Kāpēc dažādās literatūrās ķermeņa simboliskā nozīme ir pretēja? 02.10.2021
Sieviete jautā: Es nekādi nesaprotu, kā izskaidrojams tas, ka dažādās literatūrās ķermeņa puses saistība ar dzimumu ir dažāda. Iespējams esmu par to rakstījusi, ka visu mūžu esmu pārliecināta, ka labā puse ir vīrišķā, tā to atradu gan Luīzes Heijas grāmatās, gan Siņeļņikova, tikai vēlāk lasot Lūli Vilmu šķiet apjuku, jo ja nemaldos tur bija otrādāk un arī jūs apgalvojat pretējo. Kā arī es jau patiesi bieži biju redzējusi sakritību dzīvē. Tāpat šajā neiralģijas gadījumā, jūs rakstāt, ka labā puse saistīta ar sieviešu pusi, vai pat bailēm, ka man varētu atņemt vīru, greizsirdība. Bet manā dzīvē vispār nekā tāda nav, drīzāk ir sarežģītas attiecības ar vīra vecākiem, kur varētu teikt daudz sāpīga ir noklusēts un nav vēlmes komunicēt, es drīzāk šo redzētu, kā tādu izvairīšanos vai kad jūtas nākas apslēpt, liekuļot, tās varētu būt saskarsmes problēmas, un jā protams arī vīra mamma ir sieviete. Jā ir bailes, ko atkal teiks, padomās, kā reaģēs, tās varētu būt bailes mani nemīl. Bet tādas bailes ir arī par vīra tēvu, bet viņš taču ir vīrietis. Iespējams jau pati atbildēju uz savu jautājumu un neredzēju, ka tā sieviete var būt vīra māte. Kaut pēdējos gados vairs nav tādu klaju pārmetumu, zemtekstu vai skatienu. Vienalga manī ir bijība un tāda turēšanās pa gabalu, un ja runa ir par nākotni, jā, kā, lai es netiekos, ja mazbērni taču grib, lai ome nāk kaut vai uz jubilejām.
Elvita Rudzāte atbild: Es zinu, ka V.Siņeļņikovs, L.Heija un arī citi autori norāda, ka kreisā puse ir sievišķā un labā puse vīrišķā. Vīlma Lūle savā grāmatā šo situāciju ir pieminējusi, ka viņa redzējusi, ka ir otrādi un prasījusi saviem Skolotājiem, kāpēc viņa redz otrādi. Viņas Skolotāji atbildēja, ka viņa redz pareizi. Kad es jautāju par šo problēmu Sirjei Ūsbekai, kas ir Vīlmas Lūles garīgā ceļa līdzgaitniece, tad viņa to skaidroja ar to, ka cilvēkam ir vairāki ķermeņi (fiziskais, ēteriskais, astrālais, mentālais utt.) un, ka šī sievišķā un vīrišķā enerģija mainās pa spirāli, tāpēc fiziskajā ķermenī kreisā puse ir vīrišķā un labā puse ir sievišķā, bet smalkajos ķermeņos varētu tas būt otrādi. Informācija, ka kreisā puse ir sievišķā un labā vīrišķā nāk no austrumiem. Austrumu gudrie, pārsvarā uzmanību pievērsa smalkajiem ķermeņiem (skatoties auras), tāpēc no tās puses nāk informācija, ka kreisā puse ir sievišķā un labā vīrišķā.
Vēl ir cits aspekts, kas liecina, ka abām pusēm ir taisnība, t.i., spogulis. Ja cilvēks skatās spogulī, tad viņš redz labo pusi kā kreiso un otrādi. Tātad rodas jautājums, kā cilvēks, kas ir sniedzis šo informāciju, ir skatījies no sevis vai uz sevi?
Es šim jautājumam piegāju, vērojot dzīvi, kā tad ir? Savā praksē es neesmu sastapusies ne ar vienu gadījumu, kad meklējot slimības cēloni, es to būtu atradusi kreisā pusē saistībā ar sievieti un labā pusē saistībā ar vīrieti. Tāpēc es pieturos pie Vīlmas Lūles skaidrojuma. Vispareizākais ir katru informāciju pārbaudīt. Nav jātic ne man, ne citiem skolotājiem, vienkārši informācija ir jāpārbauda. Tomēr sieviete ļoti labi, rakstot vēstuli atklāja, ka ne vienmēr uzreiz spējam iedomāties problēmas cēloni. Tāpēc to dažkārt nākas meklēt pietiekami ilgi, analizējot savu dzīvi.
Ķermeņa pušu un citu ķermeņa daļu simboliskā nozīme ir dota, lai cilvēkam būtu vieglāk atrast slimības cēloni un to novērst. Simboliskajai nozīmei nevajag pieķerties, bet to uztvert tikai kā virziena rādītāju. Pats svarīgākais ir analizēt savu dzīvi un izprast visus negatīvos kairinātājus, darot visu, lai tos likvidētu. Piemēram, sieviete vēstulē min, ka viņa baidās no vīra tēva, bet ķermeņa kreisā pusē pagaidām problēmu nav. Tas nozīmē, ka viņas bailes no vīra tēva nav tik lielas kā no vīra mātes. Stress, kas radies no bailēm no vīra tēva, ir uzkrājies ķermeņa kreisā pusē, bet pagaidām par sevi neliek manīt, jo tas vēl nav pārsniedzis kritisko robežu. Savukārt stress, kas uzkrājies ķermeņa labajā pusē un saistīts ar bailēm no vīra mātes, jau ir pārsniedzis kritisko robežu, tāpēc radās veselības problēmas.
Stresi ir mūsu skolotāji un no tiem kaut kas ir jāmācās. Ja esam apguvuši stresa doto mācību, tad turpmāk mēs to vairs neuzņemam. Sievietes gadījumā, ja viņa izpratīs savus stresus, tad viņa turpmāk vairs nebaidīsies no saviem vīra vecākiem. Taču stresu izpratne nav virspusēja, tai ir daudz nianšu, tāpēc nepieciešams veikt dzīves analīzi un ikdienā sekot līdzi kādas izmaiņas notiek dzīvē, lai vislabākā veidā izprastu stresu sniegtās mācības. Piemēram, sievietes gadījumā es nevaru izskaidrot visas mācības, kuras sniedz bailes no vīra vecākiem, jo man pietrūkst informācija par sievieti kā šādas bailes ir radušās un to var uzzināt tikai veicot sievietes dzīves analīzi un ikdienā sekojot līdzi notikumiem, kas piemeklē sievieti. Patiesībā sevis izzināšana ir ļoti nopietns sevis pētniecisks darbs, kam ir nepieciešams laiks.
Tāpēc sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” piedāvā programmas, kur mācās izprast stresu sniegtās mācības un ikdienā seko līdzi kādi notikumi notiek cilvēka dzīvē, lai izprastu dzīves sniegto mācību nianses. Iesaku sievietei piedalīties sociālā uzņēmuma “DVĒSELES MIERS” programmā “Garīgā prakse – mana ikdiena” (skatīt šeit), jo šī programma notiek regulāri, katru svētdienas vakaru, palīdzot izprast dzīves dotās mācības caur dzīves notikumiem, kā arī vismaz vienu reizi piedalīties dvēseles miera atgūšanas programmā “Dvēseles miers”, lai izprastu savus stresus un to sniegtās mācības (informācija par darba dienu grupu skatīt šeit, informāciju par brīvdienu grupu skatīt šeit).
Sieviete spēs bez stresiem uzņemt ciemos vīra vecākus brīdī, kad būs izpratusi mācības, kuras neapzināti sniedz vīra vecāki. Atcerieties, ka cilvēki cits citam ir skolotāji un, ka mēs esam nākuši iemiesojumā nevis lai baudītu dzīvi, bet lai kļūtu dzīves gudrāki. Sievietei vīra vecāki neapzināti palīdz kļūt dzīves gudrākai, tāpēc nekad nevajag bēgt no problēmām, bet gan tās risināt un caur tām augt garā.