Kā sevi pasargāt no kaitīgiem ēdieniem? 12.01.2019
Eva jautā: Priecājos par iespēju uzdot Jums jautājumu, un pēc tam cenšos to ievērot. Šoreiz vēlos uzzināt par ēdienu, man visu dzīvi ir bijusi kāre pēc saldumiem, es teiktu pārlieku liela, garšo jau tie cukurotie saldumi nevis
medus…kopš 7 gadiem…es saprotu, ka tas nozīmē, bailes, ka mani nemīl, tomēr ja manī nerodas sajūta, ka mani mīl dabiski, es analizēju un strādāju ar sevīm, tomēr kāre pēc saldumiem ir kā vajadzība katru dienu, kā es varētu no tās atbrīvoties? Savukārt, mans vīrs, nemitīgi lieto uzturā to gaļu, kas mani tracina, jo man viņa ir jāgatavo, Jūs teiksiet, mēģiniet samazināt, tomēr uzrodas vīra māte ar gaļas krājumiem un uzskata, ka tas ir vienīgais veids kā vīrieti var paēdināt…kā man rīkoties ? Pieņemt to un nedarīt neko? Kā ir patiesi, jo tīrāks smalkais ķermenis, jo veselīgāku pārtiku cilvēks izvēlas? Kā sevi pasargāt no kaitīgiem ēdieniem un citiem likt saprast, lai nespiež tev to ēst…
Elvita Rudzāte atbild: Simboliski gaļai ir divas nozīmes – spēks un dusmas. Cilvēkiem, kuriem nepieciešams darbā daudz spēka, izjūt lielāku nepieciešamību pēc gaļas nekā tie, kuriem spēks nav tik nepieciešams, kā arī dusmīgiem cilvēkiem gaļa nepieciešama vairāk, jo gaļa pabaro dusmas.
Kāre pēc saldumiem norāda uz baiļu klātesamību. Tās var būt jebkādas bailes, jo saldumi pabaro bailes. Tāpēc pašai Evai ir jāapzinās kādas bailes viņā mājo un ko tās māca.
Piespiest cilvēku mainīt ēšanas paradumus ir vardarbība. Ēšanas paradumi mainās lēnām. Eva nevar gaidīt, ka viņas vīrs mazāk ēdīs gaļu, ja vīramāte to piegādā, bet Eva nedrīkst mainīt arī vīramātes domāšanu, jo tas ir jāsaprot pašai vīramātei. Vienīgais ko Eva var darīt, ir rūpēties, lai mājās būtu harmoniska un ar mīlestību piepildīta vide, jo tieši mīlestības vide ir tā, kas mazina vēlmi pēc gaļas.
Tanī pat laikā uzskats, ka veģetāriešiem un vegāniem ir tīrāks Smalkais ķermenis nekā gaļas ēdājiem, ir aplams, jo Smalkā ķermeņa tīrību vislielākā mērā nosaka domāšana. Ja veģetārietis/vegānis nosoda cilvēkus, kas uzturā lieto gaļu, tad viņa Smalkais ķermenis ir netīrāks nekā gaļas ēdājam. Ne velti Skolotāji māca saviem skolniekiem (veģetāriešiem/vegāniem), kas viņiem sūdzas par citiem skolniekiem, kuri uzturā lieto gaļu, sekojošo: “Labāk ēd gaļu, nekā cilvēkus.”
Mūsdienās sevi pasargāt no kaitīgiem ēdieniem ir neiespējami. To var izdarīt tikai tas, kam ir naturālā saimniecība, kas dzīvo absolūti tīrā vidē un pats audzē pārtikai nepieciešamos produktus un tos pagatavo. Tāpēc vienīgais, ko mēs varam darīt, ir mācīties pareizi domāt, jo tad mēs izvadīsim ārā ar urīnu un fekālijām kaitīgās vielas no organisma. Cilvēkam, kuram nav pareiza domāšana, negatīvās vielas saglabājas ķermenī un tās patiešām kaitē veselībai. Diemžēl veģetārietis un vegānis nepasargā sevi no kaitīgām vielām, jo nav iespējams veikalā nopirkt absolūti tīru augu barību. Vienīgais labais darbs, ko viņi patiešām dara – viņi mazina pieprasījumu pēc gaļas, kas savukārt mazinās vēlmi cilvēkiem audzēt lopus kaušanai.
Ja veģetārietiem/vegānim būs pareiza domāšana, tad viņa Smalkais ķermenis būs tīrs un laba veselība, bet ja veģetārietis/vegānis sāk cīņu ar gaļas ēdājiem, tad liela varbūtība, ka šo cīnītāju piemeklēs tāda ļauna slimība kā vēzis. Pie tam ārsti vēža slimniekam pat iesaka uzturā lietot gaļu, jo cilvēka organisms no gaļas uzņem nepieciešamās vielas, lai cīnītos ar vēzi. Patiesībā slimnieks pabaro savas dusmas tādējādi mazāk kaitē savam ķermenim.
Kopsavilkumā, pats svarīgākais ir mācīties (garīgi attīstīties) un mainīt attieksmi pret dzīvi, tad arī lēnām mainīsies ēšanas paradumi pareizā virzienā.