Kāpēc jogas vingrinājuma laikā man sāp kreisais plecs? 19.07.2021
Līvija jautā: Paziņa ieteica uzrakstīt Jums. Man Jums ir jautājums par šādu tēmu- jogas nodarbībā veicot konkrētu kustību kopumu (jeb no “planka” pozīcijas pārejot uz “suns uz leju”), iesāpas kreisās rokas plecs. Vai Jums būtu kāds skaidrojums šim?
Elvita Rudzāte atbild: Jogas vingrinājumu laikā var sāpēt tās ķermeņa daļas, kur ir uzkrājušies stresi, kas vingrinājuma laikā tiek it kā izkustināti, bet ne atbrīvoti, jo stress aiziet tikai tad, ja tā sniegtā mācība ir izprasta.
Ķermeņa kreisā puseir vīrišķās enerģijas nesēja un saistīta ar racionālismu. Ja jums ir kādas veselības problēmas kreisajā pusē, tad tas nozīmē, ka problēma ir saistīta ar vīriešu dzimumu vai racionālas dabas jautājumiem.
Pleca daļas kaites rodas no neapmierinātības ar sevi, kas radusies, lai iemācītu cilvēkam pilnīgu sevis un pasaules redzējumu. Bet aiz bailēm, ka viņu necienīs tādu, kāds cilvēks ir, viņš sāk purpināt par savu ķermeni, raksturu un rīcību, pat nepamanot, kā pieaudzis prasīgums pret visu. Tā cilvēks iejūdz savu gribu, uzkrauj plecos nesamērīgu nastu, tikai lai panāktu savu, tādējādi izdabājot citiem, bet tas neizdosies līdz brīdim, kamēr cilvēks neatbrīvos neapmierinātību ar sevi. Neapmierinātība ar sevi uzkrājas saskarsmes čakras muguras daļā – tur, kur koncentrējas cilvēka griba. Tas rāda, ka cilvēks neprot un negrib kontaktēties ar sevi un citiem.
Plecos dzīvo par alkatību liecinošs pārspīlēta prasīguma stress, kas grib aizvien ātrāk, aizvien labāk, aizvien vairāk, nesaprotot, ka ātrāk var, labāk var, bet vairāk – nav iespējams. Vēlmju pārtapšana pārspīlētā prasīgumā var notikt nemanāmi un vienā mirklī. Mūsdienu cilvēku pārspīlētais prasīgums ir tik nepiesātināms, ka plecu josla vairs neatslābst pat naktī, kad pamostoties krampjainais spiediens plecu joslā jūtams īpaši labi, salīdzinot ar citiem atslābinātiem muskuļiem. Bieži tas izraisa galvassāpes rīta pusē.
Iesaku Līvijai padomāt, vai viņa neizjūt dusmas pret kādu vīrieša dzimuma pārstāvi, kurš neizpilda viņas prasības jeb neapmierina viņas gaidas?
Lai noteiktu precīzāku problēmas cēloni, nepieciešams veikt dzīves analīzi.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …