Kāpēc es nevaru izveidot ģimeni? 18.04.2018
Gita jautā: Rakstu, lai noskaidrotu šādu jautājumu – man ir gandrīz 30, esmu viena, studēju doktoru, strādāju. Vēlētos nodibināt ģimeni, bet nekādi neizdodas. Man šķiet, ka mana dzīve ir tukša, kaut gan es daru daudz darbus sabiedrības labā – tie dod labi padarīta darba sajūtu, bet nepiepilda mani. Vīrieši, ar kuriem esmu tikusies (sava vecuma, vecāki), attiecības veidot nevēlas, bieži vien paši nezin, ko grib (es jau sākumā skaidri pasaku, ka vēlos
nopietnas attiecības, gribu precēties, ģimeni un bērnus).
Man šķiet, ka ar šādiem izteikumiem es vīriešus atbaidu un man ir radies iespaids, ka mūsdienu vīrieši nevēlas uzņemties atbildību. Seksu jau mūsdienās var saņemt bezmaz jebkur, jo ir daudzas sievietes, kuras ir gatavas to sniegt, ģimene un bērni ir atbildība, kuru liela daļa mūsdienu vīriešu nevēlas, viņi labprātāk vēlas izklaides un uzdzīvi, nav nevienam jāatskaitās un nav jārūpējas par nevienu.
Domāju, ka ar mani kaut kas nav kārtībā, ja jau viss pajūk tikko sācies. Nevaru saprast, kas tieši. Esmu daudz lūgusies, lai Dievs man palīdz sastapt manu īsto cilvēku, bet nekā. Saprotu arī to, ka katram ir sava misija, bet man
ir skumji, ka mana misija nav ģimene un bērni. Protams, es vēlētos arī adoptēt bērnus, bet prātīgāk būtu, ja bērnam būtu abi vecāki – pati esmu augusi bez tēva, un man pietrūkst vīrišķās puses dzīvē, pārsvarā visur apkārt ir sievietes, varbūt tas ir iemesls, kādēļ neprotu veidot attiecības. Manī ir arī jocīga sajūta, jo kaut gan man ir tuvu 30, es jūtos kā meitene nevis sieviete. Man pat ir jocīgi, ja kāds mani nosauc par sievieti vai iedala šajā kategorijā.
Elvita Rudzāte atbild: Sievietei, kas ir izaugusi bez tēva, varētu būt grūtības veidot attiecības ar vīrieti, jo viņa nezina kā to darīt. Attiecības ar vīrieti sieviete mācās veidot ģimenē, veidojot attiecības ar tēvu. Ja tēva nav un mātei nav bijušas citas attiecības, kur bērns varētu redzēt sievietes un vīrieša attiecības, tad bērns pieaugot mēģina attiecības veidot tā kā viņš to saprot, bet bieži ir jāpiedzīvo vilšanās, jo nav sapratnes kā mīlēt vīrieti vai sievieti.
Es nezinu kāds ir Dieva plāns attiecībā uz Gitu, bet es varu rekomendēt izdarīt visu, kas ir viņas spēkos, lai dzēstu slikto ģimenes karmu. Ja Dievs gribēs dāvāt Gitai ģimeni, tad tā notiks un viņa izredzēto satiks visneiedomājamākā vietā un veidā. Ja Dievs vēlēsies, lai Gita iemācītos būt laimīga pati savā sirdī, nesaistot savu laimi ar ārpasauli – ar ģimeni, tad Viņš nepiedāvās Gitai iespēju izveidot ģimeni. Ja Gita jutīsies vīlusies par šādu Dieva izvēli, tad viņa neko nav sapratusi no dzīves un neredz kāda vērtība ir katrai Dieva dotajai iespējai. Patiesībā viņa izvirza prasības Dievam, kādu viņa vēlas savu dzīvi. Tā nevajadzētu būt, jo cilvēks nevar būt augstāks par Dievu. Dievs bieži apmierina mūsu vēlmes, lai mēs redzētu, cik tās patiesībā ir muļķīgas. Es nesaku, ka vēlme izveidot ģimeni ir muļķīga. Es vairāk vēlos pievērst uzmanību apstāklim, ka Gita nepaļaujas uz Dieva gribu un izvēli. Daudz vieglāk ir dzīvot, ja cilvēks pilnībā paļaujas uz Dieva gribu, bet šāds apziņas līmenis ir jāsasniedz un to nenosaka iegūtais doktora grāds. Dzīves gudrība ir jāattīsta, ejot garīgās attīstības ceļu, apgūstot Dievišķo zinātni.
Kā dzēst ģimenes karmu? Ar piedošanu līdz pat trešajai paaudzei, ka vecāki un vecvecāki nav pratuši izveidot laimīgu ģimeni, ka nav pratuši mīlēt bez nosacījumiem un sāpinājuši cits citu. Tikai izprotot vecāku un vecvecāku kļūdas, cilvēks zina, kā viņš nedrīkst rīkoties, lai ģimenes kļūdas neatkārtotu. Ignorējot ģimenes neapgūtās mācības, cilvēks neattīstās un tad problēmas nākas piedzīvot pašam līdz sapratne atnāk caur savu pieredzi.
Portālu Domātājs.lv lasa diezgan daudz vīrieši un man bieži nākas dzirdēt no vīriešiem vaimanas, ka viņi nespēj atrast sievieti ar ko izveidot laimīgu ģimeni. Vīriešiem ģimene ir vairāk nepieciešama nekā sievietei, jo viņi nespēj dzīvot bez mīlestības avota. Cits jautājums, ka šie cilvēki, kas patiešām vēlas izveidot ģimeni, kāpēc viņi nesatiekas? Tāpēc, ka Dievs viņus nesaved kopā, jo katrai pusei kaut kas ir jāmācās.
Iespējams Gitai ir jāatbrīvojas no vēlmes izveidot ģimeni. Ja viņa sev neizvirzīs šādu mērķi, viņa jutīsies brīva. Ja viņa patiešām tic un paļaujas uz Dievu, tad viņai ir jācenšas izprast, ko tieši šajā laikā Dievs vēlas, lai viņa dara? Ja viņas uzdevums ir kalpot sabiedrībai, tad tas šajā brīdī ir jādara un nav jādomā par savām nepiepildītām vēlmēm, atstājot visu Dieva ziņā. Tie cilvēki, kas prot dzīvot saskaņā ar Dieva gribu, jūtas brīvi un piepildīti. Vienīgi viņiem sirds sāp, ja viņi redz, ka sabiedrība novēršas no Dieva vai, ja viņi nespēj palīdzēt garīgā ceļa gājējiem dzīves situācijās, kad Dievs pārbauda ceļiniekus caur dzīves grūtībām. Bieži tieši grūtību laikā ceļinieki zaudē ticību un pievēršas materiālajai pasaulei.
Tikai tagad es saprotu svētos cilvēkus, kas piedzīvoja tumsas brīžus laikā, kad apkārtējie domu biedri atteicās no Dieva, ja Dievs nebija izpildījis to lūgšanas. Kāpēc Dievs neizpilda visas lūgšanas? Tāpēc, ka vēlas, lai cilvēki augtu garā, bet vai cilvēks augs garā, ja visi viņa lūgumi tiks piepildīti? Iedomājieties kas notiktu, ja baznīcā piepildītos visi lūgumi? Cilvēki dotos uz baznīcu kā uz veikalu, kur izteiktu savus lūgumus, bet vai viņu ticība Dievam pieaugtu? Nē, viņi attālinātos no Dieva arvien tālāk, jo neko negribētu mācīties, bet lūgtu tikai par savām vēlēšanām.
Pats svarīgākais ir strādāt ar sevi. Gitai ir jāmācās atbrīvot savas bailes “mani nemīl”, kas ir viens no galvenajiem cēloņiem mīlestības enerģijas plūsmas bloķēšanai. Tieši šo baiļu dēļ, vīrieši viņas mīlestību nejūt un Gitas vēlmi veidot ģimeni uztver kā mantu, kas jānopērk veikalā. Vīrietis, kas jūt sievietes mīlestības enerģiju, nevēlas pārtraukt attiecības, bet tieši otrādi, vēlas pavadīt kopā pēc iespējas ilgāku laiku. Vīrietis, kas jūt tikai sievietes vēlmes, bēg no šādas sievietes, jo zina, ka viņam nepietiks spēka apmierināt visas sievietes vēlmes.
Iesaku Gitai klausīties e-seminārus “Piedošanas mācība” un lasīt Gudrības Vārda Mācību, kas palīdz atvērt nocietinātās sirsniņas, kā arī apmeklēt Sokrata tautskolas pasākumus, kur tiek sniegta palīdzība dzīves un neapgūto mācību izpratnē.