Elīza jautā: Vēlos saprast, no kā un kāpēc bērnam galvā deniņu rajonā izveidojies ciets zirņa lieluma veidojums, pēc usg diagnozes labdabīgas formas audzējs. Kas jāmaina dzīvē, kādus nepareizus impulsus esam devuši bērnam
mēs kā vecāki?
Elvita Rudzāte atbild: Galva simbolizē tēvu. Apskatot katru orgānu kā veselumu, tas noteikti sastāv no sievišķās un vīrišķās puses. Galvas vīrišķā daļa ir galvaskauss, bet sievišķā – smadzenes.
Tam, kurš vēlas būt gudrs jeb cilvēks „ar galvu”, slimības sakrājas galvā. Tam, kurš vēlas ar savu galvu jeb prātu tikt uz augšu, piemēram, gūt lielus sasniegumus karjerā, saslimst galva vai smadzenes. Atbildīgums ir galvas stress. Būtībā tā ir vainas izjūta. Tas nozīmē: ja cilvēks ir pārmēru atbildīgs un, viņaprāt, ar kaut ko netiek galā, tad galvā uzkrājas stress, kas rodas no vainas izjūtas par to, ka cilvēks netiek galā ar saviem pienākumiem.
Galvas problēmas vienmēr ir saistītas ar lepnību. Viss sākas no bailēm „mani nemīl”, no domas, ka cilvēks nevienam nav vajadzīgs, ka viņam jābūt labākam, un tad rodas vēlme kļūt labākam, kas arī ir lepnība. Kamēr mums ir vēlme būt labākiem, tikmēr tā ir lepnība. Kad jūtamies kā labākie, tad tas jau ir egoisms.
Cilvēks, kurš vēlas patikt, sāk lauzīt galvu, cenšoties izdomāt, kā to panākt. Tā kā par vislielāko mīlestības apliecinājumu, kas patīk visiem, tiek uzskatīta sevis upurēšana mīlestības vārdā, tas arī tiek darīts. Ir mazi upuri, kurus pats upurētājs zina, bet citi nemaz neievēro. Ir liela un ļoti liela – savas dzīves upurēšana. Tam, kuram arī sava dzīve ir mīļa, šī galvas lauzīšana noved pie galvas sāpēm. Tas, kurš izvirza sev mērķi, ka, neskatoties ne uz ko, jāizdomā, kā citiem patikt, lauza savu galvu tālāk, līdz dvēseles mokas pārvēršas fiziskās sāpēs. No izmisuma, ka viņš ir tik dumjš un nespēj neko izdomāt, rodas, piemēram, galvā audzējs.
Tas, kurš cenšas izpatikt ar racionālu domāšanu, vairāk apgrūtina kreiso smadzeņu puslodi, un problēmas rodas tur. Tam, kurš cenšas izpatikt ar otra noskaņojuma uzminēšanu, bet neuzmin, izmisums sakrājas galvas labajā pusē, izraisot slimības. Stresa lielumam atbilst arī slimības smagums. Izmisuma pakāpei atbilst slimības izpausmes īpatnības.
Bērnam veselības problēmas, kas saistītas ar galvu rodas, ja bērns ļoti protestē pret savu vecāku ilūzijām. Šādi realizējas bērna vēlme būt pašam – bērnam ar izskata defektiem taču netiek uzspiesta izcilnieka loma. Šādi iepriekšējās dzīves protests smagi atmaksājas. Izskata defektus labi izdodas novērst tiem, kas atbrīvo savu protestu pret vecākiem. Tas, kurš zina, ka viņam ir uzkrītoši fiziski trūkumi, īpaši emocionāli reaģē, ja viņa izpatikšanas centieni netiek pamanīti.
Smadzenes simbolizē galvas sievišķo daļu. Smadzenes atrodas galvā, bet galva simboliski attiecas uz tēvu. Ja tēvs uzskata, ka smadzenes ir tikai viņam, tad sievas nerealizētais smadzeņu potenciāls pārvēršas smadzeņu slimībā bērnam. Šajā situācijā summējas tēva lepnums par savu prātu un mātes kauns par savu prātu. Jo vairāk bērns pārņem vecāku attieksmi pret savu prātu, t.i., jo vairāk viņš lepojas par tēva prātu un kaunas par mātes muļķību, jo vairāk jācieš pašam no neizārstējamas slimības – garīgas vai fiziskas.
Lai precīzāk noteiktu bērna veselības problēmu cēloni, nepieciešams abiem vecākiem veikt dzīves analīzi un noteikt neapgūtās mācības.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …