Jasmīna jautā: Vēršos pie Jums pēc padoma: manam bērnam jau ir apritējuši divi gadi, kopš divu mēneša vecuma sāka zīst īkšķi, knupi bērns īsti nav vēlējies. Īkšķi zīž uz gulēšanu, vai citreiz sēžot tieši man klēpī un tad vēl papildus sāk manus matus plēst. Jāsaka, ka mājās viss ir kārtībā, bērnam uzmanība no abiem vecākiem tiek un abi viņu mīlam, lutinam. Esmu novērojusi, ka bez īkšķa var arī iztikt, ir bijis, kad runāju un stāstu, ka tā nevajag, zobiņi būs nesmuki vai uzlieku laku ar rūgtu garšu un vajadzība pēc īkšķa nemaz nav, tik bērniņš paskatās uz mani un pasmaida, un rociņu zem vaidziņa paliek un guļ, bet pēdējā laikā atkal sākas tas pats ar īkšķi no jauna. Likās, ka jau no netikuma būsim atradinājuši.
Vai jūs varētu, lūdzu, izskaidrot, ko tas varētu nozīmēt? Bērns ir ļoti gaidīts, mīlēts, lolots no mums abiem. Bērns tiek samīļots ik dienu, sakām labus vārdus, ka mīlam bērnu, ka vecāki mīl viens otru utt. Ja esmu netaisna, tad vienmēr
bērnam atvainojos un pasaku, ka negribēju tā un, ka es nedusmojos un mīlu viņu. Tikai par ko tas varētu liecināt no garīgās puses? Esmu apjukusi un nesaprotu, ko man vēl darīt, lai bērniņš tā nedarītu.
Elvita Rudzāte atbild: Ir jutīgāki bērni un mazāk jutīgi. Tie bērni, kuri ir jutīgāki, tiem vairāk ir nepieciešams nomierinošs līdzeklis kā knupītis vai īkšķis. Knupītis ir mākslīgais nomierinātājs, bet īkšķis ir dabīgais nomierinātājs. Īpaši jutīgi bērni izvēlēsies īkšķi.
Bērna jutīgums ir saistīts ar viņa garīguma pakāpi – jo augstāka tā ir, jo bērns ir jutīgāks. Jutīgu bērnu var satraukt ne tikai tas, kas notiek ģimenē, bet arī tas, kas notiek valstī un pasaulē. Viņš jūt vibrācijas, bet tās pašlaik visā pasaulē ir ļoti zemas, bet īpaši zemas tās ir pilsētās. Tāpēc jutīgi bērni labi jūtas tikai laukos, zaļā, tīrā un klusā vidē.
Es ieteiktu nesatraukties par to, ka bērns sūkā īkšķi, bet turpināt bērnu atbalstīt ar savu mīlestību, dodot tam drošības izjūtu. Padomāt par to, kas vidē, kur ģimene dzīvo, varētu bērnu satraukt un mēģināt stresa avotu novērst. Svarīgi ir bērnu nekaunināt par īkšķa sūkāšanu, jo svarīgāk, lai viņš spēj sevi nomierināt, kā arī kaunināšana var atstāt sekas uz visu mūžu. Bērns pārstās sūkāt īkšķi, tad kad tam pienāks laiks. Protams, vajag pamēģināt novērst bērna uzmanību no īkšķa sūkāšanas, pirms aizmigšanas pastāstot cik labi nāk miedziņš, ja rociņas paliek zem vaidziņiem, vai blakus noguldot mīļmantiņu, vai lasot pasaku līdz bērns aizmieg, vai vislabāk šajā vecumā dziedot šūpuļdziesmu līdz bērns aizmieg u.tml.
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 14. janvāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …