Daiga jautā: Savos 47 gados nevaru saprast, kāpēc krikšķ locītavas kājām no rīta izkāpjot no gultas pilnīgi neomulīgi, kāda būšu pēc 1 gada 5
gadiem, lietoju uztura bagatinātājus, kas paredzēti locītavām. Pieteicos pie ārsta, ko man mainīt dzīvē?
Elvita Rudzāte atbild: Kājas galvenokārt vēsta par saskarsmi, tikai ar ekonomisku rakstura zemtekstu. Kajas saslimst, ja darbs tiek darīts, lai tiktu dzīvē uz priekšu. Ceļi pauž principus, saskaņā ar kuriem notiek virzīšanās pa dzīvi. Ceļi rāda, ar kādām jūtām mēs soļojam uz priekšu. Kustība uz priekšu var būt gan garīga, gan dvēseliska, gan fiziska, taču līdz šim mēs esam iemācījušies izdarīt secinājumus tikai fizisku ciešanu gadījumos. Tas bieži atspoguļojas fiziskajos ceļgalos. Kamēr vien cilvēks dzīvo, viņš arī kustas un kaut kur nonāk. Ja viņš ar to ir apmierināts, viņa ceļgali ir veseli. Kad pasliktinās attieksme pret savas dzīves virzību, tiklīdz rodas neapmierinātība, saslimst arī ceļgali. Pirms ceļgali saslimst, parasti ir iepriekšēji brīdinājuma signāli: 1) ceļgalu krakšķēšana, 2) ceļgalu ļimšana, 3) ceļgalu trīcēšana, 4) ceļgalu plakšķēšana.
Cilvēka virzībai dzīvē traucē pārspīlējumi. Pārspīlējumi rodas no vainas apziņas, kuras dēļ cilvēks cenšas būt pārspīlēti sirsnīgs. Viņā ir vēlme parādīt, ka viņam ir sirds – ja nu kāds uzskatītu, ka nav. Zinošs cilvēks jūt un zina, kā jārīkojas, un neielaižas pārspīlējumos, kas traucē virzībai dzīvē. Viņa ceļgali ir veseli. Zinošs cilvēks ir līdzjūtīgs, un viņa ceļgali neļogās no vājuma, jo viņš nevienu un neko nežēlo. Zināšanas un lietišķums nav viens un tas pats. Zināšanas ir situācijas pārzināšana, lietišķums ir iejušanās situācijā.
Ja cilvēks vēlas vienlaikus būt sirsnīgs un virzīties dzīvē uz priekšu, tad viņš ir vai nu sirsnīgs un nevirzās tālāk, vai kļūst par bezsirdīgu dzinēju. Kāpēc? Tāpēc, ka saknes, kas ir cieši zemē, netiek līdzi tam, kā aug galotne. Vēlēšanās būt labam pret visiem ir kā līme, kas salīmē pagātni un nākotni. Tad ceļgali krakšķ un klab katru reizi, kad gājējs sper lielāku soli nākotnes virzienā. Katrs krakšķis cenšas saīsināt lielo soli, it kā sakot: tu atstāj aiz sevis atpalicējus.
Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītā atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse”, attālināti ZOOM platformā. Dalībniekiem būs iespēja: Iepazīties ar dažādu dzīves problēmu, tanī skaitā slimību izveidošanās cēloņiem. Veikt dzīves analīzi, Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties sevis dziedināšanas programmā “GARĪGĀ PRAKSE – MANA IKDIENA” attālināti, reizi nedēļā, ceturtdienās, no 2025.g. 8. maija līdz 19. jūnijam, plkst.19.00-21.00. Vislabākais palīgs cilvēkam ir cilvēks pats sev. Ikdienā strādājot ar sevi, Lasīt vairāk …
Sokrata tautskola aicina piedalīties Artas Skudras-Štarkas vadītajā atbalsta grupā “Attiecību uzlabošana ģimenē un Dzīves mācības” (vakara grupa) – 14., 21., 28.maijs, 04., 11., 18.un 25.jūnijs, no plkst.19.00 – 21.00, Zoom platformā Mēs visi esam dažāda veida attiecībās Lasīt vairāk …