Jūlija jautā: Atradu Jūsu mājas lapu internetā, kur bija sadaļa par Jūdaisma reliģiju, uzgāju uz to automātiski ievadot meklētājā tekstu “kā mainīt reliģiju uz Jūdaismu”. Būšu ļoti pateicīga, ja palīdzēsiet un/vai pastāstīsiet, vai Latvijā, Rīgā, ir iespējams mainīt sievietei reliģiju uz Jūdaismu, ja topošais vīrs ir ebrejs? Situcācija tāda, ka šobrīd esmu bērna gaidībās,un par cik mana reliģija ir cita bet “topošā” vīra Jūdaisms, tad rodas no viņa puses verdikts – šis bērns nav jālaiž pasaulē, par cik viņš nav ebrejs. Līdz šim brīdim 6 mēnešus dzīvoju Izraēlā, kur mēs bijām plānojuši, ka es mainīšu reliģiju, un mēs veidosim ģimeni, bet izrādījās, ka šis process nemaz nav tik ātrs, viegls un iespējams. Šo procesu Izraēlā pēc likumdošanas varu uzsākt tikai pēc 5 gadiem, tas ir ļoti ilgs laiks, īpaši tagad kad gaidu bērnu. Bērna topošo tēvu, šis 5 gadu laiks neapmierina, tāpēc no manis, un no bērna vēlas atteikties. Priekš manis ģimene, tieši šī, mana topošā ģimene ir ļoti svarīga, es esmu ar mieru iziet jebkuru apmācību, kursus, lai nomainītu savu reliģiju. Tas ir mans stāsts īsumā. Ceru, ka varēsiet palīdzēt.
Valdis Svirskis atbild: Gijūrs jeb konvertēšanās/ pāriešanas procedūra jūdaismā patiesi ir ilgstošs un sarežgīts process. To vada rabīni – jūdaisma skolotāji un tradīciju glabātāji. Par apstākļiem, procedūras raksturu un citām detaļām ir jāruna tieši ar rabīniem, kuriem gan var būt dažāds skatījums atkarībā no tā cik konservatīvam strāvojuma jūdaisma ietvaros tas piederīgs. Situāciju sarežģī tas, ka pāriešana jūdaismā pēc būtības tiek uzlūkota nevis kā formāla pāriešana citā reliģijā, bet teju vai kā atteikšanās ne tik no savas iepriekšējās reliģiskās, bet arī nacionālās identitātes. Vēstules autore ir sastapusies ar patiesi sarežģītu problēmu, kuras risināšanā sākumā, manuprāt, nepieciešams paanalizēt un izvērtēt pašu attiecību raksturu, savstarpējās gaidas un vērtības.
Elvita Rudzāte atbild: Man nav zināms kā pāriešana jūdaismā notiek Latvijā, bet to pati Jūlija var uzzināt sazinoties caur internetu. Mūsdienās visām reliģijām ir sava mājas lapa un e-pasta adrese.
Mani nemulsina tas, ka pāriešana uz jūdaismu ir sarežģīts un ilgstošs process, jo tas nav tāpat kā aiziet uz veikalu un apmainīt nopirkto kleitu pret citu kleitu. Tā patiešām ir savas iekšējās būtības un pārliecības maiņa. Pat pieņemot, ka Jūlija apzinās, ko viņa dara, nav iespējams tik vienkārši mainīt savu iekšējo dzīves filosofiju, to nevar izdarīt formāli, tam patiešām nepieciešams ilgs laiks.
Mani mulsina bērna tēva attieksme. Vai viņš patiešām mīl sava bērna māti, ja viņš ir gatavs atteikties no Jūlijas un sava bērna? Es ceru, ka Jūlija saprot, ka ABORTS IR SLEPKAVĪBA un tik nesaprātīgu lēmumu nepieņems!
Jūlijai ir ļoti grūts pārbaudījums un jāapgūst dzīves mācība – KAS IR SAPRĀTĪGI UN, KAS IR NESAPRĀTĪGI. Jūlijas bērna tēvs acīmredzot ir tik ļoti pieķēries reliģijas dogmām, ka vairs nespēj domāt pats ar savu galvu, pieņemot nesaprātīgus lēmumus. Tāpēc Jūlijai viss smagums ir jāuzņemas uz sevis, jābūt saprātīgai un jāaizstāv savs bērns. Jūlijai ir jāsaprot, ka ikviens jaundzimušais ir CILVĒKS, kurā ir summējusies 50% mātes un 50% tēva enerģijas. Ikviens cilvēks var apgūt jebkuru valodu, bet savā būtībā viņš ir unikāls, tas nav piederīgs nevienai reliģijai. Viss pieder Dievam un Dievs visiem ir viens! Tā ir galvenā mācība, kas jāsaprot ikvienam cilvēkam.
Sokrata tautskola aicina piedalīties dzīves izpratnes skolotājas Elvitas Rudzātes vadītā apziņas līmeņa paplašināšanas 26. seminārā “KURŠ TAD PATIESĪBĀ TEVI SODA?”, 2025.gada 27. maijā, plkst.20.00, attālināti, ZOOM platformā. Mēs dzīvojam ļoti skaudrā pārmaiņu laikā, kad Zivs laikmets negrib Lasīt vairāk …