Kā man pašai būtu labāk jāsagatavojas ķeizaram? 28.02.2019
Linda jautā: Vēlējos jautāt par ķeizargrieziena operāciju. Pirms vairākiem gadiem piedzīvoju pataloģiskas dzemdības, kuras radās iegurņa abscesa rezultātā un bērniņš mira dažas dienas pēc dzemdībām (skābekļa trūkuma rezultātā radās daudz organisma bojājumi). Pēc tam vēl ilgstoši ārstējos, jo pēc abscesa izveidojās fistula. Tagad esmu stāvoklī, viss ir kārtībā gan ar bērniņu, gan manu veselību. Ar dzemdību speciālistu tiek jau domāts par pareizāko dzemdību norises gaitu. Līdz šim biju domājusi, ka mēģināšu dzemdēt pati dabiski, jo bērniņam tā būtu
labāk. Konsultējoties ar attiecīgajiem vairāku nozaru speciālistiem, tika izlemts, ka manā gadījumā (par cik bijusi fistula) ir jātaisa ķeizargrieziens. Tāpēc vēlējos jautāt Jūsu padomu un viedokli. Šobrīd jūtos nedaudz apjukusi un sabijusies, jo tā tomēr ir pietiekoši nopietna operācija un pēc izlasītās informācijas secinu, ka dabiskas dzemdības tomēr labāk ietekmē bērniņu.
Kā man pašai būtu labāk jāsagatavojas ķeizaram, lai spētu radīt bērniņam un sev to drošo un mierīgo sajūtu? Kas būtu jādara pirms plānota ķeizara, lai bērniņš justos labāk un operācija būtu mazāk emocionāli un fiziski traumatiska bērniņam un man? Varbūt Jums vēl ir kas piebilstams šajā jautājumā? Jau iepriekš paldies! Kā arī papildus PALDIES, jo esat man daudz palīdzējusi, tiekot galā ar iepriekšējo traumatisko pieredzi. Jūsu ieguldījums ir svētīgs!
Elvita Rudzāte atbild: Ja mediķi uzskata, ka labāk ir veikt ķeizargriezienu, tad tā ir jādara un no tā nevajag baidīties. Ja bailes ir, tad tās ir jāatbrīvo ar vizualizācijas palīdzību. Svarīgi jau grūtniecības laikā runāt ar bērniņu, glāstīt vēderu un teikt cik ļoti to mīl. Pastāstīt bērnam, ka nepieciešams ķeizargrieziens, kas nozīmē, ka viņa piedzimšana nedaudz atšķirsies no tām sajūtām, ko bērni izjūt dabisko dzemdību laikā, bet, ka viņam nevajag ne no kā baidīties, ka māmiņa ar tēti to mīl un gaida, ka ārsti palīdzēs viņam un māmiņai.
Pēc tam, kad bērniņš būs piedzimis, kopā ar bērna garu jāatbrīvo bērna bailes, kuras rodas tieši ķeizargrieziena laikā, iztēlojoties kā bailes transformējas mīlestībā un aizlido pie Dieva.
Svarīgi padomāt, vai ir apgūtas mācības, kuru dēļ tika zaudēts pirmais bērniņš. Tās ir saistītas ar ģimeni. Iesaku padomāt par iespēju piedalīties izglītības programmā “Ģimenes mācība” (skatīt informāciju par vakara grupu šeit un informāciju par dienas grupu šeit).