Kā rodas nogurums jeb enerģijas trūkums? 15.01.2014
Enerģijas trūkums jeb nogurums rodas, ja cilvēks piespiež sevi darīt to, kas viņam nepatīk. Cilvēks jūtas nomākts, piespiežot sevi darīt netīkamu darbu vai pildīt kādu nepatīkamu pienākumu. Piemēram, ja cilvēks darbā strādā 8 stundas, bet darbu veic aiz pienākuma nevis ar mīlestību, tad darba dienas beigās cilvēks jutīsies ļoti noguris. Es šobrīd esmu uzņēmusies daudz pienākumus, kas prasa ilgas darba stundas un laiku brīvdienās. Paldies Dievam, jo es katru rītu pamostos moža, enerģijas piepildīta un gatava jauniem izaicinājumiem. Tas ir tāpēc, ka visu, ko es daru, tas man ļoti patīk un sagādā milzīgu gandarījumu.
Enerģijas trūkums un nogurums ir saistīts ar cilvēka vēlmju neapmierināšanu. Ja cilvēks ir izvirzījis kādus mērķus (vēlmes), bet tie netiek kaut kādu iemeslu dēļ sasniegti, cilvēkā rodas neapmierinātība, kas var izpausties kā nomāktība vai agresija.
Enerģiju cilvēks parasti saņem miegā no Visuma. Ja cilvēkam ir traucēts miegs, viņš jūtas noguris jau dienas sākumā. Miega traucējumi signalizē, ka cilvēks par kaut ko baidās. Papildu enerģiju cilvēkam dod pozitīvie notikumi, bet negatīvie notikumi enerģiju atņem.
Patiess gadījums
Pie manis pēc palīdzības vērsās jauna sieviete, kurai ārsti bija diagnosticējuši vidēji smagu depresiju. Sieviete sūdzējās par enerģijas trūkumu un nogurumu. Izvaicājot sievieti, sapratu, ka viņai ir milzu vēlme dzīvot materiāli ļoti labi nodrošinātu dzīvi. Viņa dzīvoja pārticībā, taču viņu māca bailes, ka vecumdienās viņa varētu būt nabadzīga, vārga un nevienam nevajadzīga. Izvaicājot sievieti par ikdienas sīkumiem, atklājās, ka viņa iekšēji ātri sadusmojas, apkārtējiem dusmas neizrādot, ja kaut kas nenotiek tā, kā viņa ir iedomājusies. Kad mācīju sievietei atbrīvot savas vēlmes, viņa nesapratnē raudzījās uz mani un teica, ka tās taču ir ļoti saprotamas vēlmes. Viens no sievietes pārdzīvojumiem bija saistīts ar jaunas virtuves iekārtas iegādi. Atvestā virtuves iekārta neatbilda tai, kāda bija radīta viņas iztēlē. Sieviete teica, ka viņa katru rītu, ieejot virtuvē, sajūtot neapmierinātību, jo virtuves iekārta neizskatās tā, kā viņa bija iecerējusi.
Sievietes enerģijas zudums un nogurums bija saistīts ar viņas izvirzīto vēlmju neapmierināšanu. Ja kaut kas notika tā, kā sieviete bija iecerējusi, viņa jutās ļoti labi. Ja sieviete iemācīsies atbrīvot savas vēlmes un priecāties par to, kas viņai ir dots, tad viņa izveseļosies no depresijas. Sievietes veselības stāvoklis uzlabojās, bet brīžiem pašsajūta atkal pasliktinājās. Tas notika brīdī, kad sieviete atkal nebija apmierinājusi kādu savu vēlmi un par to dusmojās.
Ja arī jūs moka enerģijas trūkums un nogurums, tad padomājiet, par ko esat neapmierināti, kādi negatīvie dzīves notikumi jūs nomāc un centieties saprast neapgūtās mācību stundas un piesaistītos stresus. Pēc tam atbrīvojiet piesaistītos stresus un veiciet kādu pozitīvu aktivitāti. Piemērā minētās sievietes neapgūtā mācību stunda ir materiālisms, prasīgums pret sevi un citiem, neprasme priecāties par to, ko dzīve ir devusi. Sieviete sev ir piesaistījusi stresus – bailes „mani nemīlēs”, ja nebūšu prefekta, bailes no ekonomiskajām problēmām, prasīgumu. Ja sieviete sapratīs dzīves būtību, kā arī to, ka katrs cilvēks ir piedzimis, lai apgūtu savas mācību stundas, lai izprastu dzīves jēgu, atrodot nodarbošanos, kas var arī nebūt labi atalgota, bet sirdij ļoti mīļa, tad viņu vairs nemocīs depresijas pazīmes.