Marta jautā: Mūsu ģimenē gan mans tēvs, gan brālis, gan es graužam nagus. Arī vizuāli visi 3 esam līdzīgi, ar brāli fiziski esam vairāk atsitušies tēvā nekā mātē, kura nagus negrauž. Kāpēc vispār cilvēki grauž nagus un vai tad tas pārmantojas? Vai tas varētu būt kāds neapzināti kopējs karmisks pārdzīvojums ko visi 3 dalām?
Elvita Rudzāte atbild: Bērnībā bērns nagus sāk grauzt, ja viņam ir kāds iekšējs pārdzīvojums, kāda ārēja situācija liek pastāvīgi viņam būt stresā. Graužot nagus bērns sevi nomierina. Vēlāk tas kļūst par paradumu, jo brīdī, kad ir kāds stress, cilvēks it kā meklē glābiņu pats pie sevis, graužot nagus jeb saņemot enerģiju no sevis. Nagu graušana var būt arī laikā, kad cilvēks aktīvi domā jeb viņā notiek aktīvs radošais process – deg iekšējā uguns, kad atkal ir nepieciešams iekšējs nomierinājums, kam palīdz nagu graušana.
Tā kā Martas tēvs grauž nagus, tad to redzēja arī viņa bērni, kas slikto paradumu pārmantoja, uzskatot, ka tēvs rīkojas pareizi. Diemžēl sliktie paradumi pielīp labāk nekā labie paradumi.
Kā atbrīvoties no šī paraduma? Vispirms ir jāsaprot kādi stresi traucē ikdienā? Pēc tam ir jāpadomā kā nagus var aizklāt, lai nebūtu tie jāgrauž, piemēram, varbūt mākslīgu nagu uzlikšana traucēs to darīt vai vismaz nagu nolakošana, jo lakas garša mutē nav patīkama. Ikvienas garīgās prakses praktizēšana palīdz atbrīvoties no stresa, kā arī var palīdzēt atbrīvoties no sliktiem paradumiem, ja tiek lūgta palīdzība Dievam, lai atbrīvo no sliktā paraduma.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …