Laura jautā: Lūdzu, sakiet, kas ir jāmācās, ja bērnam (12 gadi) ir siena drudzis? Tiklīdz ir saskare ar putekļiem un sienu lauku saimniecībā tā sākas spēcīga alerģija ar iesnām un acu asarošanu.
Vai šī mācība ir mammai vai bērnam?
Liels, liels paldies par visu ieguldīto darbu!
Elvita Rudzāte atbild: Alerģija simbolizē protesta dusmas. Alerģiskās slimības ir kā apburtais loks, no kura atbrīvoties cilvēks spēs tikai tad, kad iemācīsies atbrīvot visu savu stresu pirmcēloni – bailes „mani nemīl”. Kad bailes atbrīvojas, tām līdzīgi viegli atbrīvosies stress „nevēlēšanās” jeb „protests”. Baiļu atbrīvošanas procesa sākumā ķermenī parasti sākas vētraina reakcija – caur izsitumiem uz ādas un gļotādām var sākties sārņu izvadīšana, un slimniekam šķiet, ka slimība saasinājusies. Jo pamatīgāk no visas sirds jūs nodosities domu darbam, jo vairāk netīrumu izkūp, un tiem vairs nevajadzēs parādīties.
Alerģiju var radīt sārņu uzkrāšanās aknās. Aknas vairs nespēj attīrīt organismu, un āda spiesta nākt tai palīgā. Aknas netiek galā ar savu uzdevumu, jo bailes no dusmām un naida to nobloķējušas. Ja aknas ir bezpalīdzīgas, aiz tām slēpjas sirds čakras enerģijas nepietiekamība. Tātad nav kārtībā mīlas jūtas. Alerģija ir mīlestības, baiļu un dusmu radīts mutulis, kas savā būtībā ir protesta forma, kas rodas no paniskām dusmām.
Bērns ir ģimenē valdošo attiecību spogulis. Vecāku naids vai dusmas pret visu, kas ir slikts un netiek labots, ko nav paveicis dzīvesbiedrs vai valdība, iznīcina viņos mīlestības jūtas. Bērns to jūt – no vecāku mīlestības sabrukuma līdz ģimenes sabrukumam, kad sirdi bloķē mēmas sirdssāpes. Tāpēc alerģija bērniem var rasties no tā, ka viņi redz vecāku dusmas, neapmierinātību, strīdus. Redzēdami, kā tiek iznīcināta vislielākā vērtība – mīlestība, bērni cenšas glābt, kas vēl glābjams. Viņi kļūst nemierīgi, nervozi, mēģina caursist baiļu sienu, lai ļautu plūst mīlestībai, tomēr neviens viņus nesaprot, un bērni sasirgst ar alerģiju.
Ja alerģija rodas bērnam, tas nozīmē, ka bērnam ir paniskais bailes „mani nemīl”, kas veidojas no vecāku vēlmes piespiest bērnu veikt uzdevumu, ko bērns pats nevēlas. Alerģija ir protests pret piespiešanu vai protests pret vecāku meliem. Āda norāda attieksmi pret godīgumu. Pats sliktākais ir melot pašam sev.
Ja bērns baidās, ka viņu nelaidīs ārā, un tas viņu sanikno, šim bērnam var rasties tā dēvētais siena drudzis – alerģija pret augu ziedputekšņiem. Ja siena drudzis piemeklējis brieduma gados, padomājiet, vai neesat jutis nepatiku pret siena vākšanu laukos vai sarūgtinājumu par kādu konkrētu gadījumu dabā.
Iesaku Laurai padomāt, vai bērnam netiek spiests darīt kādus lauku darbus lauku saimniecībā, kas viņam nepatīk vai varbūt ir bijis kāds nepatīkams gadījums dabā? Siena drudzis var būt bērnam kā aizsargreakcija, lai viņam šie darbi nebūtu jādara. Vai bērns agrāk vai tagad nav ierobežots ar laukā iešanu, piemēram, sliktos laika apstākļos?