Kāpēc man sāp mugura garīgajā skatījumā? 10.05.2024
Jekaterina jautā: Cenšos rast atbildes, kāpēc pēdējā pusgada laikā bieži saskaros ar dažādām muguras sāpēm. Fiziski varētu rast atbildes, bet iekšēji jūtu, ka tam var būt pavisam citi, dziļāki iemesli. Kādu mēnesi atpakaļ sastiepu muguras lejasdaļu (krustos), bija tik grūti un sāpīgi, ka no rītiem vajadzēja staiguli, lai varu piecelties no gultas. Fiziskais iemesls varētu būt mamma, kura jākopj pēc oktobrī pārciesta insulta. Pēc potēm un stiprām pretsāpju zālēm ir kļuvis labāk. Tagad jau dažas dienas sāp muguras augšējā daļa (kūkumiņā), viss tāds kā savilkts. Sajūta, ka uz pleciem, muguras augšpusē uzlikts kaut kas ļoti smags. Ceru, ka varēsiet palīdzēt rast dziļākas atbildes.
Elvita Rudzāte atbild: Mugura atspoguļo mūsu gribasspēku, savukārt to ietekmē mūsu stresi un jūtas.
Muguras iedalījums posmos | Jūtas | Tipiskie stresi |
No paura līdz 3.krūšu skriemelim + plecs un rokas augšējā daļa + 1.-3.pirksts | Mīlas jūtas | Bailes no tā, ka mani nemīl. Bailes, ka nemīl manus vecākus, ģimeni, bērnus, dzīvesbiedru utt.
|
4. un 5. krūšu skriemelis + rokas lejasdaļa + 4.,5.pirksts + paduses dobums | Ar mīlestību saistīta vainas izjūta un aizvainojums | Bailes, ka mani apvaino, ka mani nemīl. Pats vainoju citus par to, ka mani nemīl.
|
6.-12.krūšu skriemelis | Vainas izjūta un citu cilvēku vainošana | Bailes, ka mani apvainos. Citu vainošana.
|
1.-5.jostas skriemelim | Vainas izjūta, kas saistīta ar materiālajām problēmām, un citu vainošana | Bailes, ka mani vainos nespējā atrisināt materiālās problēmas. Bailes, ka mani vaino naudas šķērdēšanā. Citu vainošana visos materiālās dzīves jautājumos.
|
No krustiem līdz kāju pirkstiem | Ekonomiskās problēmas | Bailes no ekonomiskajām problēmām.
|
Galvenie gribas enerģijas iznīcinātāji:
- Nevēlēšanas (izvietojas jostas līmenī).
- Piespiedu stāvoklis (izvietojas apakšējo krūšu skriemeļu apvidū).
- Prasīgums (izvietojas augšējo krūšu skriemeļu apvidū).
- Neapmierinātība (izvietojas kakla apvidū).
- Vēlēšanās būt labākam par citiem (izvietojas augšējo kakla skriemeļu apvidū).
Sāpīga un smaga spriedze muguras muskuļos, kas rada sajūtu, it kā pie krustiem būtu piesiets akmens, un tāpēc iztaisnot muguru nav iespējams, un liek cilvēkam saliekties uz priekšu, ir vēlme izpatikt. Sāpes tā nerada. Šiem cilvēkiem ķermeņa augšdaļa ir gandrīz paralēla zemei, taču, neraugoties uz to, viņi vienmēr staigā ar smaidīgu seju. Ja salīcis cilvēks vēlas izpatikt citiem arī ar savu izskatu, viņš sāk taisnot muguru. Izmisums, ka tas nav iespējams, arī rada sāpes. Tādējādi sāpīga spriedze muguras muskuļos ir izmisums, ko nosaka vēlme izpatikt.
Vēlme izpatikt ir muguras garenvirziena muskuļu stress, kas liek saspringt visai mugurai, jo muguras garenvirziena muskuļi stiepjas no pakauša līdz pat mugurkaula astes daļai. Spriedzei pretējs ir atslābums. Jebkāds atslābums ir bezcerība. Tam, kurš no bērna kājas centies pastāvīgi un izmisīgi saspringt, lai izpatiktu, kādā brīdī mērs var būt pilns, un viņš atmet visam ar roku. Rezultāts ir līks mugurkauls kā atslābusi čūska.
Ja mēs visu laiku gribam izpatikt, muskuļu spriedze pastāvīgi pieaug, muskuļu garums samazinās, un diski pakāpeniski nobīdās, un rodas trauma. Ja ir pēkšņa reakcija – vairāk negribu! – tad lūst mugurkauls un var iestāties paralīze.
Kad krusti sāp, tie māca, ka cilvēks grib patikt sev, ka dara visu, ko grib citi. Tātad, ja sāp krusti, tas nozīmē rīcību tieši pretēji savām vēlmēm, kas ir piespiedu stāvoklis. Apziņa, ka jāizpatīk, protestē: „Es negribu!” Bet vienalga dara. Rezultāts ir krustu slimības, kas liek cilvēkam gulties slimības gultā jeb darīt to, kas nepieciešams.
Vīriešu krustu zona saslimst no izmisuma, ja vīrietis nevar izdarīt darbus visu gribētāju vietā. Sieviešu krusti saslimst no izmisuma, ka viņas nespēj padarīt visus savus darbus. Sieviete vispirms ar savu strādīgumu grib izpatikt sev, tikai pēc tam citiem. Ja sievietei saslimst krusti, viņa vēlas ar saviem darbiem izpatikt citiem. Tas nozīmē: sievietes vairāk un ātrāk tiecas pēc ideāla nekā vīrieši. Ja vīrietim saslimst krusti, viņš domā sievišķīgi jeb vēlas azartiski izpatikt pats sev, lai tad patiktu citiem.
Materiālās vēlmes iedarbojas uz mūsu muskuļiem. Muskuļi nodrošina skeleta kustību: gribu – muskuļi saraujas, negribu – paliek atbrīvoti. Un tā ar savām vēlmēm mēs varam izsaukt šo muskuļu pataloģiju. Visiem muskuļiem ir atšķirīgs garums un spēks – tāds, kāds tas ir nepieciešams mūsu organismam kā sistēmai.
Ja mēs gribam arvien vairāk un vairāk, pieprasām. Jo lielāks prasīgums, jo grūtāk muskuļiem atslābināties.
Ja kāds muskulis ir saspringts vairāk nekā divus mēnešus, tad sākas tā pārakmeņošanās. Ja kāds grib, grib, grib, un kādā brīdī atskārst savu nodomu bezcerību, tad visa muskuļu masa nokarāsies. Bezcerība atņem muskuļiem tonusu. Ja cilvēks, kuram nav spēka muskuļos, vēl priecājas un uzskata, ka viņš izskatās labāk par citiem, jo muskuļi ir saglabājušies, un cilvēkam ir pēc izskata „preces cena”, tad muskuļi saslimst. Bet, kad cilvēks sāk kaunēties, ka viņš ir tāds, kāds viņš ir, tad kauns muskuļus izžāvē, un cilvēks kļūst kā ģindenis.
Sieviete, kas vēlas valdīt, saslimst ar vīriešu slimībām, piemēram, jostas-krustu radikulītu un citām ķermeņa lejasdaļas slimībām. Vīrietim ar noliedzošu attieksmi pret sievietes vadību ir tādas pašas kaites.
Jostas-krustu radikulīts sievietei rodas, ja sieviete aiz lepnības turpina darīt vīriešu darbus. Radikulīts sievieti saliec, lai sieviete nogrieztos no vīrišķo prioritāšu ceļa. Lai gan ārsti slimību novērš, beigu beigās kājas zaudē spēju staigāt pa melīgo ceļu.
Ja cilvēkam ir bailes no ekonomiskām problēmām, un viņš jūtas vainīgs, ka neprot tās atrisināt, tad rodas problēmas ar 3. un 4. jostas skriemeli. Tāpēc bieži sāpes muguras krustu daļā ir saistītas ar bailēm no ekonomiskajām problēmām.
Sievietei, kas noslēgusi visus rēķinus ar vīriešiem, mugurkauls sēžas skriemeļu pārmaiņu dēļ, bet vīrietim, kas noslēdzis galīgus rēķinus ar sievietēm, visvājākā vieta izrādās diski. Starpskriemeļu skrimšļi jeb diski pauž mīkstināšanas spēju, t.i., spēju paskatīties uz dzīvi ar elastīgu domāšanu, nepieķeroties vienam vienīgajam pareizajam uzskatam, mīkstinot viņaprāt smago situāciju ar izpratni un piedošanu. Tam, kas sevī izskauž sievieti un māti, rodas problēmas ar diskiem. Vīrietis atsakās sniegt spēkus sievietei, t.i., diskam. Tāda vīrieša skelets nav stiprs, jo vīrietis sev netic. Viņš ir dzīvojis uz sievietes rēķina, kura viņam nodarījusi sāpes un ar kuru kopā viņš vairs nevēlas dzīvot. Šādiem vīriešiem visdrīzāk ir arī sliktas attiecības ar māti, bet mātei palīdzību viņi nelūdz. Viņi mēģina izturēt tik, cik spēj.
Disku trūce vīrietim rodas, ja vīrietis jūtas pazemots, ka nespēj ģimeni materiāli nodrošināt, ka ir jādzīvo uz sievietes rēķina. Ja vēl sieviete dusmojas uz vīrieti par viņa nespēju risināt ekonomiskās problēmas, tad vīrieti šī situācija dzen izmisumā, radot necilvēcīgas sāpes muguras krustu daļā.
Disku trūce sievietei rodas no dusmām, ka viņas darbs netiek novērtēts, ka viņa tiek izmantota, ar viņu nerēķinās, kas savukārt rada viņā pazemojuma izjūtu vai, citiem vārdiem sakot: “Es te cīnos, strādāju melnu muti, lai mums būtu labi, bet tu mani māni, nerēķinies ar mani, solījumus neņem vērā utt.” Šāda attieksme var būt arī pret darba devēju, kas var radīt disku trūci sievietei, bet biežāk tas tomēr ir saistīts ar attiecībām ar partneri vai citiem ģimenes locekļiem.
Ja Jekaterinai ar šo skaidrojumu nepietiek, lai izprastu savas veselības problēmas, tad iesaku viņai piedalīties sevis dziedināšanas programmā “Garīgā prakse – mana ikdiena” (sekot aktuālai informācijai: https://dveselesmiers.lv/) vai Sokrata tautskolas atbalsta grupā “Dzīves analīzes un neapgūto mācību izpratnes prakse”, tuvākās nodarbības:
18.05.2024 14:00 – 17:00
|
Atbalsta grupa “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” attālināti |
20.05.2024 19:30 – 21:00 |
Atbalsta grupa “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” attālināti |
12.06.2024 18:00 – 21:00
|
Atbalsta grupa “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” attālināti |
15.06.2024 10:00 – 17:00 |
Atbalsta grupa “Dzīves analīzes un neapgūto mācību stundu noteikšanas prakse” attālināti |