Kad izpērkam karmu un kad apgūstam mācību? 13.08.2022
Karmas likuma pamatā ir cēloņu un seku sakarība starp darbību un šīs darbības sekām. To atspoguļo teicieni: «Ko sēsi, to pļausi»; «Dots devējam atdodas.» Karmas likums realizē cilvēka darbības sekas – kā pozitīva, tā arī negatīva rakstura, un tādējādi atklāj cilvēka atbildību par savu dzīvi, par visām ciešanām un patīkamajiem pārdzīvojumiem, ko tā viņam sniedz. Karmas likuma darbība aptver gan cilvēka iepriekšējās, gan nākamās dzīves. Karmas likums dod mums vislabāko attīstību mūsu dvēselēm.
Karma ir Dievišķā enerģija, kuras vibrācijas cilvēks pazeminājis ar savu nepareizo rīcību, sliktām domām un jūtām vai paaugstinājis ar savu labo rīcību un pozitīvām domām. Tas nozīmē, ka katram cilvēkam ir gan pozitīvā, gan negatīvā karma. Labā karma ir visi mūsu labie darbi, kuri ir veikti iepriekšējās dzīvēs un šajā dzīvē. Labā karma attīstās, ja mēs priecājamies par citu panākumiem un darām labus darbus. Labā karma izpaužas kā veiksme, labi dzīves apstākļi, mīloša ģimene utt. Sliktā karma ir grūta mācības stunda, ko vēl neesam apguvuši, apjēguši. Sliktā karma ir tas, ko mums neizdodas atrisināt, tie dzīves apstākļi, kurus nekādi nespējam pārvarēt un mainīt, tā ir neārstējama slimība jeb dzīves apstākļi, kurus nav iespējams mainīt.
Mūsu tagadni ietekmē izdarītās izvēles pagātnē. Mūsu nākotni ietekmēs mūsu izdarītās izvēles tagadnē. Katra darbība, ko jūs izdarāt neatbilstoši Dieva Gribai, izraisa to, ka Dievišķā enerģija, kuru jūs pastāvīgi lietojat, nokrāsojas ar šo jūsu nepilnīgo darbību. Ja jūs kādam nodarījāt pāri, tad arī jums kāds nodarīs pāri. Maza kļūda atgriežas atpakaļ kā negatīva situācija jau šajā dzīvē, bet smaga kļūda var atgriezties atpakaļ tikai kādā no nākamajām dzīvēm.
Cilvēks ir svētā trīsvienība – gars, dvēsele un ķermenis. Cilvēkam ir nemirstīgā daļa (gars un dvēsele) un mirstīgā daļa (fiziskais ķermenis). Nemirstīgā daļa ir mūžīga. No dzīves uz dzīvi cilvēks nes savā aurā visus nepilnīgo rīcību ierakstus, kas ir kā defekti aurā. Atcerieties, ka katru reizi, kad jūs tērējat savu enerģiju neatbilstoši Dievišķajiem principiem jeb pretrunā savai Sirdsapziņai, jūs radāt sliktu karmu. Dievišķā enerģija nekur nepazūd, tā saglabājas jūsu aurā, jūsu emocionālajā, mentālajā un ēteriskajā ķermenī. Šī enerģija kalpo kā magnēts, kas pievelk jums līdzīgas enerģijas no ārējās, jūsu apkārtējās pasaules. Tas nozīmē, ja jūs sastopaties ar negatīvu situāciju, kuru jūs nevarat izmainīt ātri un vienkārši, lai ko mēģinātu, situācija nemainās, tad jums ir dota iespēja atstrādāt slikto karmu ar pazemību negatīvās situācijas priekšā, bet darot visu, kas ir jūsu spēkos, lai negatīvo situāciju vērstu uz labo pusi. Piemēram, Ukrainā šobrīd ir karš. Ukrainas iedzīvotāji nevar vienkārši izmainīt šo situāciju, atceļot karu, jo viņi ir kļuvuši par šīs situācija ķīlniekiem (notiek lielas spēles jeb cīņa par varu pasaulē starp lielvalstīm), bet ar lūgšanām Ukrainas iedzīvotāji var lēnām neitralizēt negatīvo enerģiju, kas Ukrainā radīja karu un izpirkt savu karmu, kuru ir radījuši iepriekšējo dzīvju laikā.
Tie cilvēki, kuri jau ir atstrādājuši savu negatīvo karmu iepriekšējo dzīvju laikā, tie iemiesojumā nāk tikai lai nesavtīgi kalpotu cilvēcei, atsakoties no personiskajiem labumiem, visu savu dzīvi veltījot kalpošanai Dievam, izpildot Dieva gribu. Tādu cilvēku iemiesojumā ir ļoti maz. Arī viņi sastopas ar negatīvām situācijām, bet viņi tās uztver pavisam citādi – nevis kā negatīvas situācijas, bet kā iespēju palīdzēt cilvēcei mainīties uz pozitīvo pusi.
Karma – tas ir pašreizējā iemiesojuma uzdevums, tas ir sākotnējais cēlonis visam, kas ar mums notiek. Negatīva karma ir mūsu egoisma un atšķirtības pakāpe no Dievišķā likuma. Viss, kas jūs atdala no augstāka apziņas līmeņa, ir jūsu karma un jūs nevarat redzēt lietas tādas, kādas tās ir patiesībā, jo jums traucē negatīvās enerģijas, ko satur jūsu četri zemākie ķermeņi (fiziskais, ēteriskais, astrālais, mentālais). Vienam karma liek mācīties pelnīt naudu, būt savas dzīves saimniekam. Citam karma prasa mācīties ziedot naudu un sniegt savu palīdzību, atbalstu citiem cilvēkiem. Pareiza Karmas likuma izpratne dara jūs laimīgus pat tad, kad no apkārtējo cilvēku viedokļa jūs nesat pārmērīgi smagu karmisko bagāžu.
Savukārt Mācību likums norāda, ka mēs sastopamies ar negatīvām situācijām, lai kļūtu dzīves gudrāki. Tas ir līdzīgi, kad mēs mācījāmies skolā – pirmajā klasē mēs apguvām matemātikā saskaitīšanu un atņemšanu, bet vēlākos gados mums matemātikā mācīja jau sarežģītākas darbības. Ja cilvēks ir nācis iemiesojumā, lai izprastu kādu mācību, kuru iepriekšējo dzīvju laikā vēl nebija apguvis nevis tāpēc, ka pieļāva kļūdas, bet tāpēc, ka nebija pienācis laiks tās vēl izprast, tad viņš sākumā sastopas ar mazu mācību – nelielu negatīvu situāciju, kuru viņš pats var vērst uz labo pusi. Ja viņš šo mācību neizprot, tad mācība pie viņa atgriežas jau lielākā formā, bet, ja arī to viņš neizprot, tad atgriežas vēl smagākā formā. Piemēram, cilvēkam darbā ir konflikta situācija ar vienu kolēģi. Ja cilvēks neizprot mācību un vaino kolēģi, tad mācība atgriežas, radot grūtāku situāciju, piemēram, šis cilvēks sastrīdas ar vadību un viņam draud darba zaudēšana. Ja cilvēks neizprot savu mācību, vainojot problēmā vadību, tad konfliktsituācija padziļinās un viņš tiešām zaudē darbu un aiz pārdzīvojumiem saslimst ar smagu slimību. Tas nozīmē, ka mācība ir atgriezusies pie cilvēka jau smagākā formā un dod laiku cilvēkam pārdomāt savu dzīvi un mainīties pozitīvā virzienā. Ja viņš mācību izprot, tad viņš izveseļojas no smagās slimības.
Neapgūto mācību gadījumā cilvēks var pats ietekmēt negatīvo situāciju un izmainīt to pozitīvā virzienā. Savukārt karmas gadījumā cilvēks nespēj izmainīt negatīvo situāciju, viņš var tikai izprast negatīvo situāciju un ar pazemību negatīvās situācijas priekšā to pieņemt un darīt visu, kas ir viņa spēkos, lai dzēstu negatīvo karmu.
Nav jābaidās no savas sliktās karmas. Dievs ir ļoti humāns, viņš mūsu slikto karmu sadala vienmērīgi 12 dzīves ciklos, iemiesojuma laikā 12 gadu ciklos, gada laikā 12 mēnešu ciklos. Tāpēc es neiesaku mēģināt uzzināt to, ko esam negatīvu izdarījuši iepriekšējo dzīvju laikā, jo šī informācija mūsos varētu radīt ļoti spēcīgu psiholoģisku pārdzīvojumu. Piemēram, ko jums palīdzēs informācija, ja zināsiet, ka desmit dzīves atpakaļ jūs nogalināja tagadējais vīrs ar kuru jums ir nesaskaņas? Droši vien sev dosiet atļauju šķirties no viņa, bet tas būs aplams lēmums, jo Dievs jūs ir savedis kopā tieši tāpēc, lai šajā dzīvē dotu iespēju atstrādāt jūsu savstarpējo slikto karmu.
Galvenā atšķirība kā jūs varat saprast kurā brīdī atstrādājat slikto karmu no brīža, kad jūsu gars vēlas apgūt jaunu mācību ir tā, ka karmas gadījumā jūs nevarat izmainīt slikto situāciju, jums tā ir jāpieņem. Bet mācības gadījumā, jūs varat izmainīt slikto situāciju.
Piemēram, ja partneris jūs pamet, lai kā jūs necenstos visu piedot, mainīties pozitīvā virzienā un glābt ģimeni, tas nozīmē, ka partneris neapzināti jums atgriež atpakaļ slikto karmu. Jūs šajā situācijā esat darījis visu, kas ir jūsu spēkos, lai glābtu attiecības, bet rezultāts ir negatīvs. Ja jūs mēģinājāt glābt attiecības un jums tas izdevās, tas nozīmē, ka sastapāties ar mācību, kuru apguvāt. Savukārt, ja jūs vēlēsities šķirt laulību, jo neapmierina laulātais, tad jūs aizbēgat no neapgūtās mācības, piemēram, mīlēt bez nosacījumiem, un šķiršanās brīdī uzņematies uz sevi slikto karmu, kuru nāksies atstrādāt šajā dzīvē vai kādā no nākamajām dzīvēm, to lems Dievs.
Gan atstrādājot slikto karmu, gan izprotot savas neapgūtās mācības, gars attīstās, kas nozīmē, ka paplašinās apziņas līmenis, kas arī ir galvenais dzīves uzdevums jeb dzīves jēga. Tāpēc nav tik būtiski vai esat sastapies ar karmisku situāciju vai vienkārši pienācis laiks apgūt jaunu mācību, jo pats svarīgākais ir paplašināt apziņas līmeni.
Kad gars kļūst gudrāks, viņš izjūt iekšēju labsajūtu. To nav iespējams izjust ēdot saldumus vai citu garšīgu ēdienu, jo šo labsajūtu dāvā Dievs. Iekšējā labsajūta ir dāvana no Dieva par to, ka neesi padevies grūtību priekšā. Tomēr tā nav cīņa, jo cīņa ir dusmu enerģija, kas ir kaitīga cilvēka veselībai. Nav jācīnās ar grūtībām. Grūtības ir jāpārvar ar gudrību, atjautību un mīlestību. Tikai tie, kas pārvarot grūtības kļūst dzīves gudrāki, savu dzīvi dzīvo lietderīgi, liekot pamatu laimīgai dzīvei nākotnē.
Visi cilvēki vēlas būt laimīgi, bet ne visi cilvēki saprot, ka katrs pats ir savas laimes kalējs. Tāpēc nedusmojieties uz grūtībām, bet uztveriet tās tikai kā Dieva doto iespēju augt garā.
Autore: Elvita Rudzāte