Amanda jautā: Esmu nonākusi savādā situācijā un nesaprotu kā tikt galā. Jau apmēram gadu vēlos vēl vienu bērniņu. Nesen pamanīju, ka vēlme tikt pie bērniņa ir kļuvusi par tieši tādu vēlmi, no kurām Jūs parasti iesakāt atbrīvoties. Man vairs nav tā vieglā sajūta kā sākumā, kad likās- jā, būtu jauki, ja mums būtu vēl viens bērniņš, tā vietā nākusi tāda saspringta sajūta, kas robežojas ar “man par katru cenu to vajag”. Cenšos it kā ļoti uz šo vēlmi nefokusēties, bet arvien biežāk pamanu, ka es tiešām ļoti iespringstu, lai tas īstenotos.
Ar prātu es saprotu, ka, ļoti iespējams, tieši saspringtā sajūta ap šo jautājumu neļauj tam notikt, tāpēc es nesaprotu kā man vajadzētu šobrīd rīkoties? Vai man lūgt Dieviņu, lai atbrīvo mani no šīs vēlmes un mēģināt atrast citus jautājumus, uz kuriem vērst savu uzmanību un enerģiju? Esmu ļoti pārsteigta pati par savu sajūtu, pat nepamanīju, kurā brīdī tā vieglā sajūta-būtu forši, ja man būtu, kļuva par iespringušu: man vajag par katru cenu.
Elvita Rudzāte atbild: Vispirms nepieciešams pašai sev godīgi atbildēt, kāpēc vēlies vēl vienu bērniņu un kāpēc to vajag par katru cenu?
Pēc tam vajag sevi pavērot citās dzīves situācijās – kā jūties, ja kāda vēlme netiek apmierināta? Vai bērnu uzskati par savu īpašumu? Vai tev ir problēmas pieņemt Dieva gribu? Vai esi no tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka viss ir paša rokās?
Izplatītākie neauglības cēloņi ir:
1) Ja sieviete vīram vēlas pierādīt savu mīlestību, dzemdējot tam bērnu un ja vīrs vēlas pierādīt sievai savu mīlestību, apaugļojot sievu, tad bērna nebūs.
2) Ja abi vecāki grib izpatikt tikai sev, ja viņiem ir kauns par partneri. Šādu ģimeni kopā satur darbs, nauda, slava vai sevis piepildīšana, kas viņiem ir svarīgāka par bērna piedzimšanu. Ļoti bieži tieši slavenībām ir problēmas ar bērnu radīšanu.
3) Ja vēlme izpatikt ir izaugusi par nevēlēšanos. Ja vēlme tiek izkliegta, tad pāris šķiras. Ja tā tiek apspiesta, pāris dzīvo kopā, nejūtot, cik trula un vienmuļa ir dzīve.
4) Ja meitai ir kauns no mātes, jo tad viņā arvien dziļāk ir apslēptas viņas ginekoloģiskās problēmas, tostarp slimības. Tātad, ja sievietei ir ginekoloģiskas problēmas, tad ir jāskatās, kādas ir mātes un meitas attiecības.
5) Ja meita mātes priekšā nekad nevar atvērt savu dvēseli. Šādā situācijā meitai dzīvē daudz jācieš. Ja starp māti un meitu ir ļoti sarežģītas attiecības, tad meitai ir liels risks saslimt ar dažādām ginekoloģiskām slimībām, kas savukārt traucē apaugļošanās procesā.
6) Ja māte uzskata, ka bērni ir tikai traucēklis un kauns, tad bērnu var meitai nebūt, jo šāds domāšanas veids iespiežas meitas zemapziņā.
7) Ja vecāki cenšas ar bērna palīdzību patikt viens otram. Ir ļoti daudz cilvēku, kas bērnus vēlas tikai tāpēc, lai dāvātu tos otram cilvēkam kā dāvanu, lai izpatiktu. Bērns nav rotaļlieta, un tāpēc, ja bērns to jūt pirms nākšanas pasaulē, viņš vienkārši nenāk.
8) Ja vīrietis ir cietis no sieviešu pazemojumiem, tad viņam nekustas spermetozīdi.
9) Ja meita nosoda savas mātes rīcību un abām ir sarežģītas savstarpējās attiecības.
10) Ja ģimenē sieviete garīgi nospiež vīrieti, neļaujot tam būt brīvam, tad bērns baidās iemiesoties šādā ģimenē, jo nevēlas lai arī viņu nospiež.
Pastāv arī citi iemesli, kuri jāmeklē, veicot abu partneru dzīves analīzi, bet visvairāk tieši mātes dzīves analīzi, jo bērnu dzemdē māte. Iesaku Amandai piedalīties sevis dziedināšanas programmā “Garīgā prakse – mana ikdiena”, informāciju par programmu skatīt šeit.
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “PIRMSSKOLAS VADĪTĀJU STRATĒĢISKĀS DOMĀŠANAS ATTĪSTĪBA” attālināti, 29.01.2025 Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju stratēģiskās domāšanas kompetenci. Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki. Lasīt vairāk …
Sociālais uzņēmums “DVĒSELES MIERS” aicina piedalīties depresijas un veģetatīvās distonijas slimniekus psihosociālā rehabilitācijas programmā “PRETĪ GAISMAI”, septiņu nedēļu nodarbību ciklā “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”, sākot no 2025. gada 4. februāra. Mērķa grupa: Ar depresīvu noskaņojumu, depresijas un veģetatīvās distonijas Lasīt vairāk …
Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu personālu piedalīties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmā “CILVĒCISKĀS VĒRTĪBAS PIRMSSKOLĀ” attālināti Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) personāla kompetences cilvēciskajās vērtībās un cilvēciskajās īpašībās. Mērķa grupa: PII personāls. Programmas saturs: Vispārcilvēciskās Lasīt vairāk …