas neatbilst patiesībai, jo viņi neizprot sievietes dziļāko būtību, kas ir cēlonis viņas ārējai uzvedībai.
2) Arī pēc šķiršanās vīrietis ar savu māti turpina rūpēties par sievieti un bērniem. Tomēr šī rūpēšanās nav tāda, kādu to iztēlojas sieviete kādai tai vajadzētu būt un šī aspekta dēļ rodas jaunas attiecību problēmas. Vīrietis un viņa māte dusmojas uz sievieti, ka viņa nenovērtē to sniegto palīdzību, savukārt sieviete dusmojas uz abiem, ka viņi neizprot kāda patiesībā palīdzība būtu nepieciešama. Visas puses pārkāpj Dievišķo Došanas-ņemšanas likumu. Sieviete neprot priecāties par to palīdzību, kuru saņem no bērnu tēva un viņa mātes. Savukārt vīrietis un viņa māte vēlas saņemt atzinību, ka viņi ir labi, kas liecina ka došanai pa priekšu iet saņemšana, kas rada neredzamu enerģētisku sienu un sniegtā mīlestības enerģija nenonāk līdz adresātam, kas rada atkal jaunu pārpratuma situāciju, jo patiesībā vīrietis un viņa māte arī cenšas attiecības uzlabot tā kā viņi to prot, un ir neizpratnē, ka viņu ieguldījums izraisa jaunas konfliktsituācijas.
3) Sieviete nespēj izprast kā viņai būtu jāreaģē ar bērna tēvu un viņa māti saistītās negatīvās situācijās. Galvenā gudrība ir tā, ka ir jāsaprot, ka mēs nevaram pārmainīt nevienu cilvēku uz pasaules, izņemot sevi, tāpēc visās negatīvās situācijās mums otrs cilvēks ir jāpieņem tāds kāds viņš ir, jo viņš arī ir daļa no Dieva un iet savu attīstības ceļu tā kā viņš to uzskata par labāku. Mums ne tikai jāpieņem otrs cilvēks kā unikāls un atšķirīgs no pārējiem, bet arī katra dzīves situācija ir jāpieņem tāda kāda tā ir, jo mēs zinām, ka katra negatīvā situācija ir mūsu skolotājs, kas kaut ko mums grib iemācīt vai arī dzīves eksāmens, kas pārbauda, ko mēs esam iemācījušies. Nevajag pārdzīvot, ja izkrītam eksāmenā, Dievs mums dos iespēju kārtot eksāmenu vēlreiz, galvenais ir izdarīt secinājumus pēc tam, kad esi kārtējo reizi izkritis dzīves eksāmenā.
4) Kaut arī sieviete ārējā uzvedībā un savā raksturā ir pretstats vīramātei, tomēr ir rakstura īpašības, kas abām sievietēm ir vienādas. To vislabāk redz vīrietis, jo arī tas ir iemesls kāpēc viņš aizmuka no abām sievietēm, un dzīvo atsevišķi. Atcerieties Dievišķo Piesaistes likumu – tas, kas man nepatīk un kaitina citos cilvēkos, šī īpašība slēptā formā piemīt arī man. Iesaku sievietei padomāt kādas rakstura īpašības viņu visvairāk kaitina bērnu tēvā un viņa mātē un meklēt tās sevī. Tikai tad, kad viņa būs atbrīvojusies no šīm īpašībām, viņa var cerēt, ka attiecības uzlabosies.
5) Lai pārvarētu grūtas situācijas ir nepieciešama pazemība un pacietība. Sievietei ar pazemību ir jāpieņem esošā situācija, jāpateicas Dievam par labajiem dzīves apstākļiem un lēnām ar pacietību jārisina problēmas. Sievietei jāturpina lūgšanas, kas neitralizēs negatīvo karmu visu pušu starpā, bet svarīgākais ir darbs ar sevi – pašai jāstrādā ar savām negatīvajām īpašībām un jāpārstāj dzīvot ilūzijā. Es nezinu kāds ir Dieva plāns attiecībā uz šo sievieti, jo redzu, ka viņai ir ļoti labs potenciāls, bet pašlaik viņai ir vairāk jākoncentrējas uz savas karmas atstrādāšanu un iekšējo pilnveidošanos. Viss ir iespējams, ja tikai cilvēks ir piedodošs, mīlošs, pacietīgs, neatlaidīgs un paļaujas uz Dieva gribu.
Autore: Elvita Rudzāte