Aigars jautā: Binaurālie bīti garīgajā skatījumā un to ietekme uz apziņu tos klausoties? Interesē mūzikas stilu pozitīvā/negatīvā ietekme. Meklējot par šo informāciju esmu atradis tikai to, ka smagais metāls izstaro negatīvās enerģijas, bet klasiskā mūzika pozitīvās. Bet kā ir ar visiem citiem daudzajiem mūsdienu mūzikas stiliem? Kuri pielīdzināmi klasiskās mūzikas pozitīvajām vibrācijām, un kuri ir līdzvērtīgi smagā metāla negatīvajām vibrācijām? Vai tomēr nemēdz būt izņēmumi, piemēram, smagā metāla žanrā dziesma, kas izstaro pozitīvu enerģiju un klasiskās mūzikas simfonija, kas izstaro negatīvo?
Elvita Rudzāte atbild: Es domāju, ka tādas viennozīmīgas atbildes nav. Katram cilvēkam ir savs apziņas līmenis un atbilstoši tam viņu uzrunā noteikts mūzikas stils. Parasti cilvēki klausās tādu mūziku, kāda patīk viņa sirdij. Tomēr, ja kaut kādu iemeslu dēļ viņš ir spiests klausīties mūziku, kas samazina viņa vibrācijas, tad mūzika viņā sāk radīt trauksmi. Es atceros, reiz frizētavā bez pretenzijām lūdzu nomainīt mūziku, jo tā mani ļoti satrauca, radīja trauksmes izjūtu. Es pat nezinu kā saucās mūzikas stils, bet zinu, ka jauniešiem tas patīk.
Es nevarēšu neko komentēt par binauriāliem bītiem, jo personīgi tos neesmu izmēģinājusi, bet, ja man kāds piedāvātu tos izmēģināt, es atteiktos, jo mana sirds brīdina par briesmām.
Es ieteiktu mūziku nevērtēt tādās kategorijās kā pozitīva vai negatīva, kaut arī zinu, jo augstākas vibrācijas ir mūzikai, jo vairāk tā dziedina cilvēku dvēseles. Manuprāt mūzikas daudzveidība ir tieši tāpēc, ka cilvēki ir tik dažādi, un kas der vienam, neder citam. Bērnībā, kad mācījos mūzikas skolā, es nebiju lielā sajūsmā par klasisko mūziku, bet tagad klausos labprāt tāpēc, ka ir mainījies mans apziņas līmenis. Kad bērnībā man lika spēlēt Baha etīdes, es biju dziļi nelaimīga, man tās nepatika un likās garlaicīgas, bet tagad mana attieksme pret Baha mūziku vairs nav tāda kāda bija bērnībā. Viss mainās, nevienam ar varu nevar likt mīlēt augstvērtīgu mūziku, katram ir jāiziet cauri noteiktam attīstības līmenim un jānonāk pie tā mūzikas stila, kas dziedina un veldzē viņa Dvēseli.
Gaismas Skolotāji ir teikuši, ka visaugstvērtīgākā mūzika ir tā, kurai komponisti ir piekļuvuši Ēteriskajās oktāvās. Tā ir mūzika, kura pārdzīvo laiku, bet ne visi klasiskās mūzikas skaņdarbi ir pārdzīvojuši laiku. Tāpēc es varu droši norādīt uz mūzikas vērtību uz tiem skaņdarbiem, kuri ir vairākus simtus gadus veci. Tie skaņdarbi, kuri ir populāri īslaicīgi un pēc tam tiek aizmirsti, nav ar augstām frekvencēm. Vai kāds mūsdienu mūzikas stils vai skaņdarbs pārdzīvos laiku, to es nezinu, to rādīs vēsture.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …