Marija jautā: Paldies par Jūsu nesavtīgo, iedvesmojošo darbu! Jūtu, ka esmu sasniegusi galējo robežu, tādēļ vēršos pēc padoma. Mīlu savu vīru. Mums ir 2 brīnišķīgi bērni. No visas sirds cenšos kā vien spēju palīdzēt vīram, atvieglot ikdienu, esmu gādīga, atvērta un mīloša. Bet diemžēl vīrs mēdz būt ļoti agresīvs. Bieži uzsver, ka neesmu svarīga, vajadzīga, es tikai kaitinot viņu, it viss manī ir kaitinošs. Lai kā arī es censtos, lai ko arī darītu, nekas nestrādā.
Šovakar vīrs pateica, ka viņam riebjas sava dzīve. Viņš mēdz izbaudīt, ka man sāp. Apzināti noved līdz asarām, tad saka, cik pretīgi uz mani skatīties. Teicu, ka atbalstīšu jebkādām pārmaiņām, uzlabojumiem, ko viņš vēlas, bet tas viņu tikai vēl vairāk sadusmo. Kopumā ir sajūta, ka viņš ir nelaimīgs, ir teicis, ka ģimene nav priekš viņa. Es viņu mīlu bezgalīgi. Esmu gatava uz visu. Bet problēma ir tāda, ka nesaprotu, ko es vēl varētu darīt.
Elvita Rudzāte atbild: Lai labāk izprastu ģimenes problēmas cēloņus, nepieciešams abiem partneriem veikt dzīves analīzi.
No nelielā apraksta man radās priekšstats, ka sieva pārāk iztop vīram, ir kļuvusi par viņa verdzeni, kas vīru kaitina. Iztēlojieties tējas krūzi, kur cukurs ir piebērts 10 karotītes nepieciešamo 2 karotīšu vietā. Šāda tēja patiešām šķebina, rada riebumu, kaut arī cilvēks saldinot tēju ir vēlējies dāvāt daudz salduma – daudz labā. Atcerieties dzīves mācību – pārmēru labais rada slikto un otrādi – pārmēru sliktais rada labo.
Attiecībās partneri viens no otra kaut ko mācās, bet šī mācīšanās ir caur slikto. Ja vīrietis no sievas puses nejūt nekādu pretestību nevienā jautājumā, tad viņā nenotiek izaugsme, jo viņam ne par ko nav jādomā, viss ko viņš dara ir pareizi. Savukārt brīžos, kad viņš redz sievu raudam, viņā rodas dusmas, ka tiek spēlēts uz viņa vājāko vietu, jo vīriešiem ļoti nepatīk redzēt raudošas sievas.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …