Annija jautā: Pirms pus gada darbā iepazinos ar kolēģi. Iepazīšanās notika jaukā atmosfērā pie vīna glāzes. Pavadījām kopā burvīgu vakaru. Pēc šī vakara turpinājām satikšanos gan darbā, gan ārpus darba. Viss būtu skaisti, taču šis vīrietis ir precējies. Un tiekoties, es to zināju. Tikšanās sākumā man tas viss likās nepareizi un sapratu, ka pieļauju kļūdas, taču turpināju pavadīt laiku kopā ar viņu. Šobrīd aizvien vēl tiekamies, taču retāk. Esam kolēģi, tāpēc nekur tālu no redzesloka netiekam.
Notikušo es nenožēloju, taču apzinos, ka tas nebija pareizi. Ko man ir jāmācās no šīs pieredzes, kurā esmu iekļuvusi pirmo reizi dzīvē, tiekoties ar aizņemtu cilvēku?! Kāda ir mana mācību stunda, izejot šim visam cauri?!
Elvita Rudzāte atbild: Viens no pārbaudījumiem ar kuru jāsastopas pilnīgi visiem garīgā ceļa gājējiem, ir kārdinājuma situāciju pārvarēšana, kā arī egoisms, kas pavada kārdinājuma situācijas. Iepazīšanās ar brīnišķīgu cilvēku, kurš ir precējies vai dzīvo kopā ar citu sievieti/vīrieti, ir kārdinājuma situācija, kurā pārbauda abus partnerus. Šajā gadījumā sievietei bija pārbaudījums, vai viņa uzsāks attiecības ar vīrieti, zinot, ka tas varētu sāpēt viņa ģimenei vai atteiksies no kārdinājuma?
Ja būtu viegli atteikties no kārdinājuma, tad tas nebūtu īsts kārdinājums. Šādās situācijās kārdinājumam palīdz egoisms – galvenais lai man būtu labi, par citiem es nodomāju.
Sliktākais šajā situācijā ir tas, ka sieviete pieļauto kļūdu nenožēlo, tas nozīmē, ka karmiskais rats ir iegriezts un visticamāk diezgan sāpīgā veidā tas atgriezīsies pie sievietes.
Varu tikai minēt kā tas var atgriezties, bet parasti tas atgriežas līdzīgā formā. Vai nu viņai pašai nāksies piedzīvot situāciju, kad viņas vīram ir interesanti tikties ar citu sievieti, uzsākot attiecības, vai cietīs viņas bērns vai mazbērns. Var būt arī cita veida ciešanas, piemēram, nespēja izveidot ģimeni. Karmas likums māca – par mazām pieļautām kļūdām ciešam mēs paši, par lielām pieļautām kļūdām cieš mūsu bērni un par ļoti lielām kļūdām cieš mūsu mazbērni, bet tev nāksies to visu redzēt un pārdzīvot, kā arī saprast – par ko man tādas ciešanas, kā arī smagas kļūdas ir jāizpērk nākamo dzīvju laikā.
Ja sieviete nožēlotu pieļauto kļūdu un turpmāk neļautos attiecībām ar aizņemtu vīrieti, tad viņa daļēji savu karmu dzēstu un tā atgrieztos atpakaļ daudz maigākā formā. Ja viņa nākamajā reizē, kad viņai uzmanību izrādīs precēts vīrietis, neļausies kārdinājumam un atteiks vīrietim, neuzsākot attiecības vai saglabājot tikai draudzību, tad viņa būs uzvarējusi kārdinājuma situāciju un celsies savā attīstībā. Pašlaik viņa dzīves eksāmenā ir izkritusi un tikai Dievs zina vai viņa savā attīstībā stāv uz vietas vai ir nomesta zemāk.
Tā kā sievietē ir diezgan augstā līmenī egoisms, tad tā ir nākamā mācība, kas viņai būs jāapgūst, kas nozīmē, ka viņai būs jāiepazīst situācija, kad ar viņu nerēķinās. Šādu situāciju var piedzīvot gan darbā, gan personiskā dzīvē, līdz viņa iemācīsies ar citiem rēķināties. Visbiežāk egoistus pārmāca bērns ar autismu, kurš liek vecākiem dancot ap sevi tik ilgi līdz no vecākiem egoisms ir izdzīts pilnībā.
Es nezinu kā sievietes attiecības attīstīsies tālāk, bet ja vīrietim viņa apniks, tad varētu būt diezgan sāpīgi redzēt, ka vīrietis vairs viņai neizrāda nekādu uzmanību. Patiesībā šādas sekas par pieļauto kļūdu vēl būtu maigs sods, ja tikai viņai nākotnē nebūtu jāpiedzīvo neuzticība un nodevība.
Iesaku sievietei tomēr nožēlot pieļauto kļūdu, domās lūgt piedošanu vīrieša ģimenei, kas netiešā veidā ir sāpināta (ar to es domāju, ka ģimene neko nezina) un pārtraukt romantiskās attiecības, saglabājot draudzību kā kolēģiem.