Sieviete jautā: Vēlos jautāt kādēļ dēlu skolā apbižo, nevarētu teikt, ka tas būtu visu laiku, saķeršanas ir dažādas, bet šodien, piemēram, būtībā pat drauga draugs tik ļoti sadusmojās, ka ar rokām, nagiem jāplēš dēla seju, saskrāpēja tā, ka pat pirkstus mute iebāzis, nu kāpēc tik pretīgi, pazemojoši. Ir bijis arī sporta ārpusskolas nodarbībās, kāds puisis tā sadusmojās, saspieda kaklu, ka paliek sārti nospiedumi uz vairākām dienām. Bija arī starpgadījums bērnu dārzā, kad gāja, ka audzinātāja pat teica, ka tieši maniem bērniem tā kā viens iet virsū.
Esmu lasījusi, ka apbižo mīlulīšus un mans puika tāds noteikti ir, meitu kaut kā vairāk spēju uztvert kā patstāvīgu, atlaist utt., bet puiku vairāk redzu kā mazu. Psihoterapeite saka, ka bērni atspoguļo manas ar vīru attiecības, kur esmu tā valdonīgā un vīrs vairāk pakļaujas, klusē. Un arī meita ir valdonīgāka, arī tā kā kaitina brāli vairāk, nezinu no malas skatoties nav tāda mīļuma pret brāli. Un arī par mani esmu dzirdējusi, ka izskatoties, ka savu vīru nemīlu.
Vai tas viss tā atspoguļojas? Vai meita greizsirdīga uz dēlu? Un kādēļ apbižo dēlu, ar ko es pievelku šādu situāciju, ka tik riebīgi pret viņu izturas. Viņš pats nekad nevienam virsū pirmais neskrien, varbūt tik uz māsu sadusmojas un iedunkā, kad kaitina viņu. Bet ar citiem nekad nav bijušas problēmas, skolā drīzāk ir pat aizstāvētājs, kārtības ievedējs un senāk arī sūdzambībele, jo arī saku, lai saka skolotājām, lai sauc palīgā utt.
Elvita Rudzāte atbild: Grūti pateikt, vai sievietes dēls provocē pāridarījuma situācijas, vai bez iemesla viņam kāds uzbrūk, to no sievietes vēstules nav iespējams noteikt.
Būtu jāanalizē pāridarījuma situācijas, tad varētu labāk izprast problēmas cēloni.
Varu piekrist psihoterapeitam, ka bērni patiešām atspoguļo vecāku attiecības. Ja māte pazemo vīru, tad mātes mīlulis noteikti piesaistīs kādu, kas viņu pazemos, jo par mazām kļūdām maksā cilvēks pats, par lielām vecāku kļūdām maksā bērni, bet par ļoti lielām vecāku kļūdām maksā mazbērni.
Tāpat māsas – brāļa attiecībās var būt pāridarījumi, kas izdarīti greizsirdības vadīti, piemēram, ja sievietes meitai liekas, ka māte vairāk mīl brāli, tad viņa var darīt pāri brālim, lai tādā veidā atbrīvotos no dusmām pret netaisnīgo mātes attieksmi pret meitu.
Iesaku sievietei pārstāt pazemot savu vīru, lūgt viņam piedošanu par pagātnē pieļautām kļūdām un turpmāk kļūdas neatkārtot, tas noteikti palīdzēs dēlam. Tāpat vairāk mīļuma veltīt savai meitai un raudzīties, lai mīlestības izrādīšana pret meitu un dēlu būtu vienlīdzīga.
Dēlam palīdzēs lūgšanas Sargeņģelim Mihaelam, lai sargā bērnu no ļaunu būtņu uzbrukumiem.
Ja problēma turpinās, iesaku dēlu aizvest pie bērnu psihologa.