Kāpēc cilvēki paliek arvien dusmīgāki, ja uz viņu dusmošanos atbild ar mīlestību? 11.09.2023
Justīne jautā: Kāpēc cilvēki paliek arvien dusmīgāki, ja uz viņu dusmošanos atbild ar mīlestību?
Pēdējā laikā ar šādām situācijām nākas saskarties biežāk. Pretī dabūju vēl vairāk pazemojumus, bet tas nekas – es redzu, ka tomēr šajā cilvēkā ir tas gaišumiņš.
Elvita Rudzāte atbild: Mīlestība ir enerģija. Dusmas arī ir enerģija. Ja dusmu enerģija pieaug, tas nozīmē, ka dusmu kairinātājs ir pieaudzis. Ļoti svarīgi Justīnei ir izprast, kāpēc uz viņu sadusmojās, kā viņa ar savu izturēšanos provocēja dusmas? Mīlestība neprovocē dusmas. Mīlestība nevairo dusmas. Rodas jautājums, vai tā ir mīlestība ar kādu Justīne atbild uz dusmošanos? Kādas patiesībā ir Justīnes iekšējās izjūtas, kad viņa atbild uz dusmošanos?
Tā kā Justīne iet garīgās izaugsmes ceļu, tad viņa ir nonākusi ļoti svarīgā attīstības punktā, kad jāsāk vērot enerģija, kuru radi. Ja Justīne pēc savas atbildes, kuru viņa uzskatīja, ka tā ir ar mīlestību teikta, saņēma pretī pazemojumus, tad tas nozīmē, ka no viņas plūda pazemojuma enerģija. Respektīvi, kaut kas Justīnes vārdos vai rīcībā rada pazemojuma izjūtu otrā cilvēkā. Piemēram, ja Justīne teica gudrus vārdus, tas varēja radīt otrā cilvēkā sajūtu, ka Justīne domā, ka viņa ir gudrāka par otru cilvēku, kas savukārt otrā cilvēkā varēja radīt niecības izjūtu un tāpēc cilvēks it kā aizsargājoties sāka pazemot Justīni. Ja Justīne domās tikai padomāja, ka viņa ir gudrāka par otru cilvēku, tad otrs cilvēks uztvēra no Justīnes pārākuma enerģiju, kas viņu pazemoja, tāpēc tāda pretreakcija.
Ja Justīne patiešām būtu atbildējusi uz dusmām ar mīlestību, tad otrā cilvēkā dusmas mazinātos, jo pozitīva enerģija dzēš negatīvu enerģiju.
Savukārt pārmēru labais rada slikto. Tāpēc Justīnei ir jāpadomā par savu pārmēra labo, kas patiesībā rada slikto. Vai viņas mīlestība ir patiesa, vai savtīga? Piemēram, māte, kas pārmēru rūpējas par bērnu, rada bērnā riebumu pret mātes rūpēm. Neko nedrīkst pārspīlēt. Mātes pārspīlētā aprūpe liecina tikai par neuzticēšanos bērnam, tāpēc bērns reaģē negatīvi uz labo.
Līdzībās runājot, organizāciju vadītājiem visos kursos māca, ka darbinieki ir jāslavē, jo uzslavas vairāk motivē viņus strādāt. Ja vadītājs sāk slavēt darbiniekus tikai ar nodomu, lai viņi vairāk strādā, bet patiesībā nevēlas tos slavēt, tad darbinieki, dzirdot vadītāja uzslavas, jūtas slikti – uzslavas rada darbiniekos riebumu un kādām jūtīgākam pat sliktu dūšu. Vadītājs būs neizpratnē, ko tad viņš tādu sliktu izdarīja? Viņš tikai paslavēja darbinieku, bet enerģētiski darbinieks jūt, ka uzslava nav nākusi no sirds, ka tā izteikta ar savtīgu nodomu.
Tāpēc, ja tu ar savu labo radi negatīvu enerģiju, tad ir ļoti jāpadomā, kāds ir tavs labais vai patiešām tas ir labs?
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 16. janvāra līdz 2025.g. 27. februārim, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar Lasīt vairāk …