Kā pieņemt to, ka tavs tuvinieks iet pa burbuli? 23.03.2019
Evija jautā: Lūdzu, vēlos izprast, kā veidojas alkoholisms…tā ir liela sērga un nelaime mūsu laikos, šī kaite rodas, visbiežāk pārmantojas paaudzēs, mans jautājums, tas ir karmisks sods vai tā ir ugunīga slimība? Kāpēc cilvēki tik
ļoti nespēj izrauties no tās? Saka, ja paaudzēs, kādam ir šī problēma, tad ir liela iespējamība, ka bērni to mantos…Un tajā pašā laikā, ja ir daudzbērnu ģimene, tad viens to manto un pārējie nē. Kā pieņemt to, ka tavs tuvinieks iet pa burbuli…
Elvita Rudzāte atbild: Vēlme pēc alkohola rodas no skumjām. Kad skumjas pārsniedz kritisko robežu, tad cilvēks kļūst atkarīgs no alkohola.
Paaudzēs šī problēma ir tāpēc, ka bērni izvēlas vecākus ar līdzīgām neapgūtām mācībām. Tie bērni, kas mācās no vecāku kļūdām un izprot savas mācības, tie necieš no tās problēmas, kuras cieš vecāki, piemēram, alkoholisma. Savā ziņā to var uzskatīt par ģimenes karmu, jo paaudzēs neapgūst vienu un to pašu mācību, bet tieši daudzbērnu ģimenes ļoti labi parāda, ka neapgūto mācību ir iespējams apgūt. Man ir zināma daudzbērnu ģimene, kur abi vecāki bija alkoholiķi un arī daži bērni lietoja alkoholu līdz saprata pieļautās kļūdas un cik man zināms tagad neviens no bērniem nelieto alkoholu kaut arī vecāki turpina to darīt.
No alkoholisma problēmas nespēj izrauties tikai tie, kas nevēlas mācīties – nevēlas izprast dzīvi un mainīt savu attieksmi pret to.
Kā pieņemt to, ka tavs tuvinieks iet pa burbuli? Tuviniekam vienmēr var pasniegt palīdzības roku. Ja viņš to noraida, tad tā ir viņa izvēle un viņš pats uzņemas atbildību par savu turpmāko likteni. Jāsaprot, ka cilvēki aug garā divos veidos: 1) mācoties un iemācīto praktizējot ikdienas situācijās; 2) caur ciešanām. Kad ciešanas sasniedz kritisko robežu, tad cilvēkam ir izvēle mirt vai sākt mācīties. Daļa mirst, daļa sāk mācīties.
Kad cilvēki izprot, kāpēc esam nākuši iemiesojumā, tad vieglāk pieņemt grūtas dzīves situācijas un samierināties ar tuvinieku izvēli “iet bojā”, tomēr labā ziņa ir tā, ka reti ir tie gadījumi, kad cilvēks izvēlas “iet bojā”, tomēr brīdī, kad viņš ir sasniedzis viszemāko punktu, bieži cilvēki sāk atgriešanās ceļu pie Dieva un izkļūst ārā no tumsas bedres.