Kāpēc cilvēkam ir palēnināta vairogdziedzera darbība? 03.12.2021
Keita jautā: Kāpēc cilvēkam ir palēnināta vairogdziedzera darbība? Pēc pazīmēm spriežot, man tāda varētu būt, jo jūtos slikti. Visu laiku ir tāds nogurums, nespēks, nav enerģijas. Ir arī hormonālie traucējumi. Gribētu lūgt Jūsu viedokli.
Elvita Rudzāte atbild: Piektās čakras centrālais orgāns ir vairogdziedzeris – saskarsmes orgāns. Šis orgāns vairāk par visiem uzkrāj neapmierinātību.
Vairogdziedzeris ir saskarsmes orgāns mīlestības apgūšanai bez nosacījumiem. Vairogdziedzeris sastāv no divām daivām un sašaurinājuma. Kreisā daiva atspoguļo prasmi kontaktēties ar vīriešu dzimumu, labā – prasmi kontaktēties ar sieviešu dzimumu. Sašaurinājums apvieno šos divus saskarsmes veidus vienā veselumā, it kā teikdams, ka citādi dzīvot nav iespējams.
Epitēlijķermenīši ir lielu solījumu orgāni. Dziedzeri ir četri. Tie atrodas uz vairogdziedzera aizmugurējās virsmas, t.i., gribas rajonā. Tie pauž Dieva gribu dot cilvēkam izvēles brīvību. Tie saka: „Mīli, ko gribi – zemi vai debesis, vīrieti vai sievieti, materiālo vai garīgo, taču galvenais ir mīlēt bez nosacījumiem. Ja kaut ko vai kādu mīli patiesi, no sirds, iemācīsies mīlēt arī citus. Katram epitēlijķermenītim ir savs uzdevums:
1) spēku nosaka apakšējais kreisais (vīrietis) – KALCIJS.
2) izturību nosaka apakšējais labais (sieviete) – DZELZS.
3) saprātīgumu nosaka augšējais kreisais (vīrietis) – FOSFORS.
4) elastīgumu nosaka augšējais labais (sieviete) – SELĒNS.
Epitēlijķermenīši regulē kalcija apmaiņu organismā. Kā redzat, cilvēka kaulu stāvokli nosaka ne tikai kalcijs kā spēks, bet arī dzelzs kā izturība, fosfors kā saprātīgums un selēns kā elastība.
Ja vairogdziedzerī radusies disfunkcija, saskarsme ar pasauli notiek ar grūtībām, prasa pārlieku piepūli, bet spēka tam nav, tikai rodas sarūgtinājums, veltīguma un bezjēdzības izjūta. Nemitīgās bailes, ka dzīve piespiedīs pie zemes, rada vairogdziedzera disfunkciju. Tās visas ir niknas dzīves cīņas pazīmes.
Piektā čakra atrodas baiļu „mani nemīl” ietekmes sfēras centrā. Virs tās ir galva ar visiem dzīvībai svarīgiem centriem, ieskaitot vielmaiņas centru. Bailes „mani nemīl”, es nevienam neesmu vajadzīgs, man nekas neiznāk tā, kā vajadzētu, par spīti pūlēm bloķē saskarsmi. Bloķēta saskarsme neļauj centriem redzēt ķermeņa grūtības. Kas par labāku uzskata bēgšanu no bailēm, tas fiziskajā līmenī ir aktīvāks, un viņam rodas vairogdziedzera hiperfunkcija.
Vairogdziedzera skaidra funkcionālās nepietiekamības pazīme parasti ir kākslis jeb vairogdziedzera palielināšanās kā mēģinājums kompensēt funkcionālo nepietiekamību. Jebkurš palielinājums liecina par skumju pieaugumu. Kas sev aizliedz raudāt, taču vēlas parādīt, kā viņu nomocījušas skumjas, ko izraisījusi neapmierinātība, tam vairogdziedzeris lien uz āru. Kas nekādā gadījumā nevēlas konstatēt savu nožēlojamo stāvokli, tam vairogdziedzeris slēpjas aiz krūšu kaula. Tāds cilvēks vairs neiztur neapmierinātību, ko pauž pret viņu vai vienalga ko, jo tā viņu smacē. Savu neiecietību viņš sāk atklāti paust naidpilnās dusmās. Rodoties nepilnvērtības kompleksam un sasniedzot tā kritisko robežu, kākslis jeb vairogdziedzera kompensējoša palielināšanās izvēršas funkcionālā nepietiekamībā.
Lai palīdzētu sev, jāatbrīvo bailes izrādīties vainīgam, un pazīmes, kas raksturīgas vairogdziedzera pazeminātām (palēninātām) darbības funkcijām, sāks samazināties. Ja jūs atbrīvosiet savu kareivīgo protestu, sāks izzust paaugstinātu funkciju pazīmes. Gan pazeminātu, gan paaugstinātu vairogdziedzera funkciju gadījumā ķermenī vērojama joda nepietiekamība, kuru var novērst ar līdzsvarotību jeb pareizu attieksmi pret dzīvi.
Vairogdziedzeris ir attieksmes orgāns. Jūgu neiztur tas, kam ir liela vainas izjūta un kas tāpēc uzskata, ka viņam nav tiesību atvērt muti, lai sevi aizsargātu vai izteiktu savu viedokli. Cilvēkiem, ko nomākusi vainas izjūta, tiek traucētas vairogdziedzera funkcijas. Vienlaikus mazinās visu orgānu un audu darbaspējas, jo vairogdziedzeris regulē visu orgānu un audu savstarpējo saskarsmi.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 4. februāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …