Kā strādāt ar sevi? 22.01.2018
Sieviete jautā: Sakiet lūdzu man tāds jautājums, šādu pārdomu iespaidā. Runa, protams, par attiecībām un Mīlestību. Ar vīru esam kopā 12 gadus. Kad apprecējos bijām ar vīru līdzvērtīgi interesēs, abiem patika smēķēt, un citas lietas. Kāpēc kā galveno minēju smēķēšanu? Tāpēc, ka es nu jau 10 gadus nesmēķēju. Pēdējos piecus gadus es nespēju pieņemt, ka viņš joprojām smēķē. Kā tik nav bijis, vairākkārtēji solījumi atmest, visu šo gadu garumā, strīdi šī iemesla dēļ, bet viss veltīgi, protams, gribot, bet nespēj. Pietrūkst gribasspēks. Manās sajūtās tas jau ir tik ļoti izdzīvots un pārdzīvots, vilšanās un bezcerība, ka vispār kaut kad viņam izdosies, ka ir pat bijušas tādas domas, ka tagad es ar viņu neprecētos. Respektīvi, ja man toreiz būtu tāda domāšana kā tagad, es viņu neizvēlētos kā partneri.
Es ļoti negribu sev smēķējošu vīru. Nu iestāstiet man lūdzu, ka tas ir tikai tāds princips. Vai muļķīga prasība, lai vīrs nesmēķē. Taču 70% procentu sabiedrības smēķē. Es sev to nevaru iestāstīt. Un grūti tā dzīvot. Manas prasības plosa mani pašu. Emocionāli. Plosa Mīlestību. Es savu vīrieti pārnestā nozīmē redzu mīkstu, bez mugurkaula un bez gribasspēka. To ir ļoti skumji apzināties. Es jau zinu, ko tūdaļ teiksiet, ka es nemaz nemīlu. Ka tā tad nav Mīlestība. Jo ja cilvēks Mīl, tad viņš neko nepieprasa, Mīlestībai ir viss ir vienalga. Tā Dievs mīl cilvēkus. Esmu lasījusi daudz Jūsu ierakstus par Mīlestību. Tāpēc jau nojaušu Jūsu atbildi.
Nu labi, apzinos, ka mana Mīlestība nav pilnīga kā Dievam, kurš tāpēc sūtīja uz zemes savu dēlu Jēzu, lai tas glābtu cilvēkus no pazušanas. Bet es skaidri zinu, ka esmu nonākusi iekšējā konfliktā ar sevi, tieši ar šo faktu, ka vēlos sev partneri bez cigaretes. Un šī sajūta ir nomācoša. Man ir periodi, kad samierinos. Un tad šķiet, nu ir labi, esmu to palaidusi, izsāpējusi, tas mani vairs nespēj iespaidot, bet te pēkšņi nākamais periods kā vulkāna izvirdums, izšauj un atkal plosa mani. Un tā periods pēc perioda. Lūdzu dodiet padomu kā rīkoties? Kā strādāt ar sevi, lai man tas netraucētu attiecībās? Tas smago sajūtu koferis paliek ar vien smagāks un grūtāk velkams.
Elvita Rudzāte atbild: Partneri viens otram ir skolotāji. Šajā gadījumā vīrietis neapzināti ir tāds kāds viņš ir, lai sieva apgūtu mācību “mīlēt bez nosacījumiem”. Šī mācība neattiecas tikai uz vīru, tā attiecas uz visiem cilvēkiem un dzīvajām radībām. Pat ja sieviete attiecības šķirs, neapgūtā mācība viņai sekos līdzi un atkārtosies nākamajās attiecībās vai izpaudīsies profesionālajās attiecībās, t.i., darbā ar kolēģiem, partneriem vai klientiem, kurus viņa nespēs pieņemt.
Otra sievietes neapgūtā mācība ir vēlmes, kuras nepieciešams minimizēt. Tieši neapmierinātās vēlmes rada cilvēkā iekšējo neapmierinātību, kurai attīstoties rodas depresīvas izjūtas un konfliktsituācijas ģimenē.
Viss mainās, ja no tavas sirds plūst mīlestība. Tieši mīlestība ir tā, kas dod vīrietim spēku. Sieviete saka, ka viņas vīrs ir ar vāju raksturu, bet kur lai viņš ņem spēku stiprināt savu vājo raksturu, ja jūt no sievas puses nepārtrauktus pārmetumus un neapmierinātību? Turklāt neaizmirstiet, ka pievelkas pretējie poli, t.i., ja sieviete ir ar stipru raksturu, viņa var sev pievilkt vīrieti ar vāju raksturu un otrādi. Kāpēc tā notiek? Lai abas puses iemācītos izprast pretējo pusi.
Lai sieviete atvērtos mīlestībai, iesaku viņai sākt nodarboties ar labdarību, palīdzot grūtdieņiem jeb cilvēkiem, kuriem klājas sliktāk nekā viņai. Tieši labie darbi spēj atvērt nocietinātās dvēseles un ieraudzīt kāds “dārgakmens” tev ir blakus, kuru nespēji pamanīt, kaut arī katru dienu to redzi. Labu darbu darīšana ir īpašs garīgās prakses veids, ko sauc par Karma jogu. Praktizējot Karma jogu, cilvēks pamazām atbrīvojas no sava negatīvā un attīsta pozitīvo, kam pateicoties ikdienas problēmas atrisinās it kā pašas no sevis. Ja Dievs vēlēsies, lai cilvēks izprot kādu mācību, tad dzīves negatīvas situācijas piespiedīs cilvēku par to sākt domāt un meklēt atbildes Gaismas Skolotāju dotajā Mācībā.
Darbs ar sevi ir nepārtraukts. Tev ne tikai ir jādara labi darbi, bet tev ir jāmācās un iemācītais jāpraktizē ikdienas situācijās. Es iesaku sākumā noklausīties e-semināru ciklu “Piedošanas mācība” vai izlasīt grāmatas “Piedošanas mācība”, jo esmu centusies pasniegt Skolotāju doto Mācību pavisam vienkāršā valodā, sasaistot to ar ikdienas dzīves situācijām. Tālāk iesaku noklausīties e-seminārus “Garīgā izdzīvošana” un “Tikumības mācība”, lasīt Gudrības Vārds Mācību (diktātus) un pēc tam Dzīvo Ētiku. E-semināru cikls “Ceļš pie Dieva” jau ir domāts tiem, kas iet apzinātu garīgās attīstības ceļu. Tie, kas labi pārzinās Dzīvo Ētiku un izpratīs kā notiek garīgā attīstība jeb tuvošanās Dievam, jau varēs doties vēl tālāk, lasot Blavatskas sarakstītās grāmatas. Var iet arī citu ceļu, lasot kristietības vai budisma vai citas Mācības. Katram pašam ir jāsajūt, kura Mācība viņa dvēseli uzrunā vairāk.
Jo tālāk tiksiet, jo labāk izpratīsiet dzīvi un sirds nemanāmi atvērsies beznosacījumu mīlestībā, kas ir laimīgas dzīves pamats.