Kāpēc mūsu ģimenei nav bērnu? 13.01.2022
Dace jautā: Lasot Jūsu rakstus, es iedvesmojos un tie sniedz man mācības stundas, paver iespēju skatīt lietas no cita skata punkta. Esmu pateicīga Dievam par katru dzīves mirkli un notikumu, kas man ir bijis un ir, it īpaši par skaistajiem mirkļiem.
Tomēr pēdējos gadus es jūtos, kā “apstājusies”, “iesprūdusi” vienā punktā. Tas sāp! Nespēju rast atbildi uz jautājumu, kāpēc Dievs man nav devis iespēju kļūt par mammu? Man ir fantastisks vīrs, es mīlu bērnus, mums sirdī ir tik daudz mīlestības, ko dot, bet nav kam. Tas sāp! Pienāk brīži, kad padodos un cenšos pieņemt šo situāciju, bet tad sasparojos, saņemu sevi rokās, neļaujot pazust ticībai.
Lasot Jūsu rakstus, nolēmu pie Jums griezties pēc padoma. Jā, man tas ir grūti, jo šī ir dziļa sāpe un tagad rakstot, man birst asaras. Taču nolēmu vērsties pie Jums pēc padoma.
Elvita Rudzāte atbild: Ja Dievs nedāvā bērniņu veseliem vecākiem, tad tam ir iemesls tikai garīgajā skatījumā, jo medicīniski to nevar izskaidrot. Ja tomēr vecākiem ir kādas veselības problēmas, kas varētu traucēt bērna ieņemšanu, tad tās norāda uz virzienu, kur vecākiem jāstrādā ar sevi.
Iemesli var būt ļoti dažādi un slēpties pat trešās paaudzes attieksmē pret bērniem. Piemēram, ja Daces vecmāmiņa bērnus vēlējusies tikai, lai būtu palīdzība vecumdienās, tad mazbērnam jācieš no neauglības problēmas.
Tāpat iemesls var būt ilgstoša kontracepcijas līdzekļu lietošana, lai izsargātos no grūtniecības, jo savā būtībā sieviete, kas lieto pretapaugļošanās līdzekļus, pasaka Dievam, ka viņa nevēlas bērnus. Jo ilgāku laika posmu sieviete saka Dievam, ka viņa nevēlas bērnus, jo lielāka varbūtība, ka sievietei bērnu nebūs. Mūsdienās māca jau skolēniem par pretapaugļošanās līdzekļiem, kuri tos arī lieto agri uzsākot intīmo dzīvi un kad nobriedušā vecumā vēlas bērnus, tad bērniņš nenāk. Tāpēc intīmās attiecības nav vēlams uzsākt pirms laulības, kad abi partneri ir nolēmuši veidot ģimeni un radīt bērnus. Tāpēc mūsdienās neauglības problēma aktualizējas, jo sabiedrība neizprot intīmo attiecību visdziļāko būtību.
Neauglības problēmai var būt arī daudzi citi iemesli. Pamatā tā ir nepareiza attieksme pret ģimenes dzīvi, vecākiem un bērniem. Izplatītākie neauglības cēloņi ir:
1) Ja sieviete vīram vēlas pierādīt savu mīlestību, dzemdējot tam bērnu un ja vīrs vēlas pierādīt sievai savu mīlestību, apaugļojot sievu, tad bērna nebūs.
2) Ja abi vecāki grib izpatikt tikai sev, ja viņiem ir kauns par partneri. Šādu ģimeni kopā satur darbs, nauda, slava vai sevis piepildīšana, kas viņiem ir svarīgāka par bērna piedzimšanu. Ļoti bieži tieši slavenībām ir problēmas ar bērnu radīšanu.
3) Ja vēlme izpatikt ir izaugusi par nevēlēšanos. Ja vēlme tiek izkliegta, tad pāris šķiras. Ja tā tiek apspiesta, pāris dzīvo kopā, nejūtot, cik trula un vienmuļa ir dzīve.
4) Ja meitai ir kauns no mātes, jo tad viņā arvien dziļāk ir apslēptas viņas ginekoloģiskās problēmas, tostarp slimības. Tātad, ja sievietei ir ginekoloģiskas problēmas, tad ir jāskatās, kādas ir mātes un meitas attiecības.
5) Ja meita mātes priekšā nekad nevar atvērt savu dvēseli. Šādā situācijā meitai dzīvē daudz jācieš. Ja starp māti un meitu ir ļoti sarežģītas attiecības, tad meitai ir liels risks saslimt ar dažādām ginekoloģiskām slimībām, kas savukārt traucē apaugļošanās procesā.
6) Ja māte uzskata, ka bērni ir tikai traucēklis un kauns, tad bērnu var meitai nebūt, jo šāds domāšanas veids iespiežas meitas zemapziņā.
7) Ja vecāki cenšas ar bērna palīdzību patikt viens otram. Ir ļoti daudz cilvēku, kas bērnus vēlas tikai tāpēc, lai dāvātu tos otram cilvēkam kā dāvanu, lai izpatiktu. Bērns nav rotaļlieta, un tāpēc, ja bērns to jūt pirms nākšanas pasaulē, viņš vienkārši nenāk.
8) Ja vīrietis ir cietis no sieviešu pazemojumiem, tad viņam nekustas spermetozīdi.
9) Ja meita nosoda savas mātes rīcību un abām ir sarežģītas savstarpējās attiecības.
10) Ja ģimenē sieviete garīgi nospiež vīrieti, neļaujot tam būt brīvam, tad bērns baidās iemiesoties šādā ģimenē, jo nevēlas lai arī viņu nospiež.
Pastāv arī citi iemesli, kuri jāmeklē, veicot abu partneru dzīves analīzi, bet īpaši svarīgi to veikt pašai Dacei, jo tieši viņas uzdevums būtu dot iespēju iemiesoties bērniņam. Iesaku Dacei piedalīties kādā no sociālā uzņēmuma “DVĒSELES MIERS” piedāvātām programmām (skatīt šeit), kur analizētu Daces stresus un neapgūtās mācības, kas sniegtu papildus informāciju par bērna nenākšanas iespējamiem cēloņiem.